PTT Hastanesi SSK Hastanesi Online Randevu alma

Sağlık kuruluşu konusunda bilgi arayanların bilgilere zahmet çekmeden ulaşabilmesi ve okuyabilmesi düşüncesiyle kapsamlı derlemeler oluşturduk. PTT Hastanesi SSK Hastanesi Online Randevu alma yazımızı okurken önemi vurgulanan diğer yazıları incelemeyi unutmayın. Tekrar aradığınızda kolayca makalelerimize ulaşabilmek isterseniz sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyin.

Hastanelerin bazı bölümleri ve uzmanlık alanları

PTT Hastanesi SSK Hastanesi Online Randevu alma-50

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, Genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemlerini uygulamaktadır.

Radyoloji: Tamamen dijital teknoloji ile çalışan sistemlerden elde edilen dijital görüntüler, yine dijital ortamda arşivlenmektedir.

Ortopedi : Ortopedi ve Travmatoloji birimi, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Genel Cerrahi : Genel Cerrahi çok önemli ve geniş bir alandır. İlgi alanına giren organların ve bunların hastalıkları ve tedavilerinin çeşitliliği ve bu alanlarda süratle gelişen teknoloji, cerrahi teknik uygulamalar ve hızla biriken yeni bilgi bir kişinin genel cerrahinin her alanında aynı bilgi ve beceriyi gösterebilmesini nerede ise imkansız kılmaktadır. Bu nedenle günümüzde artık genel cerrahi yerini yavaş yavaş özel cerrahiye bırakmaktadır.

Acil Servis : Gün içinde hastanede mevcut tüm branşlar ile destek gören acil servis, gece boyunca de hastanede kendi servislerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. çalışanları tarafından desteklenir. Öteki bölümlerde ise nöbet tutan uzmanlar acil servise çağrıldıklarına çok çabuk davranarak acil konsültasyona destek verir. Tıbbi techizatlar bulunan olan acil serviste, yatak başı monitörleri olan müşahede odası bulunur. Hastaların ilk gözlemleri burada yapılır. Bunun dışında bir travma odası bulunmaktadır.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti, uzmanlığın gerekli olduğu bir daldır. Çocukların gelişim çağında çene gelişimi, Ortodontist tarafından takip edilmelidir. Gelişim sürecindeki çocukların düzgün çene yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedaviler uygulanmalıdır.

Hastanelerde dikkat etmeniz gerekenler

PTT Hastanesi SSK Hastanesi Online Randevu alma-hastane-kurallari-81Hastanenin kapalı alanlarında yüksek sesle konuşmak hastanedeki hastaların tedavi süreceğini olumsuz etkileyeceğinden oldukça dikkat edilmelidir.
Tedavi gördüğünüz serviste sizlere teslim edilen malzemelerin kullanılmasında özen gösteriniz.
Hastane kurallarına uymayan; techizatlara kasti hasar bırakan, ikazları ciddiye almayan hastalar ile yakınlarından sebep oldukları zarar istenebilir.
Çöpleri evsel atık kutularına atınız.
Şüphe duyduğunuz herhangi bir olayla karşılaştığınızda servisin sorumlusunu haberdar edin.
Eşyanızın çalınması ya da sahipsiz bir eşya gördüğünüz durumda servisin görevlisine haber veriniz.
Hastaneye yatış için geliyorsanız zorunlu durumlar haricinde kıymetli eşya getirmeyin.
Eşyalarnızı odanızdaki dolapta toplu şekilde saklayınız.
TV seyrederken sesini çok fazla açmamaya özen gösterin.
Araçlarınızı hastanenin otoparkında ziyaretçilere tahsis edilmiş kısımlara ve başkalarının araçlarının hareketine mani olmayacak şekilde park ediniz.
Aldığınız randevuya erken gelmeye dikkat ediniz.
Sağlık kurumlarına gidiyorsanız randevunuzdan minimum yarım saat önceden giderek, kayıt işlemlerini yaptırabilirsiniz.
Ziyaretçiler, kendilerine verilen refakatçi/ziyaretçi kartlarını bulundurmalıdır.
Doktor sırasına riayet etmeli, diğerleninin önüne geçmemelisiniz.
Çok acil haller haricinde öncelik talebinde bulunmayınız.
İlgili sağlık personeli haricinde müdahale edenlere izin vermeyin.
Sağlık çalışanlarını haksız işlem yaptırmaya çalışmayınız.
Doktor vizite saatlerinde rahat muayene yapılabilmesi diğer hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odayı boşaltmaları gerekmektedir.
KadınHastalıkları servislerinde erkek refakatçilerin bulunması uygun olmaz.
Hastane içerisinde hekim bilgisi dahilinde gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi gözetiminde gezdirilebilir.

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

ALO 182 Hastane Randevu Alma Servisi-46

Tercihinize göre isterseniz cep telefonunuzdan yahut da sabit telefonla Alo 182 hizmet hattını arayarak hastane randevusu alma hattını arayın.

Randevu ayarlayan kimsenin değil doktora görünecek kimsenin Vatandaşlık numarasını görevliye veriyorsunuz

TC kimlik numarasını ilettikten sonra, sağlık hizmeti alacak hastanın hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini belirteceksiniz. Belli bir hastane tercihiniz yoksa istediğinizde bulunulan yerleşime dikkat edilerek, hizmet alınacak hastane ile ilgili yönlendirmede bulunuluyor.

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra randevu gün ve saati belirtiyorsunuz. Uygunluk durumu göz önüne alınarak sizlere uygunluk verip en son zamanı söylüyorlar.

Aldığınız randevunun gün yahut saatini değiştirmek zorunda kalırsanız 182’den değişiklik işlemi yapabilirsiniz.

Webden Randevu Alma Sistemi

Online Randevu alma-68

Belirtilen siteye giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açılan ekrandaki sizden istenen bilgileri tamamlamanız gerekiyor. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adı ile birlikte şifre, mail adresinize iletiliyor ve onaylanıyor.

Randevu ayarlayan bireyin değil hekime görünecek bireyin TC kimlik numarasını ilgili yere yazacaksınız

Vatandaşlık numarasını belirttikten hemen sonra, sağlık hizmeti alacak kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercihi yapıldıktan sonra müsaitlik durumunu dikkate alarak gideceğiniz gün ve saati seçeceksiniz.

Aldığınız randevu gün ya da saatini değiştirmek zorunda kalırsanız MHRS’den gerekli değişikliği yapabilirsiniz.

PTT Hastanesi SSK Hastanesi Online Randevu alma yazısını inceleyenler aşağıdaki yazıları inceledi.