Verem Savaş Dispanseri (Bolu) Randevu Alma İletişim

Okuyucularımızın güncel verilere pratik bir şekilde ulaşabilmesi ve faydalanabilmesi amacıyla uzun süren çalışmalar gerçekleştirdik. Verem Savaş Dispanseri (Bolu) Randevu Alma İletişim sayfasını gözden geçirirken bilgi paylaşılan uyarıları incelemeyi unutmayın. Bir daha ihtiyaç duyduğunuzda pratik olarak web sitemize girebilmek için hastane.uzman.org’u favori listenize ekleyin.

Hastanelerin bazı bölümleri, görevleri

Verem Savaş Dispanseri (Bolu) Randevu Alma İletişim-72

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, Genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemlerini uygulamaktadır.

Radyoloji: Tamamen dijital teknoloji ile çalışan sistemlerden elde edilen dijital görüntüler, yine dijital ortamda arşivlenmektedir.

Check-up merkezi : Check up, henüz şikayete yol açmamış olası bir hastalığın tarama ile erken tanısıdır. Birçok hastalıkta erken tedavi son derece önemlidir. Standart bir check up kontrolünde yapılması gereken testlerden birkaçı; kolesterol düzeyi, guatr testi, akciğer grafisi.

Mamografi : Bu merkeze başvuran hastalar, meme hastalıkları konusunda uzman olan hekimler tarafından değerlendirilmektedir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon : Fizik Tedavi Bölümü’nde nörolojik, ortopedik, pediatrik, geriatrik, jinekolojik, ürojinokolojik ve romotolojik hastalıklarda rehabilitasyon ve tüm kas-iskelet sistemi hastalıklarıyla, ağrılarının tedavisi yapılır. Hastanın ağrılarının azalmasını takiben bu şikayetlerin nedenini ortadan kaldırmaya yönelik önleyici fizyoterapi hizmeti verilmektedir.

Acil Servis : Gündüz saatlerinde hastanede mevcut bölümler ile destek gören acil servis, gece de hastanede kendi bölümlerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. hekimleri tarafından desteklenmektedir. Öteki servislerde ise nöbette bulunan doktorlar acil servis tarafından çağrıldıkları zaman çok hızlı davranarak acil konsültasyona destek verir. Tıbbi techizatlar ile donatılmış olan acil serviste, yatak başı ekranları olan müşahede odası vardır. Hastaların öncelikli tedavileri burada yapılır. Bunun dışında bir resüssitasyon odası bulunmaktadır.

Hastanede bu kuralları çiğnememeye özen gösterin

Verem Savaş Dispanseri (Bolu) Randevu Alma İletişim-hastane-kurallari-09Hastane çalışanlarını haksız işlem yaptırmaya çaba sarfetmeyiniz.
Hastanede bağırarak konuşmak diğer hastaların dinlenme süreçlerini olumsuz yönde etkileyeceğinden çok hassasiyet gösterilmelidir.
Yattığınız bölümde size teslim edilen ekipmanların kullanılmasında dikkatli davranınız.
WC’yi temiz bırakmaya özen gösteriniz.
Şüplelendiğiniz herhangi bir durumla karşı karşıya kaldığınızda hastane personelini bilgilendirin.
Yatış için geliyorsanız zorunlu olmadıkça fazla miktarda para getirmemeye dikkat edin.
Kişisel eşyalarınızı dolapta toplu şekilde saklayınız.
Aracınızda değerli eşyalarınızı bırakmayın.
Tanımadıklarınızdan yardım etmelerini talep etmeyiniz.
Kaldığınız odanın temiz tutulmasına özen göstererek tertipli olmasını sağlayınız.
TV izlerken sesi fazla açmamaya özen gösteriniz.
Odada bulunan demirbaşların bozulması durumunda hastane personeline haber verin. Kaldığınız odada bulunan tıbbi ekipmanları bir sorumlu eşliğinde kullanmaya özen gösterin.
Bir sorunla karşılaştığınızda hemen hastane personelinden yardım isteyin.
Hastanelere gidiyorsanız randevunuzdan en az yarım saat önce giderek, gerekli kayıt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
Rahatsız olmadıkları sürece hastaneye beraberinizde bebek götürmeyiniz.
Sağlık kurumuna içecek götürmemelisiniz. Sağlık görevlilerinin ikazlarını dinleyiniz.
Çok acil haller dışında öncelik istemeyiniz.
Refakatçi kartı olmayan kişiler hasta yanında refakatçi kalamaz.
Hastane içinde doktor tarafından gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi yardımı ile gezdirilebilir.
Tekerlekli sandalyeler odada tutulmamalı, kullanılmayacak sandalyeler iade edilmelidir.
Yataklar temiz kullanılmalıdır. Refakatçilerin hasta yataklarına yatmaları yasaktır.
Elektrik düğmeleri ve musluklar kapatılmalıdır.

Telefondan Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Telefonla Hastane Randevu Alma Servisi-13

Tercihinize göre mobil telefonla veyahut sabit hattınızdan ALO 182 telefon numarasını çevirerek hastane randevu alma hattını arıyorsunuz.

Randevuyu alan kişinin değil tedavi görecek hastanın Vatandaşlık No’sunu görevliye veriyorsunuz

TC kimlik No’sunu ilettikten hemen sonraki adımda, hekime görünecek kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Hastane tercih edildikten sonra randevu gün ve saati kararlaştırıyorsunuz. Müsait olma durumuna göre sizlere uygunluk verip uygun randevu zamanını bildiriyorlar.

Aldığınız randevunuzun gününü yahut saatini başka zamana almak zorunda kalırsanız Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değiştirebilirsiniz.

Online Randevu Alma Sistemi

İnternetten Randevu alma-98

Belirtilen siteye tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açtığınız ekrandaki doldurmanız gereken bilgileri tamamlamanız gerekir. Üye olduktan sonra kullanıcı adınız ve şifreniz, eposta adresine iletiliyor ve onaylanıyor.

Randevuyu alan kişinin değil muayene olacak bireyin Vatandaşlık numarasını web sitesine gireceksiniz

Vatandaşlık numarasını belirttikten sonraki adımda, muayene olacak hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra uygunluk durumunu dikkate alarak randevu tarih ve zamanı giriyorsunuz.

Aldığınız randevunuzun gününü ya da saatini başka zamana almak işlemi için bu web sitesinden gerekli revizyonu gerçekleştirebilirsiniz.

Hastane.uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Alerji Hastalıkları, Beslenme Uzmanı, Çocuk Diş Hekimliği, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Metabolizma Hastalıkarı, Çocuk Psikiyatrisi, Çocuk Romatolojisi, Embriyoloji ve Histoloji, Endodonti, Gastroenteroloji, Göğüs Cerrahisi, Göz Hastalıkları, Jinekoloji, Kulak Burun Boğaz, Ortopedi ve Travmatoloji, Prostodonti, Radyoloji, Romatoloji, Tıbbi Patoloji, Mamagrofi, Doğumhane üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon verileri yer almaktadır.
Bu makalemizi okuyanlar bu yazıları inceledi.