Özel Optimed Hastanesi Muayene Ücretleri

Okuyucularımızın doğru bilgilere pratik bir şekilde erişebilmesi ve cevap bulabilmesi gayesiyle derlemeler yaptık. Özel Optimed Hastanesi Muayene Ücretleri sayfamızı incelerken bilgi verilen diğer yazıları okumayı atlamayın. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda kolayca sayfalarımıza erişebilmek isterseniz bu siteyi favorilerinize ekleyin.

Hastanelerin birimleri ve hizmet kapsamları

Özel Optimed Hastanesi Muayene Ücretleri-48

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Günümüzde ağrı 2 grupta ele alınmaktadır. Birincisi; türlü hastalıkların işaretçisi olan akut ağrıdır. Akut ağrı hastalığın habercisidir. Pek çok kez vücudumuzda bulunan bir doku hasarının işaretçisidir. Akut ağrı vücudun uyarı mekanizmasının önemli bir bileşenidir.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizma adı verilen, birçoğu ancak mikroskopta görülebilen küçük canlıları inceleyen bir bilim dalıdır. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar incelenerek hastalarda oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beynin ve omuriliğin dokunulmazlığı, ileri teknoloji ve nöroradyolojik görüntüleme sistemlerinin mükemmelliği sayesinde kalkmıştır.

Dahiliye : İç Hastalıkları birimi kendi içinde birçok branşa ayrılır. Ateşli hastalıklardan metabolik hastalıklara tüm hastalıkların çözüm merkezidir. Bazı alt dallar: Nefroloji, Romatoloji, Kardiyoloji.

Acil Servis : Gündüz hastanede mevcut tüm branşlar ile desteklenen Acil Servis, gece de hastane içinde kendi servislerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. uzmanları ile desteklenir. Diğer branşlarda ise nöbetteki uzmanlar acil servise çağrıldıkları zaman çok kısa sürede acil konsültasyona cevap vermektedir. Tıbbi techizatlar bulunan olan acil serviste, yatak başı ekranları yerleştirilmiş müşahede odası bulunur. Hastaların ilk gözlemleri bu bölümde yapılmaktadır. Bunun dışında bir resüssitasyon odası bulunabilir.

Hastanede bu kurallara uymaya dikkat edin

Özel Optimed Hastanesi Muayene Ücretleri-hastane-kurallari-17Acil çıkışları amacı dışında kullanmayınız. Hastanede yüksek sesle konuşmak tedavi gören hastaların tedavi süreceğini bozacağından azami özen gösterilmelidir.
Hastanenin koyduğu kurallara karşı çıkan; malzemelere kasten zarar veren, yapılan ikazları ciddiye almayan hasta ile refakatçilerinden uğrattıkları hasar talep edilebilir.
Çöpünüzü çöp kutularına atmaya özen gösterin.
Yatış için gelecekseniz zorunlu olmadıkça ziynet eşyası getirmeyiniz.
Arabanızda ziynet eşyası bırakmamaya özen gösterin. Tanımadıklarınızdan yardım etmelerini istemeyiniz.
Yattığınız odanın temiz tutulmasına özen göstererek tertipli olmasını sağlayınız.
Herhangi bir sorunla karşılaşıldığında hemen personelden yardım talep edin.
Sağlık kurumlarına giderken size verilen saatten en az 30 dakika önce giderek, gerekli kayıt işlemlerini yapabilirsiniz.
Mobil cihazlarınızı sağlık kurumunda sessize alınız.
Sağlık kurumunun işleyişiyle ilgili ilkelere uymaya dikkat edin. Ayrıcalık talebinde bulunmayın.
Sağlık personelinin ikazlarını dikkate alın.
Yangın çıkışlarını amacı dışında işgal etmeyiniz.
Doktor sırasına saygı göstermeli, diğer hastaların önüne geçmemelisiniz. Refakatçi kartı olmayanlar hastanede refakatçi olarak kalamaz.
Jinekoloji servislerinde erkek refakatçi kalması uygun değildir. Canlı çiçeklerin odalarda tutulması yasaktır.
Odalardaki yataklar temiz tutulmalıdır.
Hasta yakınlarının yataklara yatmaları yasaktır.
Aydınlatmalar ve sular kapatılmalıdır.

Telefondan Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Telefondan Hastane Randevu Alma-69

Tercihinize bağlı olarak cep telefonla yahut ev hattınızdan Alo 182 hattını tuşlayarak hastane randevusu alma hattını arayacaksınız.

Randevuyu alan bireyin değil de muayene olacak şahsın TC kimlik numarasını operatörlere söyleyeceksiniz

TC kimlik No’sunu verdikten hemen sonra, doktora görünecek bireyin hangi hastaneden randevu almayı istediğini söylüyorsunuz. Bir bilginiz bulunmuyorsa istediğinizde yaşadığınız yerleşime dayanarak, tedavi olunacak sağlık kuruluşları ile ilgili tavsiyede bulunuluyor.

Sağlık kurumu tercihi yapıldıktan sonra gideceğiniz gün ve saati bildireceksiniz. Müsaitlik durumu göz önünde bulundurularak size teyit verip kesin zamanı iletiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun gün veya zamanını başka zamana almak zorunda kalırsanız Alo 182’yi arayarak değişiklik işlemi yaptırabilirsiniz.

Webden Randevu alma

Webden Randevu alma-12

Bağlantısı verilen internet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında karşınıza gelen ekrandaki doldurmanız gereken bilgileri doldurmanız gerekiyor. Sisteme kayıt tamamlandıktan sonra kullanıcı adı ve şifreniz, email adresinize gönderiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevu alan bireyin değil muayene olacak hastanın Vatandaşlık No’sunu ilgili yere gireceksiniz

TC kimlik numarasını verdikten hemen sonra, doktora görünecek şahsın hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini belirtiyorsunuz. Herhangi bir tercihiniz bulunmuyorsa yardım istemek için 182’yi arayıp görevlilere sorabilirsiniz.

Sağlık kuruluşu seçildikten sonra uygunluk durumunu göz önüne alarak randevu gün ve saati giriyorsunuz.

Aldığınız randevunuzun gününü ya da zamanını başka zamana almak işlemi için Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden uygun değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.

Hastane.uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Algoloji, Androloji, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Psikiyatrisi, Dermatoloji, Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi, Enfeksiyon Hastalıkları, Fizyoloji, Göğüs Cerrahisi, Halk Sağlığı, İmmünoloji, Metabolik Cerrahi, Nükleer Tıp, Protetik Diş Tedavisi, Radyodiagnostik, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Onkoloji, Mamagrofi, Doğumhane bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim verileri mevcuttur.
Bu yazımızı okuyanlar bunları ziyaret etti.