Siv-Med Tıp Merkezi (Şanlıurfa) Randevu Alma İletişim

Değerli okuyucularımızın gerçek konulara pratik bir şekilde ulaşabilmesi ve inceleyebilmesi gayesiyle kapsamlı araştırmalar hayata geçirdik. Siv-Med Tıp Merkezi (Şanlıurfa) Randevu Alma İletişim yazısını okurken bilgi paylaşılan diğer yazıları okumayı ihmal etmeyin. Tekrar aradığınızda rahatlıkla yazılarımıza gelebilmek için sitemizi favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz.

Hastanelerin bölümleri, görevleri

Siv-Med Tıp Merkezi (Şanlıurfa) Randevu Alma İletişim-50

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, Genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemlerini uygulamaktadır.

Patoloji: Pataloji bölümünde kan hastalıkları, baş-boyun hastalıkları, kemik hastalıkları, göz hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Bilgisayarlı tomografi : Magnetik rezonans, sinir sistemi anjiografileri hastalıkların yeri hakkında bilgiler verir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile çok başarılı ameliyatlar yapılabilmekte ve önceden ölümle sonuçlanan ameliyatlar artık pozitif yönde sonuçlanmaktadır.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizmaların sebep oldukları hastalıkların başında; bakteriler, virüsler, mantarlar ve parazitler gelmektedir. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar incelenerek hastalarda oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Enfeksiyon Hastalıkları : Enfeksiyonlar vücudumuzun her bölgesinde meydana gelebilen, parazitler tarafından oluşturulan ve bazıları bulaşıcı olabilen hastalıklardır. idrar yolu enfeksiyonundan ciddi hatta ölümcül olabilen sarılıklara kadar enfeksiyon hastalıkları uzmanları tarafından takip edilir.

Hematoloji: Hematoloji; lenfoma, multipl miyelom, akut ve kronik lösemi ile benzeri rahatsızlıklar olmak üzere; kemik iliği, lenf sistemi ve kan ile ilgili hastalıkları inceleyen bilim dalıdır.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, bazı akciğer hastalıklarının erken teşhisine imkan veren bronkoskopi işlemi yapılır. Bu bölümde tüm akciğer hastalıklarının tedavisine yönelik poliklinik hizmeti verilmektedir. Akciğer kaynaklı nefes darlıklarının değerlendirilmesi amacına yönelik cilt alerji testleri yapılır. Uyurken solunum bozuklukları yetmezliği gibi sonuçlar doğruabildiğinden uyku hastalıkları arasında en önemli rahatsızlıklardan biridir. Tıkayıcı uyku apne sendromu en sık ratlanılanıdır.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti, uzmanlık gerektiren bir daldır. Çocuğun gelişim çağında iskeletsel çene gelişimi, Ortodontist tarafından kontrol altında tutulmalıdır. Büyüme çağında bulunan çocukların düzgün bir diş yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedaviler uygulanmalıdır.

Hastanelerde bu kurallara uymaya dikkat edin

Siv-Med Tıp Merkezi (Şanlıurfa) Randevu Alma İletişim-hastane-kurallari-54Hastanenin hükümlerine karşı çıkan; cihazlara bilerek hasar veren, yapılan uyarıları önemsemeyen hasta ve yakınlarından sebep oldukları hasar geri istenebilir.
Yatmaya gelirken zorunlu kalmadıkça değerli eşya getirmemeye dikkat edin.
Aracınızda ziynet eşyası dırakmamaya özen gösteriniz.
Erkeklerin yanında erkek refakatçi, kadın hastaların yanında kadın refakatçi bununması durumuna önem veriniz.
Yabancılardan yardım etmelerini istemeyiniz. Odanın temizliğine dikkat ederek tertipli olmasını sağlayın.
Odanızda bulunan ekipmanların kırılması halinde personele haber verin. Kaldığınız odadaki tıbbi teçhizatları bir yetkili bilgisi dahilinde kullanın. Koridorlarda bağırarak konuşmayın.
Hastanelere giderken yanınızda yalnızca bir refakatçi olması yeterli olacaktır. Daha fazla refatatçi lüzumsuz kalabalık oluşturur bu sebeple sağlık çalışanlarının rahat çalışmalarına engel teşkil eder.
Hastaneye içecek götürmeyiniz. Mobil telefonlarınızı hastane içerisinde sessiz moda tutunuz.
Hastanenin işleyişiyle ilgili kurallara uyun. Ayrıcalık talep etmeyin.
Yangın merdivenini gereksiz yere işgal etmeyin.
Muayene sırasına saygı göstermeli, başka hastaların önüne geçmemelisiniz.
Acil haller haricinde size öncelik verilmesini istemeyin.
Yetkili sağlık çalışanları dışında müdahalede bulunanlara izin vermeyiniz.
Sağlık kurumlarının sizlerin olduklarını ve hastane personelinin sizlere hizmet verdiğini hatırlayın.
Refakatçi kartı olmayan kişiler hastanede refakatçi kalamaz.
KadınHastalıkları servislerinde erkek refakatçi bulunması uygun değildir.
Klinikte doktor bilgisi dahilinde gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi gözetiminde gezdirilebilir.
Canlı çiçeklerin odalarda bakılması yasaktır.
Hasta odalarındaki yataklar temiz tutulmalıdır.
Refakatçilerin yataklara yatmaları yasaktır.
Işıklar ve sular açık bırakılmamalıdır.

Telefonla Hastane Randevu Alma Servisi

ALO 182 Hastane Randevu Alma Servisi-39

Tercihinize bağlı olarak cep telefon ile ya da sabit hattınızdan ALO 182 servis hattını arayarak hastane randevusu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevu alan şahsın değil de doktora görünecek şahsın TC kimlik No’sunu görevlilere veriyorsunuz

TC kimlik No’sunu ilettikten hemen sonraki adımda, muayene olacak kişinin hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini vereceksiniz. Belli bir tercihiniz yoksa sorduğunuzda yaşadığınız şehre dikkat edilerek, hizmet alınacak hastane ile ilgili tavsiye veriliyor.

Hastane tercih edildikten sonra randevu saat ve günü bildiriyorsunuz. Uygun olma durumu dikkate alınarak sizlere bilgilendirme yapıp en son randevu zamanını söylüyorlar.

Aldığınız randevunuzun gün veyahut saatini değiştirmek işlemi için Alo 182’yi arayarak değişiklik işlemi yaptırabilirsiniz.

Webden Randevu Alma Sistemi

İnternetten Randevu Nasıl Alınır?-55

Bağlantıdaki siteye giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açılan ekrandaki gerekli alanları doldurmanız gerekiyor. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adı ile şifre, email adresine gönderiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevu alan şahsın değil de muayene olacak bireyin TC kimlik numarasını sayfaya yazacaksınız

TC kimlik numarasını ilettikten hemen sonra, sağlık hizmeti alacak kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu seçimi yapıldıktan sonra müsaitlik durumunu göz önüne alarak randevu tarih ve zamanı seçiyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun tarihini veyahut zamanını değiştirmek işlemi için web sitesinden uygun değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.

Uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Alerji Hastalıkları, Biyoetik, Çocuk Alerjisi, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Romatolojisi, Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi, Endodonti, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Göğüs Onkolojisi, Halk Sağlığı, Jinekoloji, Neonatoloji, Ortodonti, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Radyoloji, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Patoloji, Rontgen, Ameliyathane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon verileri mevcuttur.
Bu makalemizi okuyanlar bu makaleleri inceledi.