Yedikule Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi Muayene Ücretleri

Değerli ziyaretçilerimizin kaliteli bilgilere zahmet çekmeden ulaşabilmesi ve inceleyebilmesi düşüncesiyle kapsamlı araştırmalar gerçekleştirdik. Yedikule Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi Muayene Ücretleri sayfamızı incelerken bilgi verilen diğer yazıları gözden geçirmeyi pas geçmeyin. Daha sonra ihtiyacınız olduğunda pratik olarak sitemize ulaşabilmek için hastane.uzman.org’u tarayıcınızın favorilerine eklemenizi tavsiye ederiz.

Hastane birimleri, hizmet alanları

Yedikule Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi Muayene Ücretleri-14

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, Genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemlerini uygulamaktadır.

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp sağlığını korumak amacıyla hizmet vermektedir.

Patoloji: Pataloji bölümünde mide-bağırsak hastalıkları, böbrek hastalıkları, endokrin sistem hastalıkları, göz hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Bilgisayarlı tomografi : MR, sinir sistemi anjiografileri hastalıkların lokalizasyonu ile ilgili bilgi vermektedir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile çok hassas operasyonlar yapılmakta ve daha önce kalıcı bozuklukla sonuçlanan operasyonlar artık pozitif yönde sonuçlanmaktadır.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizma adı verilen, birçoğu ancak mikroskopta görülebilen küçük canlıları inceleyen bir bilim dalıdır. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar incelenerek kişilerde oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Mamografi : Bu merkeze başvuran hastalar, meme hastalıkları konusunda uzman olan hekimler tarafından değerlendirilmektedir.

Enfeksiyon Hastalıkları : Enfeksiyonlar vücudun herhangi bir bölgesinde meydana gelebilen, virüsler tarafından ortaya çıkan ve bazıları bulaşıcı olabilen hastalıklardır. idrar yolu enfeksiyonundan ciddi hatta ölümcül olabilen AIDS’e kadar enfeksiyon hastalıkları uzmanları tarafından tedavi edilebilmektedir.

Jinekoloji: Tıp dünyasındaki her gelişimi yakından izleyen ve uygulayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü; kadın hastalıkları, hamilelik, doğum öncesi ve doğumla ilgili problemlerin çözümünde de modern tıbbın tüm olanaklarıyla hizmet vermektedir.

Acil Servis : Gündüz saatlerinde hastanede mevcut bölümler ile desteklenen Acil Servis, gece boyunca hastanede kendi servislerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. uzmanları tarafından desteklenir. Diğer bölümlerde ise nöbetteki uzmanlar acil servise çağrıldıkları zaman oldukça kısa bir süre içinde acil konsültasyona destek vermektedir. Tıbbi ekipmanlar bulunan olan acil servis bünyesinde, yatak başı monitörleri yerleştirilmiş müşahede odası vardır. Hastaların ilk gözlemleri bu bölümde yapılır. Bunun haricinde bir küçük müdahale odası bulunmaktadır.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocukların diş tedavileri, uzman yaklaşımı gerektiren ayrı bir daldır. Çocukların büyüme sürecinde iskeletsel çene gelişimi, Ortodonti uzmanı tarafından izlenmelidir. Gelişme çağındaki çocukların sağlıklı bir çene yapısına sahip olmalarına imkan verecek önlemler alınmalıdır.

Hastanede uymanız gereken kurallar

Yedikule Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi Muayene Ücretleri-hastane-kurallari-04Canlı çiçeklerin hasta odalarında muhafaza edilmesi yasaktır.
Hastanelerde 4207 sayılı yasa gereğince sigara içmek yasaktır.
Hastanenin kapalı bölümlerinde yüksek sesle konuşmak diğer hastaların dinlenme ve tedavi süreceğini olumsuz etkileyeceğinden çok özen gösterilmelidir.
Tedavi gördüğünüz bölümde teslim aldığınız malzemelerin kullanılmasında dikkatli davranınız.
Hastanenin hükümlerine uymayan; cihazlara kasten zarar veren, yapılan uyarıları önemsemeyen hastalar ve refakatçilerinden uğrattıkları zarar talep edilebilir.
Çöpleri evsel atık kutusuna özen gösteriniz.
WC’yi temiz kullanmaya özen gösteriniz.
Şüpheli kişiyle karşı karşıya kaldığınızda hemen sorumluyu haberdar edin.
Özel eşyalarınızı dolapta derli toplu muhafaza ediniz.
Aracınızda kıymetli eşyalarınızı bırakmamaya dikkat ediniz.
Kadın hastaların yanında kadın refakatçi, erkeklerin yanında erkek refakatçi kalması durumuna özen gösterin. Odanızda bulunan demirbaşların kırılması halinde hastane personeline bilgi verin.
Odanızdaki tıbbi ekipmanları bir gözetmen bilgisi dahilinde kullanınız.
Herhangi bir sorunla karşılaşıldığında vakit kaybetmeden yetkililerden yardımda bulunmasını isteyiniz.
Randevularınıza erkenden gelmeye özen gösteriniz. Hasta olmadıkları sürece hastanelere beraberinizde küçük bebek götürmeyiniz. Refakatçi olarak gelenler, kendilerine verilen refakatçi/ziyaretçi kartını bulundurmalıdır. Hastane çalışanlarına ve öteki hastalara hoşgörülü olmaya özen gösteriniz.
Hastane işleyişiyle ilgili kurallara uymaya dikkat edin. Ayrıcalık istemeyin.
Yangın çıkışını gereksiz yere kullanmayın.
Muayene sırasına uymalı, başka hastaların sırasını almamalısınız.
Görevli sağlık personeli haricinde müdahale edenlere müsaade etmeyin.
Refakatçi kartı olmayanlar hasta yanında refakatçi olarak kalamaz.
Kadın Doğum bölümlerinde erkek refakatçi kalması uygun değildir.
Hastane içinde hekim bilgisi dahilinde gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi gözetiminde dolaştırılabilir.
Gerçek çiçeklerin hasta odalarında muhafaza edilmesi yasaktır.
Odalardaki yataklar tertipli kullanılmalıdır.
Hasta yakınlarının hasta yataklarına uzanmaları kesinlikle yasaktır.
Elektrik düğmeleri ve sular kapatılmalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma Servisi

ALO 182 Hastane Randevu Alma Servisi-34

İsteğe bağlı olarak cep telefonla veya ev telefonunuzla Alo 182 servisini tuşlayarak hastane randevu alma hattını arıyorsunuz.

Randevu ayarlayan kişinin değil tedavi görecek kimsenin TC kimlik numarasını ilgili kişiye ileteceksiniz

Vatandaşlık numarasını verdikten sonra, muayene olacak hastanın hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini vereceksiniz. Bir hastane tercihiniz bulunmuyorsa arzu ederseniz ikamet edilen vilayete dayanarak, muayene olunacak hastaneler ile ilgili öneride bulunuluyor.

Hastane seçimi yapıldıktan sonra gideceğiniz tarih ve zamanı kararlaştırıyorsunuz. Uygunluk durumu dikkate alınarak sizlere kesin randevu tarihini söylüyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun gün yahut saatini başka zamana almak isterseniz Alo 182 hattından değişiklik yapabilirsiniz.

Webden Randevu Alma Sistemi

Online Randevu Alma Sistemi-90

Bağlantıdaki siteye giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde karşınıza gelen sayfadaki sizden istenen bilgileri doldurmanız gerekir. Sisteme kayıt tamamlandıktan sonra kullanıcı adınız ile şifre, email adresinize iletiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevu ayarlayan bireyin değil de hekime görünecek kişinin TC kimlik No’sunu sayfaya gireceksiniz

TC kimlik numarasını verdikten sonra, tedavi görecek şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra uygun olma durumuna göre gideceğiniz tarih ve zamanı gireceksiniz.

Aldığınız randevunuzun tarih ya da zamanını değiştirmek isterseniz MHRS’den uygun düzeltmeyi yapabilirsiniz.

Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi, Anatomi, Beslenme Uzmanı, Çocuk Diş Hekimliği, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Radyolojisi, Çocuk Ürolojisi, Diş Hekimi, Estetisyen, Fizyoloji, Göğüs Hastalıkları, İç Hastalıkları, Kardiyoloji, Nöroloji, Perinatoloji, Prostodonti, Restoratif Diş Tedavisi, Spor Hekimliği, Tıbbi Onkoloji, Üroloji, Ameliyathane bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon verileri yer almaktadır.
Bu sayfamızı inceleyenler aşağıdakileri okudu.