Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri (Denizli) Randevu Alma İletişim

Sitemizi ziyaret edenlerin geniş çerçeveli bilgilere zahmet çekmeden ulaşabilmesi ve yanıt bulabilmesi için kapsamlı derlemeler yaptık. Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri (Denizli) Randevu Alma İletişim yazımızı gözden geçirirken vurgulanan tavsiyeleri okumayı atlamayın. İleride ihtiyacınız olduğunda kolaylıkla sayfalarımıza gelebilmek isterseniz web sitemizi favori listenize ekleyin.

Hastanelerin servisleri ve görevleri

Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri (Denizli) Randevu Alma İletişim-67

Psikiyatri : Tıbbi yaklaşımın özünde sorunun doğru tanımlanması çok önemlidir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Mide ve Bağırsak Hastalıkları : Diyagnostik amaçlı üst gastrointestinal sistem için özofagogastroduodenoskopi, safra yolları ve pankreas incelemeleri için endoskopik retrograd kolanjiopankreatografi, kalın barsak incelemesi için de kolonoskopi ve rektosigmoidoskopi yapılmaktadır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon : Fizik Tedavi Bölümü’nde nörolojik, ortopedik, pediatrik, geriatrik, jinekolojik, ürojinokolojik ve romotolojik hastalıklarda rehabilitasyon ve tüm kas-iskelet sistemi hastalıklarıyla, ağrılarının oluşum nedeni saptanır. Hastanın ağrılarının azalmasını takiben bu şikayetlerin nedenini ortadan kaldırmaya yönelik önleyici fizyoterapi hizmeti verilmektedir.

Acil Servis : Gündüz saatlerinde hastanede mevcut tüm branşlar tarafından desteklenen Acil Servis, gece saatlerinde hastane içinde kendi birimlerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. doktorları tarafından desteklenir. Diğer bölümlerde ise nöbetteki doktorlar acil servisten çağrıldıklarına oldukça çabuk davranarak acil konsültasyona destek vermektedir. Tıbbi ekipmanlar bulunan olan acil servis içerisinde, yatak başı monitörleri olan müşahede odası bulunur. Hastaların ilk gözlemleri burada yapılmaktadır. Bunun haricinde bir travma odası bulunur.

Hastanede bu kurallara uyun

Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri (Denizli) Randevu Alma İletişim-hastane-kurallari-83Sağlık kurumu ilkelere uyunuz. İltimas talebinde bulunmayın.
Şüphe duyduğunuz herhangi durumla karşılaştığınızda mutlaka servisin sorumlusunu haberdar edin.
Yatmaya geliyorsanız zorunlu olmadıkça kıymetli eşya getirmemeye dikkat edin.
Şahsi eşyalarınızı sizin için ayrılan dolapta düzenli şekilde muhafaza ediniz.
Yabancılardan yardımda bulunmalarını istemeyiniz.
Bulunduğunuz odanın temiz tutulmasına dikkat ederek toplu kalmasını sağlayın. TV seyrederken sesini çok fazla açmayınız.
Hastane koridorlarında bağırarak konuşmayın.
Arabanızı kurumun otoparkında ziyaretçilere tahsis edilmiş kısımlara ve diğer araçların çıkmasına mani olmayan şekilde bırakınız.
Hastaneye giderken yanınızda bir refakatçi olması yeterlidir. fazla kişi gereksiz kalabalık oluşturur bu yüzden personelin rahat çalışmalarına engel olur.
Randevularınıza erken gelin. Hastaneye giderken aldığınız randevudan minimum yarım saat önceden giderek, kayıt işlemlerini yapabilirsiniz.
Hastalanmadıkları sürece hastaneye beraberinizde bebek götürmeyin.
Sağlık kurumlarına yemek götürmeyiniz.
Ziyaretçiler, ziyaretçi/refakatçi kartlarını bulundurmalıdır.
Sağlık çalışanlarına ve öteki hastalara yardımcı olmaya özen gösteriniz.
Sağlık kurumu kurallara uyun. Ayrıcalık istemeyin.
Hastane çalışanlarının uyarılarını dinleyiniz.
İlgili sağlık personeli dışında müdahale edenlere müsaade etmeyiniz.
Hastane personelini baskı altına almaya çaba sarfetmeyiniz.
Hastanelerin sizlerin olduğunu ve hastane çalışanlarının da sizlere hizmet verdiğini hatırlayın. Kartı olmayan kişiler hasta yanında refakatçi kalamaz.
Kadın Doğum servislerinde erkeklerin kalması uygun olmaz.
Hastane içinde doktor tarafından gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi gözetiminde gezdirilebilir. Canlı çiçeklerin odalarda bakılması yasaktır.
Aydınlatmalar ve sular açık bırakılmamalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma Servisi

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?-03

Tercihinize göre ister cep hattından ya da sabit telefon ile ALO 182 telefon numarasını arayarak hastane randevusu alma hattını arıyorsunuz.

Randevuyu ayarlayan kişinin değil de muayene olacak kimsenin TC kimlik numarasını operatöre veriyorsunuz

TC kimlik No’sunu belirttikten sonraki aşamada, tedavi görecek kişinin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini söyleyeceksiniz. Herhangi bir ön bilginiz bulunmuyorsa arzu ettiğinizde bulunulan bölgeye dikkat edilerek, tedavi olunacak sağlık kurumları hakkında yönlendirmede bulunuluyor.

Sağlık kuruluşu seçildikten sonra gideceğiniz tarih ve zamanı kararlaştırıyorsunuz. Uygun olma durumu dikkate alınarak sizlere kesin randevu zamanını söylüyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun tarih veya zamanını başka zamana almak isterseniz 182’yi arayarak revize işlemi yapabilirsiniz.

Web Üzerinden Randevu Nasıl Alınır?

Webden Randevu Nasıl Alınır?-31

Belirtilen siteye giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açılan sayfadaki doldurmanız gereken bilgileri tamamlamanız istenir. Üye olduktan sonra kullanıcı adı ile birlikte şifreniz, eposta adresine iletiliyor ve onaylanıyor.

Randevu alan bireyin değil de muayene olacak kimsenin TC kimlik numarasını sayfaya yazıyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu ilettikten hemen sonra, sağlık hizmeti alacak şahsın hangi hastaneden randevu almayı istediğini giriyorsunuz. Bir fikriniz yoksa öneri talebinde bulunmak için 182’yi arayıp ilgili kişiye akıl danışabilirsiniz.

Sağlık kurumu seçimi yapıldıktan sonra müsaitlik durumunu dikkate alarak randevu saat ve günü giriyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun gün ya da saatini başka zamana almak için web sitesinden uygun revizyonu yapabilirsiniz.

Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Anatomi, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Çocuk Alerjisi, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Embriyoloji ve Histoloji, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Fizyoloji, Göğüs Hastalıkları, Hepatoloji, Kardiyoloji, Nefroloji, Ortodonti, Pratisyen, Radyoloji, Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp, Tıbbi Genetik, Mamagrofi, Ameliyathane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim dataları verilmektedir.
Bu yazımızı gözden geçirenler aşağıdaki sayfaları inceledi.