Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Muayene Ücretleri 2013

Sağlık kuruluşu konularında arama yapanların pratik yazılara kolayca erişebilmesi ve okuyabilmesi amacıyla detaylı çalışmalar hayata geçirdik. Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Muayene Ücretleri 2013 yazısını okurken vurgulanan tavsiyeleri gözden geçirmeyi atlamayın. Gelecekte aradığınızda kolayca makalelerimize erişebilmek için bu siteyi tarayıcınızın favorilerine eklemenizi tavsiye ederiz.

Hastanelerin bazı bölümleri ve hizmet kapsamları

Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi  Muayene Ücretleri 2013-21

Üroloji: Özellikle son yıllarda giderek daha yaygın uygulama alanı bulan ve sıklıkla da prostat cerrahisi ile taş hastalıklarında olmak üzere, günümüz teknolojisinin tıbbi uygulamalara sunduğu tüm kapalı ameliyat girişimleri için gereken sistemleri mevcuttur.

Pediatri : Bölümde, Intrauterin (anne karnındaki) hayattan itibaren izlenmeye başlanan bebekler, doğum sonrası mental-motor gelişim, beslenme, aşı ve koruyucu hekimlik programları ile takip edilmektedir.

Bilgisayarlı tomografi : MR, sinir sistemi anjiografileri hastalıkların yeri hakkında bilgiler vermektedir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile oldukça başarılı ameliyatlar yapılmakta ve önceden kalıcı bozuklukla sonuçlanan ameliyatlar artık pozitif yönde neticelenmektedir.

Genel Cerrahi : Genel Cerrahi çok önemli ve geniş bir alandır. İlgi alanına giren organların ve bunların hastalıkları ve tedavilerinin çeşitliliği ve bu alanlarda süratle gelişen teknoloji, cerrahi teknik uygulamalar ve hızla biriken yeni bilgi bir kişinin genel cerrahinin her alanında aynı bilgi ve beceriyi gösterebilmesini nerede ise imkansız kılmaktadır. Bu nedenle günümüzde artık genel cerrahi yerini yavaş yavaş özel cerrahiye bırakmaktadır.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, akciğer hastalıklarının kesin tanısına imkan veren bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer hastalıklarının tedavisine yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğerden kaynaklanan solunum problemlerinin tanısı için cilt alerji testleri yapılır. Uykuda solunum problemleri aritmi gibi sonuçları ile uyku hastalıkları arasında en önemsenmesi gereken rahatsızlıklardandır. Obstruktif uyku apne sendromu sıklıkla görülenidir.

Acil Servis : Gün içinde hastanede bölümler tarafından destek gören acil servis, gece boyunca de hastanede kendi bölümlerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. personeli tarafından desteklenmektedir. Diğer servislerde ise nöbet tutan hekimler acil servis tarafından çağrıldıklarına mümkün olduğunca kısa sürede acil konsültasyona destek vermektedir. Tıbbi ekipmanlar bulunan olan acil servis içerisinde, yatak başı monitörleri yerleştirilmiş müşahede odası vardır. Hastaların öncelikli tedavileri burada yapılmaktadır. Bunun dışında bir muayene odası bulunur.

Hastanede bu kuralları çiğnememeye özen gösterin

Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi  Muayene Ücretleri 2013-hastane-kurallari-11Kartı olmayan kişiler hasta yanında refakatçi olarak kalamaz. Yattığınız bölümde bulunan ve teslim aldığınız ekipmanların kullanımında dikkatli olunuz.
Çöpünüzü evsel atık kutusuna atınız.
WC’leri temiz kullanınız.
Şüpheli herhangi kişiyle karşı karşıya kaldığınızda hemen servisin sorumlusunu haberdar ediniz.
Eşyanızın çalınması veya himin olduğu belli olmayan herhangi bir poşet görülmesi halinde bölümün görevlisine bilgi veriniz.
Şahsi eşyalarınızı odanızdaki dolabınızda derli toplu şekilde muhafaza ediniz.
Kadın hastaların yanında kadın refakatçi, erkeklerin yanında erkek refakatçi bununması durumuna dikkat ediniz.
Bulunduğunuz odanın temizliğine dikkat ederek düzenli olmasını sağlayınız.
TV izlerken sesi çok açmamaya özen gösteriniz.
Koridorlarda bağırarak konuşmayınız.
Otomobilinizi sağlık kurumunun otoparkında hastalara tahsis edilmiş alanlara ve başka araçların çıkmasına engel olmayan biçimde bırakın.
Hastanelere gidiyorsanız sizinle beraber yalnızca bir refakatçi olması yeterli olur. Daha fazla kişi gereksiz kalabalık oluşturur bu sebeple sağlık çalışanlarının rahatlıkla görevlerini yapmalarına mani olur. Mobil telefonlarınızı hastane içerisinde sessiz moda tutunuz.
Hastane personeline ve diğer hastalara nazik olunuz.
Hastane ilkelere uymaya özen gösteriniz. İltimas talebinde bulunmayın.
Acil çıkışları gereksiz yere işgal etmeyiniz.
Sağlık personelini baskı altına almaya çalışmayınız.
Yoğun bakım ziyaretleri yoğun bakım müsaitlik durumuna göre belirlenir.
Kartı olmayan kişiler hasta yanında refakatçi kalamaz.
KadınHastalıkları servislerinde erkek refakatçilerin bulunması uygun olmaz.
Tekerlekli sandalyeler odada tutulmamalı, işi biten tekerlekli sandalyeler iade edilmelidir.
Refakatçilerin yataklara oturmaları kesinlikle yasaktır.

ALO 182 Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Telefondan Hastane Randevusu Nasıl Alınır?-31

Tercihinize göre cep telefondan ya da sabit hattınızdan ALO 182 servis hattını çevirerek hastane randevu alma hattını arayın.

Randevuyu ayarlayan bireyin değil de sağlık hizmeti alacak kişinin Vatandaşlık numarasını görevlilere söyleyeceksiniz

Vatandaşlık No’sunu ilettikten hemen sonra, hekime görünecek hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercihi yapıldıktan sonra randevu zaman ve tarihi kararlaştırıyorsunuz. Müsait olma durumuna göre size uygunluk verip kesin randevu zamanını bildiriyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun tarih yahut saatini değiştirmek için 182’den değişiklik yapabilirsiniz.

İnternetten Randevu alma

Webden Randevu Nasıl Alınır?-87

Bağlantısı verilen internet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açılan ekrandaki sizden istenen bilgileri tamamlamanız isteniyor. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifre, eposta adresine iletiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevuyu alan bireyin değil sağlık hizmeti alacak hastanın TC kimlik numarasını ilgili yere giriyorsunuz

TC kimlik numarasını söyledikten sonraki aşamada, doktora görünecek hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Hastane seçimi yapıldıktan sonra müsaitlik durumunu dikkate alarak gideceğiniz gün ve saati bildireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gününü ya da saatini başka zamana almak işlemi için web sitesinden gerekli düzeltmeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Muayene Ücretleri 2013 yazısını inceleyenler aşağıdaki yazıları inceledi.