Turan Turan Kemik Kas Eklem Sağlığı Merkezi Muayene Ücretleri

Sitemizi ziyaret edenlerin sayfalara kolayca ulaşabilmesi ve okuyabilmesi için detaylı çalışmalar yaptık. Turan Turan Kemik Kas Eklem Sağlığı Merkezi Muayene Ücretleri yazımızı incelerken vurgulanan uyarıları incelemeyi atlamayın. Daha sonra ihtiyacınız olduğunda rahatlıkla makalelerimize gelebilmek için web sitemizi favori listenize ekleyin.

Hastanelerin bazı birimleri, görevleri

Turan Turan Kemik Kas Eklem Sağlığı Merkezi Muayene Ücretleri-25

Psikiyatri : Psikiyatri polikliniğinde, psikiyatrik sorunların tanısı ve tedavisi hakkında güncel, gerçekçi çözümler bilimsel/tıbbi temeller üzerinde üretilmektedir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Psikoloji: Psikoloji Bölümü “Çocuk ve Ergen Psikolojisi” – “Yetişkin Psikolojisi” alanlarında bireysel ihtiyaçlara uygun bir şekilde psikolojik destek sağlamaktadır.

Check-up merkezi : Check up, henüz şikayete yol açmamış olası bir hastalığın tarama ile erken tanısıdır. Birçok hastalıkta erken teşhis hayati önem taşır. Standart bir check up kontrolünde olması gereken testlerden bazıları; sedimentasyon, hepatit testi, tüm batın ultrasonografi.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon : Fizik Tedavi Bölümü’nde nörolojik, ortopedik, pediatrik, geriatrik, jinekolojik, ürojinokolojik ve romotolojik hastalıklarda rehabilitasyon ve tüm kas-iskelet sistemi hastalıklarıyla, ağrılarının tanısı konulur. Hastanın şikayetlerinin azalmasını takiben bu şikayetlerin sebebini ortadan kaldırmaya yönelik önleyici fizyoterapi hizmeti verilmektedir.

Hematoloji: Hematoloji; lenfoma, multipl miyelom, akut ve kronik lösemi ile benzeri rahatsızlıklar olmak üzere; kemik iliği, lenf sistemi ve kan ile ilgili hastalıkları inceleyen bilim dalıdır.

Acil Servis : Gün içinde hastanede tüm bölümler ile desteklenen acil servis, gece boyunca de hastane içinde kendi servislerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. personeli ile desteklenir. Diğer servislerde ise nöbette bulunan doktorlar acil servisten çağrıldıklarına çok çabuk davranarak acil konsültasyona destek vermektedir. Tıbbi cihazlar bulunan olan acil servis bünyesinde, yatak başı monitörleri olan müşahede odası vardır. Hastaların öncelikli gözlemleri bu bölümde yapılır. Bunun dışında bir resüssitasyon odası bulunur.

Hastanede bu kurallara uymaya dikkat edin

Turan Turan Kemik Kas Eklem Sağlığı Merkezi Muayene Ücretleri-hastane-kurallari-11Sağlık kurumlarında Sigara içmek yasaklanmıştır.
Hastanenin kapalı bölümlerinde yüksek ses tonuyla konuşmak tedavi görmekte olan hastaların dinlenme ve tedavi süreçlerini olumsuz yönde etkileyeceğinden çok dikkat edilmelidir. Bulunduğunuz serviste bulunan ve size teslim edilen malzemelerin kullanımında özen gösteriniz. Tuvaleti temiz bırakın.
Herhangi bir eşyanızın kaybolması veya sahipsiz bir çanta farkettiğinizde servisin personeline bilgi vermeyi ihmal etmeyin.
Yatış için gelirken zorunlu haller dışında kıymetli eşyalarınızı getirmeyiniz.
Aracınızda değerli eşyalarınızı bırakmamaya özen gösterin.
Erkeklerin yanında erkek refakatçi, kadınların yanında kadın refakatçi bununması durumuna dikkat edin.
Odanın temiz olmasına özen göstererek tertipli olmasını sağlayınız. Hastane koridorlarında yüksek sesle konuşmayın.
Hastane çalışanlarının uyarılarını dikkate alın.
Doktor sırasına saygı göstermeli, diğer hastaların hakkını yememelisiniz.
Çok acil durumlar haricinde size öncelik verilmesini istemeyin.
İlgili sağlık çalışanları dışında müdahalede bulunanlara müsaade etmeyiniz.
Sağlık personelini haksız işlem yaptırmaya çaba sarfetmeyiniz.
Hastanelerin sizlerin olduklarını, sağlık personelinin da size hizmet verdiğini hatırlayın.
Yoğun bakım ziyaretleri yoğun bakım uygunluğuna göre belirlenir.
Doktorların vizite sırasında rahat çalışılabilmesi ve diğer hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odayı terketmeleri gerekmektedir.
Refakatçilerin yataklara yatmaları kesinlikle yasaktır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma

Telefonla Hastane Randevu Alma-70

İster cep telefondan veyahut sabit telefon ile Alo 182 telefonunu çevirerek hastane randevu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevuyu alan bireyin değil de hekime görünecek bireyin TC kimlik No’sunu ilgili kişilere vereceksiniz

Vatandaşlık numarasını belirttikten sonra, doktora görünecek hastanın hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini söylüyorsunuz. Herhangi bir tercihiniz yoksa isterseniz yaşanılan ile bağlı olarak, gidilecek sağlık kurumları ile ilgili öneri veriliyor.

Hastane tercihi yapıldıktan sonra randevu gün ve saati kararlaştırıyorsunuz. Uygunluk durumuna göre size en uygun randevu zamanını bildiriyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarih veya saatini değiştirmek için Alo 182 hattından değişiklik yaptırabilirsiniz.

İnternetten Randevu Nasıl Alınır?

Online Randevu Nasıl Alınır?-92

Bağlantısı verilen internet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açtığınız ekrandaki doldurmanız gereken alanları doldurmanız istenir. Üye olduktan sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifre, eposta adresinize iletiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevu ayarlayan kimsenin değil de tedavi görecek kişinin Vatandaşlık numarasını açılan sayfaya giriyorsunuz

Vatandaşlık numarasını verdikten sonraki adımda, sağlık hizmeti alacak şahsın hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini belirteceksiniz. Bir fikriniz bulunmuyorsa yardım almak istediğinizde Alo 182 hastane randevu hattını arayarak operatöre akıl danışabilirsiniz.

Sağlık kuruluşu tercih edildikten sonra müsait olma durumunu dikkate alarak gideceğiniz zaman ve tarihi seçiyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarihini veya saatini değiştirmek isterseniz MHRS’den uygun değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.

Uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Akupunktur, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Alerjisi, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Nefrolojisi, Dermatoloji, Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Geriatri, Halk Sağlığı, Jinekoloji, Metabolik Cerrahi, Ortopedi ve Travmatoloji, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Psikoloji, Spor Hekimliği, Tıbbi Patoloji, Mamagrofi, Yoğun Bakım üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon verileri verilmektedir.
Bu yazımızı inceleyenler aşağıdaki yazıları ziyaret etti.