Turan Turan Kemik Kas Eklem Sağlığı Merkezi (Bursa) Randevu Alma İletişim

Sizlerin derli toplu verilere zorluk çekmeden ulaşabilmesi ve anlayabilmesi düşüncesiyle uzun süren derlemeler oluşturduk. Turan Turan Kemik Kas Eklem Sağlığı Merkezi (Bursa) Randevu Alma İletişim sayfamızı gözden geçirirken paylaşılan diğer yazıları incelemeyi ihmal etmeyin. Daha sonra ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla sitemize erişebilmek isterseniz sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyin.

Hastanelerin bazı bölümleri ve hizmet alanları

Turan Turan Kemik Kas Eklem Sağlığı Merkezi (Bursa)  Randevu Alma İletişim-30

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp sağlığını korumak amacıyla hizmet vermektedir.

Patoloji: Pataloji bölümünde karaciğer hastalıkları, sinir sistemi hastalıkları, yumuşak doku hastalıkları, göz hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Dahiliye : Genel dahiliye birimi pek çok branşa ayrılır. Böbrek hastalığından, karaciğer hastalıklarına tüm rahatsızlıkların çözüm merkezidir. Bazı alt dallar: Nefroloji, Enfeksiyon Hastalıkları, İmmunoloji.

Dermatoloji : Dermatoloji, deri, saç, tırnaklarla alakalı hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenir.

Gastroenteroloji : Özofagus malign darlıklarına stent uygulaması ile palyasyon sağlanmaktadır.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, akciğer hastalıklarının erken teşhisine olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılır. Bu bölümde tüm akciğer hastalıklarının tanısına yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğerden kaynaklanan solunum problemlerinin değerlendirilmesi için ilaçlı solunum fonksiyon testleri yapılır. Uyku durumunda solunum problemleri yetmezliği gibi sonuçları ile uyku hastalıkları içinde en önemli hastalıklardan biridir. Obstruktif uyku apne sendromu sıklıkla ratlanılanıdır.

Acil Servis : Mesai saatlerinde hastanede branşlar tarafından destek gören Acil Servis, gece saatlerinde de hastane içinde kendi bölümlerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. personeli tarafından desteklenmektedir. Öteki bölümlerde ise nöbet tutan hekimler acil servis tarafından çağrıldıklarına oldukça çabuk davranarak acil konsültasyona cevap vermektedir. Tıbbi cihazlar bulunan olan acil servis bünyesinde, yatak başı monitörleri yerleştirilmiş müşahede odası bulunur. Hastaların öncelikli gözlemleri bu bölümde yapılır. Bunun dışında bir travma odası bulunur.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocukların diş tedavileri, uzman yaklaşımı gerektiren ayrı bir diş hekimliği dalıdır. Çocuğun büyüme çağında çene gelişimi, Ortodontistler tarafından izlenmelidir. Büyüme çağında bulunan çocukların düzgün diş yapısına sahip olmalarını sağlayacak tedaviler uygulanmalıdır.

Sağlık kuruluşlarında bu kurallara uymaya dikkat edin

Turan Turan Kemik Kas Eklem Sağlığı Merkezi (Bursa)  Randevu Alma İletişim-hastane-kurallari-73Tekerlekli sandalyeler odada bulundurulmamalı ve işi biten tekerlekli sandalyeler geri bırakımalıdır.
Hastanede Tütün mamülleri kullanımı yasaklanmıştır.
Hastanenin kapalı alanlarında yüksek ses tonuyla konuşmak tedavi gören hastaların tedavi süreçlerini bozacağından çok özen gösterilmelidir.
Yattığınız klinikte bulunan ve size teslim edilen tüm ekipmanların kullanılmasında dikkatli olunuz.
Çöplerinizi evsel atık kutularına atmaya özen gösterin.
Şüplelendiğiniz bir olayla karşılaştığınızda kati suretle hastane personelini haberdar edin.
Herhangi bir eşyanızın kaybolması ya da himin olduğu belli olmayan poşet gördüğünüz durumda ilgili servisin güvenlik personeline haber vermeyi ihmal etmeyiniz. Yatış için gelecekseniz zorunlu kalmadıkça değerli eşyalarınızı getirmemeye dikkat edin.
Özel eşyalarınızı odanızda bulunan dolapta derli toplu şekilde muhafaza ediniz.
Kadın hastalara kadın refakatçi, erkek hastalara erkek refakatçi bununması durumuna önem verin.
Odanızdaki tıbbi teçhizatları yetkili bilgisi dahilinde kullanmaya özen gösterin.
Herhangi bir problemle karşılaştığınızda vakit kaybetmeden hastane personelinden yardım isteyin.
Randevularınıza vaktinden önce gelin.
Rahatsızlanmadıkları sürece sağlık kurumlarına giderken beraberinizde çocuk götürmeyin. Mobil telefonlarınızı hastane içerisinde sessizde tutunuz.
Refakatçi olarak gelenler, yaka kartlarını takmalıdır.
Sağlık pesroneline ve öteki hastalara hoşgörülü olmaya özen gösteriniz. Çok acil durumlar dışında size öncelik verilmesini istemeyin.
Sorumlu sağlık personeli dışında müdahale edenlere izin vermeyiniz.
Hastane personelini baskı altına almaya çalışmayın.
Hasta ziyaretleri yoğun bakım müsaitliğine bakılarak planlanır.
Kartı olmayanlar hasta yanında refakatçi kalamaz.
Doktor vizite sırasında rahat çalışılabilmesi ve öteki hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odayı terketmeleri gerekmektedir. Ziyaretçilerin yataklara uzanmaları yasaktır.

Telefonla Hastane Randevu Alma

Telefonla Hastane Randevu Alma-97

İsterseniz cep telefonla veyahut sabit hattınızdan Alo 182 telefon numarasını tuşlayarak hastane randevusu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevu ayarlayan kişinin değil sağlık hizmeti alacak bireyin Vatandaşlık No’sunu asistanlara vereceksiniz

TC kimlik No’sunu söyledikten sonraki adımda, tedavi görecek kimsenin hangi hastaneden randevu almayı istediğini söylüyorsunuz. Belli bir tercihiniz yoksa isterseniz bulunduğunuz vilayete dayanarak, tedavi görülecek sağlık kurumu hakkında yönlendirmede bulunuluyor.

Hastane seçildikten sonra randevu saat ve günü kararlaştıracaksınız. Müsait olma durumu dikkate alınarak sizlere bilgi verip kesin randevu zamanını bildiriyorlar.

Aldığınız randevunuzun gün ya da saatini değiştirmek zorunda kalırsanız 182’yi arayarak değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.

Web Üzerinden Randevu alma

Online Randevu alma-49

Bağlantısı verilen internet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açtığınız ekrandaki doldurmanız gereken bilgileri tamamlamanız gerekiyor. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adınız ve şifre, mail adresinize gönderiliyor ve aktive ediliyor.

Randevu ayarlayan kişinin değil muayene olacak şahsın TC kimlik numarasını sayfaya yazacaksınız

TC kimlik numarasını verdikten sonraki aşamada, hekime görünecek bireyin hangi hastaneden randevu almayı istediğini seçeceksiniz. Belli bir fikriniz yoksa tavsiye istemek istediğinizde Alo 182 hattını arayarak ilgili kişiye danışabilirsiniz.

Sağlık kuruluşu seçildikten sonra uygunluk durumunu göz önünde bulundurarak randevu saat ve günü bildireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevu gün yahut zamanını başka zamana almak isterseniz MHRS’den uygun düzeltmeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Anatomi, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Radyolojisi, Çocuk Ürolojisi, Diş Hekimi, Endodonti, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Geriatri, Hematoloji, İmmünoloji, Nöroloji, Periodontoloji, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Psikoloji, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Mikrobiyoloji, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Ameliyathane bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon verileri mevcuttur.
Bu sayfamızı okuyanlar bunları ziyaret etti.