Pazaryeri Devlet Hastanesi (Bilecik) Randevu Alma İletişim

Değerli ziyaretçilerimizin derli toplu verilere zahmet çekmeden erişebilmesi ve cevap bulabilmesi düşüncesiyle kapsamlı çalışmalar yaptık. Pazaryeri Devlet Hastanesi (Bilecik) Randevu Alma İletişim sayfasını gözden geçirirken bilgi paylaşılan diğer yazıları incelemeyi atlamayın. Bir daha ihtiyacınız olduğunda pratik olarak sayfalarımıza ulaşabilmek isterseniz sitemizi favori listenize eklemenizi tavsiye ederiz.

Hastanelerin bölümleri, görevleri

Pazaryeri Devlet Hastanesi (Bilecik) Randevu Alma İletişim-58

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, Genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemlerini uygulamaktadır.

Üroloji: Özellikle son yıllarda giderek daha yaygın uygulama alanı bulan ve sıklıkla da prostat cerrahisi ile taş hastalıklarında olmak üzere, günümüz teknolojisinin tıbbi uygulamalara sunduğu tüm kapalı ameliyat girişimleri için gereken sistemleri mevcuttur.

Ortopedi : Ortopedi ve Travmatoloji bölümü, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Check-up merkezi : Check up, sağlıklı kişilerin sağlık durumlarının değerlendirilmesidir. Özellikle kanserde erken farkındalık kişinin yaşam konforunu artırarak, yaşam süresini de uzatacaktır. Standart bir check up kontrolünde yapılması gereken testlerden bazıları; sedimentasyon, hepatit testi, tam idrar analizi.

Dahiliye : Genel dahiliye birimi kendi içinde birçok yan branşa ayrılır. Ateşli hastalıklardan metabolik hastalıklara tüm hastalıkların çözüm merkezidir. Bazı alt dallar: Gastroenteroloji, Romatoloji, Kardiyoloji.

Gastroenteroloji : Özofagus, mide ve rektumdaki yabancı cisimler endoskopi yardımı ile çıkarılabilir.

Acil Servis : Gündüz hastanede mevcut tüm branşlar tarafından destek gören acil servis, gece boyunca de hastanede kendi bölümlerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. doktorları tarafından desteklenmektedir. Diğer branşlarda ise nöbet tutan hekimler acil servise çağrıldıkları zaman çok çabuk davranarak acil konsültasyona destek verir. Tıbbi ekipmanlar bulunan olan acil serviste, yatak başı monitörleri olan müşahede odası vardır. Hastaların öncelikli tedavileri bu bölümde yapılmaktadır. Bunun dışında bir resüssitasyon odası bulunmaktadır.

Hastanede bu kurallara uyun

Pazaryeri Devlet Hastanesi (Bilecik) Randevu Alma İletişim-hastane-kurallari-43Hastanenin kapalı bölümlerinde yüksek sesle konuşmak hastanedeki hastaların tedavi süreçlerini olumsuz yönde etkileyeceğinden azami hassasiyet gösterilmelidir.
Tuvaletleri temiz bırakmaya özen gösterin.
Şüplelendiğiniz şahısla karşılaştığınızda hemen ilgili servisin sorumlusunu durumdan haberdar edin.
Eşyalarnızı dolapta tertipli şekilde muhafaza ediniz. Odanın temiz olmasına özen göstererek tertipli tutulmasını sağlayın.
Odada bulunan demirbaşların bozulması halinde ilgili hastane personeline bilgi veriniz.
Odadaki tıbbi ekipmanları yetkili bilgisi dahilinde kullanmaya özen gösterin.
Otomobillerinizi kurumun otoparkında ziyaretçilere tahsis edilmiş kısımlara ve başka arabaların hareketine engel olmayacak biçimde bırakmaya özen gösteriniz. Sağlık kurumlarına giderken randevunuzdan minimum 30 dk. önceden giderseniz, gerekli evrak işlemlerini yaptırabilirsiniz.
Rahatsız olmadıkları sürece hastaneye giderken beraberinizde çocuk götürmeyin.
Hastaneye yiyecek götürmeyiniz.
Cep telefonlarınızı hastanelerde sessizde tutunuz.
Ziyaretçi olarak gelenler, yaka kartlarını bulundurmalıdır.
Sağlık çalışanlarına ve diğer hastalara anlayışlı olmaya özen gösteriniz. Doktor sırasına riayet etmeli, başkalarının sırasını almamalısınız.
Çok acil haller haricinde size öncelik verilmesini istemeyin. Görevli doktorlar dışında müdahale edenlere müsaade etmeyin.
Hastanelerin size ait olduklarını, hastane personelinin da size hizmet verdiğini aklınızdan çıkarmayın.
Hastane içerisinde hekim bilgisi dahilinde gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi gözetiminde dolaştırılabilir.
Tekerlekli sandalyeler odada bulundurulmamalı ve işi biten tekerlekli sandalyeler iade edilmelidir.
Canlı çiçeklerin hasta odasında tutulması yasaklanmıştır.
Yataklar temiz kullanılmalıdır. Refakatçilerin hasta yataklarına oturmaları kesinlikle yasaktır.
Aydınlatmalar ve sular kapatılmalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma Servisi

Telefondan Hastane Randevu Alma-96

Tercihinize göre cep telefon ile yahut da ev hattından ALO 182 servis hattını çevirerek hastane randevusu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevu alan kimsenin değil tedavi görecek bireyin Vatandaşlık numarasını ilgili kişiye veriyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu ilettikten sonraki adımda, sağlık hizmeti alacak hastanın hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini belirteceksiniz. Bir tercihiniz yoksa arzu ederseniz ikamet ettiğiniz yerleşime göre, hizmet alınacak sağlık kuruluşu hakkında bilgi veriliyor.

Hastane tercihi yapıldıktan sonra randevu zaman ve tarihi bildiriyorsunuz. Müsait olma durumu dikkate alınarak sizlere bilgi verip uygun randevu tarihini belirtiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun tarihini veyahut zamanını başka zamana almak zorunda kalırsanız Alo 182 hattından değişiklik işlemi yaptırabilirsiniz.

İnternetten Randevu Alma Sistemi

Online Randevu Nasıl Alınır?-70

Bağlantısı verilen internet sitesine girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açtığınız ekrandaki sizden istenen bilgileri doldurmanız gerekiyor. Üye olduktan sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifre, mail adresine gönderiliyor ve onaylanıyor.

Randevu ayarlayan kişinin değil muayene olacak şahsın Vatandaşlık No’sunu ilgili yere yazıyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu ilettikten hemen sonraki adımda, tedavi görecek hastanın hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini vereceksiniz. Herhangi bir sağlık kuruluşu tercihiniz bulunmuyorsa yardım istemek istediğinizde 182’yi arayarak operatöre sorabilirsiniz.

Hastane tercih edildikten sonra müsaitlik durumunu dikkate alarak randevu tarih ve zamanı gireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gününü veya saatini değiştirmek zorunda kalırsanız web sitesinden gerekli düzeltmeyi yapabilirsiniz.

Uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Algoloji, Biyoetik, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Ürolojisi, El Cerrahisi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Gastroentroloji Cerrahisi, Göğüs Hastalıkları, Göz Hastalıkları, Jinekoloji, Nöroloji, Periodontoloji, Protetik Diş Tedavisi, Psikoloji, Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp, Tıbbi Patoloji, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Acil Servis bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim verileri mevcuttur.
Bu makalemizi gözden geçirenler bu sayfaları inceledi.