Özel Saygı Hastanesi Muayene Ücretleri

Sitemizi takip edenlerin kaliteli konulara pratik bir şekilde göz atabilmesi ve cevap bulabilmesi amacıyla çalışmalar hayata geçirdik. Özel Saygı Hastanesi Muayene Ücretleri makalesini gözden geçirirken altı çizilen uyarıları okumayı atlamayın. Daha sonra ihtiyacınız olduğunda pratik olarak sayfalarımıza erişebilmek isterseniz web sitemizi favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz.

Hastanelerin bazı bölümleri, uzmanlık alanları

Özel Saygı Hastanesi Muayene Ücretleri-36

Sinir Sistemi Hastalıkları : Nörologlar, diğer uzmanlık dallarına da sık olarak konsültasyon hizmeti vermektedir.

Pediatri : Çocuk Acil Servisi 7/24 hizmet vermektedir.

Ortopedi : Ortopedi ve Travmatoloji bölümü, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Dahiliye : İç Hastalıkları birimi birçok yan dala ayrılır. Böbrek hastalığından, karaciğer hastalıklarına tüm hastalıkların tedavi merkezidir. Bazı alt dallar: Göğüs Hastalıkları, Hematoloji, Kardiyoloji.

Enfeksiyon Hastalıkları : Enfeksiyonlar vücudumuzun her bölgesinde kendini gösterebilen, virüsler tarafından ortaya çıkan ve bir kısmı sirayet edebilen hastalıklardır. idrar yolu enfeksiyonundan ciddi hatta ölümcül olabilen menenjite kadar enfeksiyon hastalıkları uzmanlarınca tedavi edilir.

Acil Servis : Gündüz hastanede bölümler ile destek gören acil servis, gece boyunca hastane içinde kendi bölümlerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. doktorları ile desteklenir. Diğer branşlarda ise nöbette bulunan uzmanlar acil servise çağrıldıklarına oldukça çabuk davranarak acil konsültasyona destek vermektedir. Tıbbi cihazlar ile donatılmış olan acil serviste, yatak başı ekranları olan müşahede odası vardır. Hastaların öncelikli gözlemleri bu bölümde yapılmaktadır. Bunun haricinde bir küçük müdahale odası bulunmaktadır.

Hastanelerde bilmeniz gerekenler

Özel Saygı Hastanesi Muayene Ücretleri-hastane-kurallari-33 Sağlık kurumunda 4207 sayılı yasa gereğince sigara içmek yasaklanmıştır.
Hastanenin yönetmeliklerine uymayan; cihazlara isteyerek zarar veren, uyarıları hafife alan hasta ile yakınlarından uğrattıkları zarar istenebilir.
Eşyalarnızı odanızda bulunan dolapta tertipli olarak saklayınız.
Tanımadıklarınızdan yardım etmelerini istemeyiniz. Odanızda bulunan eşyaların arızalanması halinde personele haber verin.
Koridorlarda bağırarak konuşmayın.
Randevularınıza vaktinden önce gelmeye özen gösterin.
Sağlık kurumlarına giderken aldığınız randevudan en az 30 dk. önce giderek, gerekli evrak işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.
Hastanelere yiyecek götürmeyiniz.
Cep telefonlarınızı hastane içerisinde sessizde tutunuz. Ziyaretçiler, yaka kartlarını bulundurmalıdır.
Hastane çalışanlarına ve öteki hastalara yardımcı olmaya özen gösteriniz.
Sorumlu doktorlar dışında müdahale edenlere müsaade etmeyiniz. Sağlık personelini haksız işlem yaptırmaya çaba sarfetmeyiniz.
Yoğun bakım ziyaret saatleri yoğun bakım müsaitlik durumuna göre planlanır.
Kartı olmayan kişiler hastanede refakatçi olarak kalamaz.
Canlı çiçeklerin odalarda muhafaza edilmesi yasaklanmıştır.
Elektrik düğmeleri ve sular kapatılmalıdır.

Telefonla Hastane Randevu Alma Servisi

Telefondan Hastane Randevusu Nasıl Alınır?-21

İster mobil telefonunuzla veyahut sabit telefondan Alo 182 hizmet hattını tuşlayarak hastane randevu alma hattını arıyorsunuz.

Randevu alan şahsın değil tedavi görecek kişinin TC kimlik No’sunu görevliye veriyorsunuz

TC kimlik No’sunu verdikten hemen sonra, sağlık hizmeti alacak hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra randevu zaman ve tarihi belirteceksiniz. Uygun olma durumuna göre sizlere bilgilendirme yapıp en son randevu tarihini belirtiyorlar.

Aldığınız randevunun tarih veyahut saatini değiştirmek isterseniz Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değişiklik yaptırabilirsiniz.

İnternetten Randevu Alma Sistemi

Online Randevu alma-77

Bağlantıdaki siteye giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açılan sayfadaki doldurmanız gereken bilgileri tamamlamanız isteniyor. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adı ve şifre, email adresine iletiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevu ayarlayan şahsın değil muayene olacak şahsın Vatandaşlık No’sunu sayfaya yazıyorsunuz

Vatandaşlık numarasını söyledikten sonraki adımda, muayene olacak hastanın hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini veriyorsunuz. Belli bir sağlık kuruluşu tercihiniz bulunmuyorsa fikir talebinde bulunmak istediğinizde 182’yi arayarak ilgili kişilere akıl danışabilirsiniz.

Sağlık kuruluşu seçildikten sonra uygunluk durumuna göre randevu zaman ve tarihi gireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gününü ya da saatini başka zamana almak isterseniz MHRS’den uygun düzeltmeyi yapabilirsiniz.

Hastane.uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Algoloji, Androloji, Çocuk Diş Hekimliği, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Onkolojisi, Cilt Deri Hastalıkları, Embriyoloji ve Histoloji, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, Göz Hastalıkları, Kardiyoloji, Nöroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Psikiyatri, Restoratif Diş Tedavisi, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Genetik, Üroloji, Yoğun Bakım bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon dataları verilmektedir.
Bu makalemizi inceleyenler aşağıdaki sayfaları inceledi.