Samsun Romatem Fizik Tedavi Rehabilitasyon Dal Merk Muayene Ücretleri

Sitemizi takip edenlerin derli toplu sayfalara kolayca erişebilmesi ve anlayabilmesi gayesiyle detaylı araştırmalar yaptık. Samsun Romatem Fizik Tedavi Rehabilitasyon Dal Merk Muayene Ücretleri sayfasını okurken bilgi verilen uyarıları incelemeyi atlamayın. Daha sonra ihtiyaç duyduğunuzda kolayca web sitemize girebilmek isterseniz hastane.uzman.org’u favori listenize eklemenizi tavsiye ederiz.

Hastanelerin bazı birimleri ve ilgi alanları

Samsun Romatem Fizik Tedavi Rehabilitasyon Dal Merk Muayene Ücretleri-44

Sinir Sistemi Hastalıkları : Nörologlar, diğer uzmanlık dallarına da sık olarak konsültasyon hizmeti vermektedir.

Üroloji: Özellikle son yıllarda giderek daha yaygın uygulama alanı bulan ve sıklıkla da prostat cerrahisi ile taş hastalıklarında olmak üzere, günümüz teknolojisinin tıbbi uygulamalara sunduğu tüm kapalı ameliyat girişimleri için gereken sistemleri mevcuttur.

Pediatri : Bölümde, Intrauterin (anne karnındaki) hayattan itibaren izlenmeye başlanan bebekler, doğum sonrası mental-motor gelişim, beslenme, aşı ve koruyucu hekimlik programları ile takip edilmektedir.

Mide ve Bağırsak Hastalıkları : Tanı için yapılan işlemlerden biri karaciğer iğne biyopsisidir.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Mamografi : Meme hastalıkları yüzünden birime başvuran her hastaya özgü tanı ve tedavi planı hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon : Fizik Tedavi Bölümü’nde nörolojik, ortopedik, pediatrik, geriatrik, jinekolojik, ürojinokolojik ve romotolojik hastalıklarda rehabilitasyon ve tüm kas-iskelet sistemi hastalıklarıyla, ağrılarının oluşum nedeni saptanır. Hastanın şikayetlerinin azalmasını takiben bu ağrıların sebebini ortadan kaldırmaya yönelik önleyici fizyoterapi hizmeti verilmektedir.

Sağlık kuruluşlarında bu kurallara uymaya dikkat edin

Samsun Romatem Fizik Tedavi Rehabilitasyon Dal Merk Muayene Ücretleri-hastane-kurallari-80Tekerlekli sandalyeler oda içinde bulundurulmamalı, kullanılmayan sandalyeler iade edilmelidir.
Personel harici kişilerden yardımlarını talep etmeyiniz.
Hastane içerisinde yüksek ses tonuyla konuşmak tedavi gören hastaların tedavi süreçlerini negatif yönde etkileyeceğinden azami hassasiyet gösterilmelidir.
Tedavi gördüğünüz serviste size teslim edilen ekipmanların kullanımında özenli davranınız.
Çöpünüzü evsel atık kutularına atınız.
Lavaboları temiz bırakınız.
Şüpheli bir kişiyle karşılaşırsanız hemen ilgili güvenlik personelini durumdan haberdar edin.
Herhangi bir eşyanızın kaybolması ya da sahibi belirsiz çanta gördüğünüz durumda ilgili servisin personeline haber veriniz.
Otomobilinizde değerli eşyalarınızı bırakmayın.
Odada bulunan demirbaşların kırılması halinde ilgili hastane personeline haber verin. Odadaki tıbbi ekipmanları bir yetkili bilgisi dahilinde kullanmaya özen gösteriniz.
Koridorlarda bağırarak konuşmayın.
Araçlarınızı kurumun park alanında hastalara ayrılmış alanlara ve başka araçların çıkmasına engel olmayan şekilde bırakın.
Sağlık kurumlarına giderken sizinle beraber yalnızca bir refakatçi bulunması yeterlidir. Daha fazla refatatçi gereksiz yere kalabalık meydana getirir bu yüzden sağlık çalışanlarının rahatlıkla görevlerini yapmalarına engel olur.
Hasta olmadıkları sürece sağlık kurumlarına beraberinizde küçük bebek götürmeyiniz.
Sağlık kurumlarına yiyecek götürmemelisiniz.
Ziyaretçi olarak gelenler, kendilerine verilen ziyaretçi/refakatçi kartlarını bulundurmalıdır.
Sağlık kurumunun işleyişiyle ilgili kurallara uyun. İltimas istemeyiniz.
Güvenlik personelinin ikazlarını dinleyiniz.
Doktor sırasına uymalı, başka hastaların sırasını almamalısınız. İlgili sağlık çalışanları dışında müdahalede bulunanlara müsaade etmeyin.
Doktorların vizite sırasında rahat muayene yapılabilmesi ve diğer hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odaları boşaltmaları gerekmektedir.
Hastane içinde hekim tarafından gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi gözetiminde gezdirilebilir.
Canlı çiçeklerin hasta odalarında bakılması yasaklanmıştır.
Yataklar düzenli kullanılmalıdır.

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Telefonla Hastane Randevu Alma-45

İster mobil telefondan veya sabit hattınızdan Alo 182 hattını çevirerek hastane randevusu alma hattını arayın.

Randevu alan kimsenin değil de hekime görünecek kişinin TC kimlik numarasını ilgili kişiye vereceksiniz

Vatandaşlık No’sunu verdikten sonraki adımda, hekime görünecek kimsenin hangi sağlık kuruluşundan

Hastane seçildikten sonra gideceğiniz tarih ve zamanı belirtiyorsunuz. Uygun olma durumuna göre size uygunluk verip uygun randevu tarihini söylüyorlar.

Aldığınız randevunuzun tarih yahut zamanını başka zamana almak işlemi için 182’den değişiklik işlemi yapabilirsiniz.

Online Randevu Nasıl Alınır?

Webden Randevu Nasıl Alınır?-43

Belirtilen siteye girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açtığınız sayfadaki doldurmanız gereken alanları tamamlamanız istenir. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adınız ile şifre, email adresinize gönderiliyor ve aktive ediliyor.

Randevu alan şahsın değil de muayene olacak hastanın TC kimlik No’sunu sayfaya giriyorsunuz

TC kimlik numarasını verdikten sonra, doktora görünecek kimsenin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercih edildikten sonra müsaitlik durumunu göz önüne alarak gideceğiniz saat ve günü bildireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun gün yahut saatini başka zamana almak işlemi için MHRS’den gerekli değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Akupunktur, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Metabolizma Hastalıkarı, Çocuk Nefrolojisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Estetisyen, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Göğüs Onkolojisi, İç Hastalıkları, Jinekoloji, Kulak Burun Boğaz, Periodontoloji, Protetik Diş Tedavisi, Radyasyon Onkolojisi, Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp, Tıbbi Mikrobiyoloji, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Ameliyathane üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri yer almaktadır.
Bu makalemizi gözden geçirenler bu sayfaları inceledi.