Özel Soma Vefa Hastanesi Muayene Randevu

Sağlık kurumu konularında arama yapanların derli toplu sayfalara zorluk çekmeden göz atabilmesi ve okuyabilmesi düşüncesiyle kapsamlı çalışmalar yaptık. Özel Soma Vefa Hastanesi Muayene Randevu yazısını okurken paylaşılan ipuçlarını gözden geçirmeyi atlamayın. Daha sonra ihtiyaç duyduğunuzda kolayca web sitemize girebilmek için bu siteyi tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz.

Hastanelerin bazı bölümleri ve hizmet kapsamları

Özel Soma Vefa Hastanesi  Muayene Randevu-50

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkinlerin kalp operasyonları yapılmaktadır.

Patoloji: Pataloji bölümünde kadın hastalıkları, sinir sistemi hastalıkları, yumuşak doku hastalıkları, göz hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Nükleer Tıp : Nükleer tıp merkezlerinde yapılan tanısal tetkikler tiroid, kemik, kalp, böbrek ve diğer birçok organın ve hastalığın sintigrafik görüntülenmesi olup aynı zamanda tiroid hastalıkları başta olmak üzere bazı tumor ve enflamatuar hastalıkların tedaviside yapılmaktadır.

Endokrinoloji Diyabet Hastalıkları : İç salgı bezlerinin salgıladıkları hormonların azlığı ve fazlalığı. Ayrıca diyabet gibi metabolizma rahatsızlıkları endokrinolojinin alanına girmektedir.

Hematoloji: Hematoloji, son yıllarda çok önemli gelişmelerin kat edildiği, hastalıklarda tedavi seçeneklerinin arttığı, klinik çalışmaların en çok yapıldığı alanlardan biridir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, bazı akciğer rahatsızlıklarının kesin tanısına olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer hastalıklarının tanısına yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğerden kaynaklanan solunum problemlerinin değerlendirilmesi amacına yönelik solunum fonksiyon testleri yapılır. Uyku durumunda solunum rahatsızlıkları ani ölüm gibi sonuçları ile uyku hastalıkları içinde en dikkate alınması gereken hastalıklardan biridir. Tıkayıcı uyku apne sendromu en sık ratlanılanıdır.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocuk dişlerinin tedavileri, uzman yaklaşımı gerektiren bir daldır. Çocukların büyüme sürecinde iskeletsel çene gelişimi, Ortodontistler tarafından kontrol altında tutulmalıdır. Büyüme çağındaki çocukların sağlıklı bir ağız yapısına sahip olmalarını sağlayacak tedaviler uygulanmalıdır.

Hastanelerde bilmeniz gerekenler

Özel Soma Vefa Hastanesi  Muayene Randevu-hastane-kurallari-86Hastanenin kapalı bölümlerinde yüksek ses tonuyla konuşmak tedavi gören hastaların tedavi süreceğini olumsuz etkileyeceğinden azami hassasiyet gösterilmelidir.
Tedavi gördüğünüz serviste bulunan ve size teslim edilen tüm ekipmanların kullanılmasında dikkatli olunuz.
Hastanenin koyduğu kurallara uymamakta direnen; techizatlara isteyerek zarar veren, yapılan ikazları hafife alan hastalar ve yakınlarından uğrattıkları hasar talep edilebilir.
Çöpünüzü evsel atık kutularına atın.
Tuvaleti temiz kullanınız.
Aracınızda değerli eşyalarınızı bırakmamaya dikkat edin.
Kadın hastaların yanında kadın refakatçi, erkek hastalara erkek refakatçi kalması durumuna özen gösteriniz.
Personel harici kişilerden yardımlarını talep etmeyiniz.
Televizyon izlerken sesi fazla açmayınız.
Kaldığınız odada bulunan demirbaşların kırılması durumunda hastane personeline bilgi veriniz.
Herhangi bir problemle karşılaşıldığında vakit kaybetmeden hastane personelinden yardım isteyiniz.
Koridorlarda bağırarak konuşmayın.
Aracınızı sağlık kurumunun otoparkında ziyaretçilere ayrılmış kısımlara ve başkalarının araçlarının çıkmasına mani olmayacak biçimde park edin.
Sağlık kurumuna giderken yanınızda tek bir refakatçi bulunması yeterli olur. fazla refatatçi lüzumsuz yere kalabalık meydana getirir ve personelin rahatlıkla çalışmalarına engel teşkil eder.
Rahatsız olmadıkları sürece hastaneye giderken beraberinizde küçük bebek götürmeyin.
Hastaneye yiyecek götürmemelisiniz.
Ziyaretçiler, kendilerine verilen yaka kartlarını bulundurmalıdır.
Görevli sağlık çalışanları dışında müdahale edenlere müsaade etmeyin.
Sağlık personelini baskı altına almaya çalışmayın. Hastanelerin sizin olduğunu, hastane çalışanlarının size hizmet ettiğini aklınızdan çıkarmayın. Jinekoloji bölümlerinde erkeklerin bulunması uygun olmaz.
Hastane içinde doktor bilgisi dahilinde gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi gözetiminde dolaştırılabilir.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde bulundurulmamalı ve kullanılmayan sandalyeler iade edilmelidir.
Canlı çiçeklerin odalarda tutulması yasaklanmıştır.
Hasta odalarındaki yataklar temiz tutulmalıdır.
Refakatçilerin hasta yataklarına oturmaları kesinlikle yasaktır.

Telefonla Hastane Randevu Alma Servisi

Telefonla Hastane Randevu Alma Servisi-21

Tercihinize göre ister cep hattından veya ev telefonunuzdan Alo 182 telefon numarasını çevirerek hastane randevusu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevuyu ayarlayan şahsın değil sağlık hizmeti alacak kişinin Vatandaşlık numarasını ilgili kişiye ileteceksiniz

Vatandaşlık numarasını söyledikten sonra, doktora görünecek bireyin hangi hastaneden randevu almayı istediğini söylüyorsunuz. Belli bir sağlık kurumu tercihiniz yoksa sorarsanız ikamet edilen yerleşime dikkat edilerek, gidilecek sağlık kuruluşları ile ilgili öneride bulunuluyor.

Sağlık kurumu seçimi yapıldıktan sonra gideceğiniz tarih ve zamanı kararlaştıracaksınız. Uygun olma durumu göz önünde bulundurularak sizlere uygunluk verip uygun randevu tarihini iletiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu gün ya da saatini başka zamana almak zorunda kalırsanız Alo 182’yi arayarak değişiklik yapabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Nasıl Alınır?

Web Üzerinden Randevu Nasıl Alınır?-00

İnternet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açılan ekrandaki gerekli bilgileri tamamlamanız isteniyor. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adı ve şifreniz, email adresinize iletiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevu alan şahsın değil de muayene olacak kişinin Vatandaşlık No’sunu sayfaya gireceksiniz

TC kimlik numarasını verdikten hemen sonra, doktora görünecek hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu seçimi yapıldıktan sonra müsaitlik durumunu göz önüne alarak gideceğiniz gün ve saati giriyorsunuz.

Aldığınız randevunun gün ya da zamanını başka zamana almak zorunda kalırsanız MHRS’den gerekli düzeltmeyi yapabilirsiniz.

Özel Soma Vefa Hastanesi Muayene Randevu yazısını inceleyenler aşağıdaki makaleleri ziyaret etti.