Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi (Tekirdağ) Randevu Alma İletişim

Sitemizi takip edenlerin kapsamlı bilgilere en kolay yoldan erişebilmesi ve okuyabilmesi düşüncesiyle çalışmalar oluşturduk. Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi (Tekirdağ) Randevu Alma İletişim yazımızı okurken paylaşılan diğer yazıları incelemeyi atlamayın. Gelecekte ihtiyaç duyduğunuzda kolayca yazılarımıza gelebilmek için web sitemizi favori listenize ekleyin.

Hastane bazı bölümleri, görevleri

Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi (Tekirdağ) Randevu Alma İletişim-21

Üroloji: Ürolojik hastalıkların değişik alt gruplarına ait tüm tetkik ve tedavi işlemleri gerçekleştirilir.

Göz Merkezi / Göz Hastalıkları: Katarakt ameliyatları hastaların hemen hepsinde damla anestezi ile dikişsiz Fakoemülsifikasyon tekniğiyle yapılmaktadır.

Acil Servis : Mesai saatlerinde hastanede branşlar ile desteklenen acil servis, gece de hastanede kendi birimlerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. çalışanları ile desteklenmektedir. Öteki branşlarda ise nöbette bulunan hekimler acil servis tarafından çağrıldıklarına mümkün olduğunca hızlı davranarak acil konsültasyona cevap verir. Tıbbi techizatlar ile donatılmış olan acil serviste, yatak başı ekranları yerleştirilmiş müşahede odası bulunur. Hastaların ilk gözlemleri burada yapılmaktadır. Bunun dışında bir travma odası bulunabilir.

Sağlık kuruluşlarında bilmeniz gerekenler

Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi (Tekirdağ) Randevu Alma İletişim-hastane-kurallari-07Ziyaretçiler, kendilerine verilen refakatçi/ziyaretçi kartını bulundurmalıdır.
Hastanenin kapalı alanlarında Sigara içmek yasaktır.
Hastanenin kapalı alanlarında bağırarak konuşmak tedavi gören hastaların tedavi süreceğini bozacağından çok özen gösterilmelidir.
Hastane hükümlerine uymayan; binaya hasar veren, ikazları hafife alan hasta ile refakatçilerinden uğrattıkları hasar talep edilebilir.
Lavaboyu temiz kullanmaya özen gösteriniz. Eşyanızın çalınması veya sahibi belirsiz poşet farkettiğinizde servisin sorumlu çalışanına haber vermeyi ihmal etmeyin.
Hastaneye yatış için gelecekseniz zorunlu haller haricinde fazla miktarda para getirmeyiniz.
Otomobilinizde değerli eşyalarınızı bırakmamaya dikkat ediniz.
Erkek hastalara erkek refakatçi, kadın hastaların yanında kadın refakatçi kalması durumuna dikkat edin.
Yabancılardan yardımda bulunmalarını talep etmeyiniz.
Televizyon seyrederken sesini fazla açmayın.
Kaldığınız odada bulunan tıbbi teçhizatları yetkili bilgisi dahilinde kullanın.
Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda mutlaka personelden yardım isteyin. Hastanelere giderken beraberinizde yalnızca bir refakatçi bulunması yeterli olacaktır. Daha fazla refatatçi lüzumsuz yere kalabalık oluşturur bu sebeple personelin rahat çalışmalarına engel teşkil eder.
Sağlık kurumlarına giderken randevunuzdan minimum 30 dk. önceden giderseniz, kayıt işlemlerinizi halledebilirsiniz.
Hastalanmadıkları sürece hastanelere giderken beraberinizde küçük çocuk götürmeyin. Cep telefonlarınızı hastanede kısık seste kullanınız.
Refakatçi olarak gelenler, ziyaretçi/refakatçi kartlarını takmalıdır. Sağlık kurumu ilkelere uyun. Ayrıcalık talebinde bulunmayın.
Güvenlik görevlilerinin uyarılarını dikkate alın.
Sorumlu sağlık personeli dışında müdahalede bulunanlara izin vermeyin.
Hastane personelini haksız işlem yaptırmaya çalışmayın.
Hastane içerisinde hekim tarafından gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi yardımı ile dolaştırılabilir.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde bulundurulmamalı, kullanılmayacak sandalyeler geri teslim edilmelidir.
Canlı çiçeklerin hasta odalarında bulundurulması yasaklanmıştır.
Hasta yatakları tertipli tutulmalıdır.
Elektrik düğmeleri ve musluklar kapatılmalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma

Telefondan Hastane Randevusu Nasıl Alınır?-74

İsterseniz mobil telefonunuzdan ya da ev hattından Alo 182 servisini çevirerek hastane randevu alma hattını arıyorsunuz.

Randevu alan kimsenin değil de doktora görünecek kişinin Vatandaşlık No’sunu operatöre belirteceksiniz

Vatandaşlık numarasını belirttikten hemen sonra, sağlık hizmeti alacak kimsenin hangi sağlık kuruluşundan

Hastane tercih edildikten sonra randevu saat ve günü belirtiyorsunuz. Uygunluk durumu göz önünde bulundurularak size kesin randevu zamanını söylüyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun tarihini yahut zamanını değiştirmek işlemi için Alo 182’yi arayarak değiştirebilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Alma Sistemi

Online Randevu Alma Sistemi-63

Belirtilen internet sitesine girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açılan sayfadaki gerekli bilgileri tamamlamanız gerekiyor. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifre, eposta adresinize gönderiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevu alan kişinin değil sağlık hizmeti alacak kimsenin TC kimlik No’sunu açılan sayfaya yazıyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu ilettikten sonra, sağlık hizmeti alacak kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercih edildikten sonra uygunluk durumunu dikkate alarak randevu gün ve saati bildireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarih veyahut zamanını başka zamana almak zorunda kalırsanız Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden uygun değişikliği yapabilirsiniz.

Hastane.uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Alerji Hastalıkları, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Ürolojisi, Diş Hekimi, Estetisyen, Gastroenteroloji, Göğüs Cerrahisi, İç Hastalıkları, Jinekoloji, Neonatoloji, Perinatoloji, Psikiyatri, Radyodiagnostik, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Patoloji, Rontgen, Doğumhane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim dataları yer almaktadır.
Bu sayfamızı inceleyenler bunları ziyaret etti.