Yenişehir Hastanesi (Mersin) Randevu Alma İletişim

Sağlık kurumları konularında arama yapanların detaylı konulara en kısa yoldan ulaşabilmesi ve faydalanabilmesi gayesiyle uzun süren çalışmalar yaptık. Yenişehir Hastanesi (Mersin) Randevu Alma İletişim sayfasını okurken vurgulanan ipuçlarını incelemeyi ihmal etmeyin. Tekrar ihtiyacınız olduğunda kolayca makalelerimize erişebilmek isterseniz web sitemizi favorilerinize ekleyin.

Sağlık kurumlarının birimleri ve uzmanlık alanları

Yenişehir Hastanesi (Mersin) Randevu Alma İletişim-43

Biyokimya Laboratuvarı : Bu bölümde bilhassa kısırlık takibinde, metabolizmanın hareketinde ciddi role sahip tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeyi ölçümlerinde ve kalp rahatsızlıklarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılır. Bu bölümde kanser hakkında enformasyon sağlayan kanda tümör belirteçleri de ölçülür.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Yoğun bakım : İleri teknolojinin de katkılarıyla, son yıllarda yoğun bakım hizmeti büyük gelişmeler göstermiştir. Yoğun bakım hizmeti çok yönlü bir ekip çalışmasıyla mümkündür.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocukların dişlerinin tedavileri, uzmanlığın gerekli olduğu ayrı bir branştır. Çocuğun gelişim sürecinde çene gelişimi, Ortodonti uzmanı tarafından izlenmelidir. Gelişim çağındaki çocukların sağlıklı diş yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedaviler uygulanmalıdır.

Hastanede uymanız gereken kurallar

Yenişehir Hastanesi (Mersin) Randevu Alma İletişim-hastane-kurallari-26Hastanenin kapalı bölümlerinde yüksek sesle konuşmak tedavi gören hastaların tedavi süreceğini negatif yönde etkileyeceğinden oldukça özen gösterilmelidir.
Hastanenin hükümlerine karşı çıkan; eşyalara hasar veren, ikazları hafife alan hasta ve yakınlarından sebebiyet verdikleri zarar geri istenebilir.
Çöpünüzü çöp kutularına özen gösteriniz.
Lavaboları temiz kullanmaya özen gösteriniz.
Eşyanızın çalınması yahut sahipsiz herhangi bir torba gördüğünüzde servisin sorumlu çalışanına bilgi vermeyi ihmal etmeyin.
Yatmaya gelecekseniz zorunlu durumlar haricinde fazla para getirmeyin.
Bulunduğunuz odanın temiz kalmasına özen göstererek toplu kalmasını sağlayın. TV izlerken sesini çok fazla açmamaya özen gösteriniz.
Kaldığınız odada bulunan ekipmanların arızalanması halinde ilgili personele bilgi verin.
Odanızdaki tıbbi teçhizatları bir yetkili gözetiminde kullanınız.
Koridorlarda yüksek sesle konuşmayınız.
Arabalarınızı sağlık kurumunun park alanında hastalara ayrılmış kısımlara ve başka arabaların çıkmasına engel olmayacak biçimde park edin.
Rahatsızlanmadıkları sürece sağlık kurumuna giderken beraberinizde küçük bebek götürmeyin.
Sağlık kurumuna yiyecek götürmeyiniz.
Sağlık kurumunun ilkelere uyun. İltimas talebinde bulunmayın.
Güvenlik görevlilerinin ikazlarını dinleyin.
Doktor sırasına riayet etmeli, diğer hastaların önüne geçmemelisiniz. Acil müdahale gerektiren durumlar haricinde öncelik istemeyiniz.
Yetkili sağlık personeli dışında müdahale edenlere müsaade etmeyiniz.
Sağlık çalışanlarını haksız işlem yaptırmaya çaba sarfetmeyiniz. Sağlık kurumlarının sizlerin olduklarını, sağlık personelinin da size hizmet verdiğini hatırlayın.
Yoğun bakım ziyaretleri yoğun bakım uygunluğuna göre belirlenir. Refakatçi kartı olmayan kişiler hasta yanında refakatçi kalamaz.
Hastane içerisinde doktor tarafından gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi yardımı ile dolaştırılabilir.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde tutulmamalı ve kullanılmayan sandalyeler geri teslim edilmelidir. Hasta yatakları tertipli tutulmalıdır.
Refakatçilerin yataklara oturmaları kesinlikle yasaktır.

Telefondan Hastane Randevu Alma

Telefondan Hastane Randevusu Nasıl Alınır?-00

Tercihinize göre ister cep telefonunuzla yahut da sabit telefonla Alo 182 hizmetini arayarak hastane randevusu alma hattını arayacaksınız.

Randevuyu ayarlayan kişinin değil hekime görünecek hastanın Vatandaşlık numarasını ilgili kişilere belirtiyorsunuz

TC kimlik numarasını söyledikten sonraki aşamada, muayene olacak kimsenin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra randevu saat ve günü kararlaştıracaksınız. Uygunluk durumuna göre sizlere müsaitlik verip kesin zamanı bildiriyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun tarih veyahut saatini değiştirmek isterseniz 182’den değişiklik yapabilirsiniz.

Webden Randevu Nasıl Alınır?

Webden Randevu alma-17

İnternet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında karşınıza gelen ekrandaki doldurmanız gereken alanları tamamlamanız gerekir. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adı ile birlikte şifre, email adresinize iletiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevu alan şahsın değil de muayene olacak kimsenin Vatandaşlık numarasını açılan sayfaya yazıyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu ilettikten hemen sonra, hekime görünecek bireyin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini gireceksiniz. Herhangi bir sağlık kurumu tercihiniz yoksa yardım talebinde bulunmak istediğinizde 182’yi arayarak asistanlara sorabilirsiniz.

Sağlık kuruluşu tercih edildikten sonra uygun olma durumunu göz önünde bulundurarak gideceğiniz tarih ve zamanı bildireceksiniz.

Aldığınız randevunuzun tarihini veyahut zamanını başka zamana almak işlemi için bu web sitesinden gerekli düzeltmeyi yapabilirsiniz.

Uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Akupunktur, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Nefrolojisi, Cilt Deri Hastalıkları, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Göğüs Hastalıkları, Hepatoloji, Kardiyoloji, Nöroloji, Periodontoloji, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Radyasyon Onkolojisi, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Genetik, Kanser, Ameliyathane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri verilmektedir.
Bu makalemizi okuyanlar bu sayfaları okudu.