Sarıköy Sağlık Ocağı (Balıkesir) Randevu Alma İletişim

Değerli okuyucularımızın düzenlenmiş yazılara kolayca ulaşabilmesi ve anlayabilmesi için özenli derlemeler oluşturduk. Sarıköy Sağlık Ocağı (Balıkesir) Randevu Alma İletişim makalesini gözden geçirirken önemi vurgulanan tavsiyeleri gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Tekrar aradığınızda pratik olarak yazılarımıza erişebilmek isterseniz bu siteyi favorilerinize ekleyin.

Hastane bazı birimleri ve ilgi alanları

Sarıköy Sağlık Ocağı (Balıkesir) Randevu Alma İletişim-33

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkin kalp ameliyatlar yapılmaktadır.

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Ağrı iki grupta ele alınmaktadır. Birincisi; çeşitli hastalıkların uyarıcısı olan akut ağrıdır. Akut ağrı hastalık habercisidir. Pek çok kez vücudumuzda var olan bir doku tahribatının belirtisidir. Akut ağrı vücudumuzun alarm mekanizmasının önemli bir bileşenidir.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu birimde özellikle kısırlık takibinde, tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeyi ölçümlerinde ve kalp rahatsızlıklarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılmaktadır. Bu birimde kanser ile ilgili enformasyon sağlayan kanda tümör belirteçleri de ölçümlenir.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin Cerrahisi tıpta çok süratle gelişen bölümlerden biridir.

Sağlık kuruluşlarında bu kurallara uyun

Sarıköy Sağlık Ocağı (Balıkesir) Randevu Alma İletişim-hastane-kurallari-99 Hastane koyduğu kurallara uymayan; cihazlara hasar bırakan, ikazları duymamazlıktan gelen hastalar ve refakatçilerinden sebep oldukları hasar geri istenebilir.
Özel eşyalarınızı odanızda bulunan dolabınızda derli toplu şekilde saklayınız.
Aracınızda değerli eşyalarınızı dırakmamaya özen gösteriniz. Erkek hastalara erkek refakatçi, kadın hastaların yanında kadın refakatçi kalmasına dikkat ediniz.
Yattığınız odanın temiz olmasına özen göstererek tertipli tutulmasını sağlayın.
Bir sorunla karşılaşıldığında mutlaka hastane personelinden yardım isteyin. Arabalarınızı hastanenin park alanında hastalara tahsis edilmiş yerlere ve başka araçların hareketine mani olmayacak biçimde bırakın.
Sağlık kurumlarına giderken sizinle beraber bir refakatçi bulunması doğru olur. fazla refatatçi gereksiz kalabalık oluşturur bundan ötürü sağlık personelinin rahatlıkla görevlerini yapmalarına mani olur.
Hastalanmadıkları sürece hastanelere beraberinizde küçük çocuk götürmemelisiniz.
Sağlık kurumuna içecek götürmeyiniz.
Cep telefonlarınızı hastanede kısık seste kullanınız.
Refakatçi olarak gelenler, kendilerine verilen yaka kartını takmalıdır.
Hastane çalışanlarına ve öteki hastalara anlayışlı olunuz.
Muayene sırasına uymalı, başka hastaların önüne geçmemelisiniz.
Acil durumlar dışında öncelik istemeyiniz.
Doktorları haksız işlem yaptırmaya çaba sarfetmeyiniz.
Sağlık kurumlarının sizlere ait olduklarını, hastane personelinin size hizmet verdiğini unutmayın.
Hasta ziyaretleri yoğun bakımın uygunluk durumuna göre belirlenir.
Refakatçi kartı olmayan kişiler hastanede refakatçi kalamaz.
Doktor vizite saatlerinde rahat muayene yapılabilmesi öteki hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odaları boşaltmaları gerekmektedir. Canlı çiçeklerin hasta odalarında bakılması yasaklanmıştır.
Hasta yatakları temiz tutulmalıdır.
Ziyaretçilerin yataklara uzanmaları yasaktır.

ALO 182 Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

ALO 182 Hastane Randevu Alma Servisi-53

İsteğe bağlı olarak cep hattından veyahut ev hattından Alo 182 hattını arayarak hastane randevu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevu ayarlayan bireyin değil de muayene olacak şahsın TC kimlik numarasını asistanlara belirteceksiniz

Vatandaşlık numarasını ilettikten sonraki adımda, doktora görünecek hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Hastane seçildikten sonra randevu saat ve günü bildiriyorsunuz. Müsaitlik durumu dikkate alınarak sizlere bilgilendirme yapıp en son randevu zamanını iletiyorlar.

Aldığınız randevunun gününü yahut saatini başka zamana almak işlemi için Alo 182 hattından değişiklik işlemi yapabilirsiniz.

Webden Randevu alma

İnternetten Randevu Alma Sistemi-73

Belirtilen siteye girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında karşınıza gelen sayfadaki gerekli alanları doldurmanız istenir. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adınız ile şifre, eposta adresine iletiliyor ve onaylanıyor.

Randevuyu ayarlayan bireyin değil doktora görünecek kimsenin Vatandaşlık No’sunu açılan sayfaya giriyorsunuz

TC kimlik No’sunu söyledikten sonra, doktora görünecek kimsenin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra müsaitlik durumunu dikkate alarak gideceğiniz zaman ve tarihi bildireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun tarihini veya saatini başka zamana almak isterseniz web sitesinden gerekli düzeltmeyi yapabilirsiniz.

Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Akupunktur, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Metabolizma Hastalıkarı, Çocuk Psikiyatrisi, Dermatoloji, Diş Hekimi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Gastroenteroloji, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, İç Hastalıkları, İmmünoloji, Nefroloji, Periodontoloji, Prostodonti, Restoratif Diş Tedavisi, Romatoloji, Tıbbi Genetik, Üroloji, Acil Servis bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon verileri verilmektedir.
Bu yazımızı gözden geçirenler bu makaleleri inceledi.