Pendik Hospital Internetten Randevu Alma

Sizlerin değerli sayfalara en kolay yoldan ulaşabilmesi ve inceleyebilmesi düşüncesiyle detaylı çalışmalar yaptık. Pendik Hospital Internetten Randevu Alma sayfasını okurken altı çizilen tavsiyeleri okumayı atlamayın. İleride aradığınızda kolaylıkla makalelerimize ulaşabilmek için sitemizi favorilerinize ekleyebilirsiniz.

Hastanelerin bazı servisleri, uzmanlık alanları

Pendik Hospital Internetten Randevu Alma-12

Radyoloji: Tamamen dijital teknoloji ile çalışan sistemlerden elde edilen dijital görüntüler, yine dijital ortamda arşivlenmektedir.

Nükleer Tıp : Nükleer tıp merkezlerinde yapılan tanısal tetkikler tiroid, kemik, kalp, böbrek ve diğer birçok organın ve hastalığın sintigrafik görüntülenmesi olup aynı zamanda tiroid hastalıkları başta olmak üzere bazı tumor ve enflamatuar hastalıkların tedaviside yapılmaktadır.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizmaların pek çoğu, insanda hastalıklara neden olmaktadır. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar incelenerek hastalarda oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Genel Cerrahi : Genel Cerrahi tıbbın önemli ve geniş kapsamlı alanlarından biridir. İlgi alanına giren organların ve bunların hastalıkları ve tedavilerinin çeşitliliği ve bu alanlarda süratle gelişen teknoloji, cerrahi teknik uygulamalar ve hızla biriken yeni bilgi bir kişinin genel cerrahinin her alanında aynı bilgi ve beceriyi gösterebilmesini nerede ise imkansız kılmaktadır. Bu nedenle günümüzde artık genel cerrahi yerini yavaş yavaş özel cerrahiye bırakmaktadır.

Hastanede uymanız gereken kurallar

Pendik Hospital Internetten Randevu Alma-hastane-kurallari-90Tedavi edildiğiniz serviste size teslim edilen malzemelerin kullanılmasında dikkatli davranınız.
Eşyanızın çalınması ya da himin olduğu belli olmayan bir eşya görülmesi durumunda bölümün personeline bilgi vermeyi ihmal etmeyiniz.
Kişisel eşyalarınızı dolapta toplu şekilde saklayınız.
Arabanızda değerli eşyalarınızı bırakmayınız.
Yattığınız odanın temiz tutulmasına özen göstererek derli toplu kalmasını sağlayın.
Televizyon izlerken sesi çok fazla açmayınız.
Kaldığınız odada bulunan tıbbi teçhizatları sorumlu kontrolünde kullanmaya özen gösteriniz.
Bir problemle karşılaştığınızda kesinlikle yetkililerden yardım talep ediniz.
Hastane koridorlarında bağırarak konuşmayınız.
Sağlık kurumuna gidiyorsanız yanınızda tek bir refakatçi olması yeterli olacaktır. fazla kişi lüzumsuz kalabalık oluşturur ve sağlık çalışanlarının rahatlıkla görevlerini yapmalarına engel olur.
Aldığınız randevuya erkenden geliniz.
Rahatsız olmadıkları sürece hastanelere beraberinizde çocuk götürmeyiniz.
Telefonlarınızı hastane içerisinde sessize alınız.
Doktorlara ve diğer hastalara yardımcı olmaya özen gösteriniz. Sağlık kurumu kurallara uymaya dikkat edin. İltimas istemeyin.
Acil müdahale gerektiren durumlar haricinde öncelik istemeyiniz.
Doktorları haksız işlem yaptırmaya çalışmayınız.
Yoğun bakım ziyaret saatleri yoğun bakım müsaitlik durumuna göre belirlenir.
Refakatçi kartı olmayanlar hasta yanında refakatçi olarak kalamaz. Tekerlekli sandalyeler oda içinde tutulmamalı ve kullanılmayacak sandalyeler iade edilmelidir.
Canlı çiçeklerin hasta odalarında tutulması yasaklanmıştır.
Hasta yakınlarının yataklara oturmaları yasaktır.
Aydınlatmalar ve musluklar kapatılmalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma

ALO 182 Hastane Randevu Alma-99

Tercihinize göre isterseniz cep telefondan veya sabit telefonunuz ile Alo 182 telefonunu tuşlayarak hastane randevu alma hattını arıyorsunuz.

Randevuyu ayarlayan bireyin değil de hekime görünecek hastanın Vatandaşlık numarasını asistana söyleyeceksiniz

Vatandaşlık numarasını verdikten hemen sonraki adımda, tedavi görecek bireyin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini veriyorsunuz. Herhangi bir ön bilginiz yoksa isterseniz ikamet ettiğiniz vilayete dikkat edilerek, tedavi olunacak sağlık kurumları ile ilgili yönlendirme yapılıyor.

Hastane tercih edildikten sonra gideceğiniz saat ve günü bildireceksiniz. Müsait olma durumu dikkate alınarak size müsaitlik verip en son tarihi aktarıyorlar.

Aldığınız randevu gün veyahut zamanını başka zamana almak zorunda kalırsanız Alo 182’yi arayarak değişiklik işlemi yapabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Alma Sistemi

Web Üzerinden Randevu Alma Sistemi-94

İnternet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açtığınız ekrandaki sizden istenen bilgileri tamamlamanız istenir. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifre, email adresine gönderiliyor ve aktive ediliyor.

Randevuyu ayarlayan kişinin değil tedavi görecek kimsenin Vatandaşlık No’sunu sayfaya yazıyorsunuz

Vatandaşlık numarasını ilettikten sonraki adımda, muayene olacak hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra müsait olma durumuna göre randevu zaman ve tarihi seçeceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun tarihini veyahut zamanını başka zamana almak için web sitesinden uygun değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.

Pendik Hospital Internetten Randevu Alma sayfasını inceleyenler bu sayfaları okudu.