Sağlık Ocağı (Bursa) 7 Randevu Alma İletişim

Ziyaretçilerimizin verilere en kolay yoldan göz atabilmesi ve anlayabilmesi amacıyla derlemeler gerçekleştirdik. Sağlık Ocağı (Bursa) 7 Randevu Alma İletişim yazımızı incelerken bilgi verilen ipuçlarını gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. İleride ihtiyacınız olduğunda kolayca sitemize ulaşabilmek isterseniz bu siteyi favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz.

Sağlık kurumlarının bazı servisleri ve görevleri

Sağlık Ocağı (Bursa) 7 Randevu Alma İletişim-69

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp hastalıklarını tedavi etmek amacıyla hizmet vermektedir.

Psikiyatri : Tıbbi yaklaşımın özünde sorunun doğru tanımlanması çok önemlidir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Kan Hastalıkları : Hematolojik hastalıkların tedavisi iyi bir ekip çalışması ve deneyim gerektirmektedir.

Nükleer Tıp : .Halen ülkemizde üniversitelerde, büyük illerin devlet ve sigorta hastaneleri ile bazı özel merkezlerde hizmet veren nükleer tıp bölümlerinde hemen her organ sistemiyle ilgili hastalıklarda fonksiyon (işlev) görüntülemesi yapılmaktadır.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizma adı verilen, birçoğu ancak mikroskopta görülebilen küçük canlıları inceleyen bir bilim dalıdır. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar analiz edilerek hastalarda oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocukların dişlerinin tedavileri, uzmanlık gerektiren ayrı bir diş hekimliği branşıdır. Çocuğun büyüme döneminde iskeletsel çene gelişimi, Ortodonti uzmanları tarafından izlenmelidir. Gelişim sürecindeki çocukların düzgün çene yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedbirler alınmalıdır.

Hastanelerde dikkat etmeniz gerekenler

Sağlık Ocağı (Bursa) 7 Randevu Alma İletişim-hastane-kurallari-57Sağlık personelinin uyarılarını dinleyiniz.
WC’leri temiz kullanmaya özen gösterin.
Eşyanızın kaybolması veya sahibi belirsiz çanta gördüğünüz durumda ilgili servisin personeline bilgi veriniz.
Eşyalarnızı size tahsis edilen dolapta toplu şekilde muhafaza ediniz.
Otomobilinizde değerli eşya bırakmamaya dikkat ediniz.
Televizyon seyrederken sesi çok fazla açmamaya özen gösterin.
Kaldığınız odada bulunan tıbbi ekipmanları bir sorumlu gözetiminde kullanın.
Sağlık kurumuna giderken beraberinizde sadece bir refakatçi olması doğru olur. fazla refatatçi lüzumsuz yere kalabalık meydana getirir bu yüzden sağlık çalışanlarının rahat çalışmalarına engel teşkil eder.
Hastanelere giderken randevunuzdan en az 30 dk. önceden giderseniz, evrak işlemlerinizi halledebilirsiniz.
Mobil cihazlarınızı hastanede kısık seste kullanınız.
Refakatçi olarak gelenler, kendilerine verilen ziyaretçi/refakatçi kartlarını takmalıdır. Hastane çalışanlarına ve diğer hastalara anlayışlı olmaya özen gösteriniz.
Doktor sırasına riayet etmeli, diğer hastaların sırasını almamalısınız. Acil müdahale gerektiren durumlar dışında öncelik talebinde bulunmayınız.
Hastanelerin sizin olduklarını, sağlık çalışanlarının sizlere hizmet ettiğini unutmayın. Doktor vizite sırasında rahat çalışılabilmesi diğer hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odayı terketmeleri gerekmektedir.
KadınHastalıkları bölümlerinde erkek refakatçi kalması uygun değildir.
Klinik içerisinde doktor bilgisi dahilinde gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi yardımı ile dolaştırılabilir. Tekerlekli sandalyeler odada tutulmamalı ve işi biten tekerlekli sandalyeler geri verilmelidir.
Hasta odalarındaki yataklar temiz tutulmalıdır.
Hasta yakınlarının yataklara uzanmaları kesinlikle yasaktır.

Telefondan Hastane Randevu Alma

ALO 182 Hastane Randevusu Nasıl Alınır?-79

Tercihinize göre ister cep telefonunuzdan ya da sabit telefonla Alo 182 servisini tuşlayarak hastane randevusu alma hattını arayacaksınız.

Randevuyu alan bireyin değil doktora görünecek kişinin Vatandaşlık No’sunu asistanlara söyleyeceksiniz

Vatandaşlık numarasını ilettikten sonra, tedavi görecek hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu seçildikten sonra randevu saat ve günü bildiriyorsunuz. Müsaitlik durumu göz önüne alınarak sizlere en uygun randevu tarihini aktarıyorlar.

Aldığınız randevu gün veya zamanını değiştirmek isterseniz 182’yi arayarak değişiklik işlemi yaptırabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Alma Sistemi

Web Üzerinden Randevu Nasıl Alınır?-16

Belirtilen siteye tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açılan sayfadaki doldurmanız gereken alanları tamamlamanız gerekir. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adı ile şifreniz, mail adresinize gönderiliyor ve aktive ediliyor.

Randevu alan şahsın değil de tedavi görecek kimsenin TC kimlik numarasını sisteme yazacaksınız

TC kimlik No’sunu verdikten sonraki adımda, doktora görünecek bireyin hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini vereceksiniz. Belli bir ön bilginiz yoksa destek talebinde bulunmak istediğinizde Alo 182 hattını arayarak operatöre akıl danışabilirsiniz.

Sağlık kurumu seçimi yapıldıktan sonra müsait olma durumunu göz önüne alarak gideceğiniz zaman ve tarihi seçiyorsunuz.

Aldığınız randevunuzun gün veya saatini başka zamana almak için MHRS’den gerekli düzeltmeyi yapabilirsiniz.

Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Algoloji, Beslenme Uzmanı, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Romatolojisi, Diş Hekimi, Estetisyen, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Göğüs Cerrahisi, Hematoloji, İmmünoloji, Kulak Burun Boğaz, Perinatoloji, Pratisyen, Psikoloji, Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp, Tıbbi Onkoloji, Rontgen, Acil Servis bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri verilmektedir.
Bu makalemizi inceleyenler aşağıdakileri okudu.