Özel Niğde Hayat Hastanesi Muayene Ücretleri

Sitemizi takip edenlerin pratik bilgilere zahmet çekmeden erişebilmesi ve anlayabilmesi gayesiyle uzun süren derlemeler oluşturduk. Özel Niğde Hayat Hastanesi Muayene Ücretleri yazısını okurken bilgi verilen ipuçlarını incelemeyi atlamayın. Daha sonra ihtiyacınız olduğunda rahatlıkla sayfalarımıza girebilmek için hastane.uzman.org’u favorilerinize ekleyin.

Hastanelerin bazı birimleri, hizmet kapsamları

Özel Niğde Hayat Hastanesi Muayene Ücretleri-33

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp hastalıklarını teşhis etmek amacıyla hizmet vermektedir.

Pediatri : Çocuk Acil Servisi 7/24 hizmet vermektedir.

Psikoloji: Psikoloji Bölümü “Çocuk ve Ergen Psikolojisi” – “Yetişkin Psikolojisi” alanlarında bireysel ihtiyaçlara uygun bir şekilde psikolojik destek sağlamaktadır.

Ortopedi : Ortopedi ve Travmatoloji birimi, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Enfeksiyon Hastalıkları : Enfeksiyonlar vücudun her bölgesinde meydana gelebilen, virüsler tarafından oluşturulan ve bazıları sirayet edebilen hastalıklardır. idrar yolu enfeksiyonundan ciddi hatta ölümcül olabilen sarılıklara kadar enfeksiyon hastalıkları uzmanları tarafından tedavi edilebilmektedir.

Gastroenteroloji : Özofagusun çeşitli nedenlerle oluşmuş darlıkları, özellikle de benign fibrotik darlıkları buji ve balon yardımı ile dilate edilmektedir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti tedavisi, uzmanlığın gerekli olduğu ayrı bir branştır. Çocukların gelişme sürecinde iskeletsel çene gelişimi, Ortodontist tarafından takip edilmelidir. Gelişim sürecindeki çocukların sağlıklı çene yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedbirler alınmalıdır.

Sağlık kuruluşlarında bu kuralları çiğnememeye özen gösterin

Özel Niğde Hayat Hastanesi Muayene Ücretleri-hastane-kurallari-98Hastanenin kapalı bölümlerinde yüksek sesle konuşmak tedavi gören hastaların dinlenme süreceğini olumsuz etkileyeceğinden oldukça hassasiyet gösterilmelidir. Bulunduğunuz serviste teslim aldığınız tüm ekipmanların kullanılmasında dikkatli olunuz.
Hastanenin hükümlerine karşı çıkan; binaya kasti hasar bırakan, uyarıları dikkate almayan hasta ve yakınlarından uğrattıkları zarar istenebilir.
Şüphe duyduğunuz olayla karşılaştığınızda hemen güvenlik personelini bilgilendirin.
Yatmaya gelecekseniz zorunlu durumlar dışında ziynet eşyası getirmeyiniz.
Arabanızda kıymetli eşyalarınızı bırakmayın.
Kadın hastaların yanında kadın refakatçi, erkeklerin yanında erkek refakatçi olmasına önem veriniz.
Yabancılardan yardımda bulunmalarını istemeyiniz. Odanızda bulunan ekipmanların bozulması halinde personele bilgi verin.
Odanızdaki tıbbi teçhizatları sorumlu eşliğinde kullanmaya özen gösteriniz.
Bir problemle karşılaşıldığında mutlaka yetkililerden yardım talep edin.
Hastane koridorlarında bağırarak konuşmayın.
Arabalarınızı hastanenin park alanında ziyaretçilere ayrılmış alanlara ve başka arabaların hareketine engel olmayan şekilde bırakın.
Mobil cihazlarınızı hastanede sessizde tutunuz. Sağlık görevlilerinin ikazlarını dinleyiniz.
Doktor sırasına saygı göstermeli, diğerleninin sırasını almamalısınız.
Görevli doktorlar haricinde müdahalede bulunanlara müsaade etmeyiniz.
Doktorları baskı altına almaya çalışmayınız. Ziyaret saatleri yoğun bakımın müsaitlik durumuna bakılarak planlanır.
Vizite saatlerinde rahat muayene yapılabilmesi diğer hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odaları boşaltmaları gerekmektedir.
Hastane içinde hekim tarafından gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi gözetiminde gezdirilebilir.
Tekerlekli sandalyeler odada tutulmamalı ve işi biten sandalyeler geri teslim edilmelidir.
Canlı çiçeklerin odalarda tutulması yasaktır.
Yataklar temiz kullanılmalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma Servisi

Telefonla Hastane Randevu Alma-37

Tercihinize göre cep telefonunuz ile yahut ev hattınızdan Alo 182 hizmet hattını çevirerek hastane randevusu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevuyu alan kişinin değil de muayene olacak kişinin Vatandaşlık numarasını asistana belirteceksiniz

Vatandaşlık No’sunu söyledikten sonraki aşamada, sağlık hizmeti alacak kimsenin hangi hastaneden randevu almayı istediğini belirtiyorsunuz. Bir sağlık kurumu tercihiniz yoksa talep ederseniz yaşadığınız şehre bağlı olarak, tedavi olunacak sağlık kurumu hakkında öneride bulunuluyor.

Sağlık kurumu tercihi yapıldıktan sonra randevu gün ve saati belirtiyorsunuz. Uygunluk durumuna göre size uygunluk verip kesin randevu tarihini bildiriyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu gününü yahut zamanını başka zamana almak zorunda kalırsanız 182’den revize işlemi yapabilirsiniz.

İnternetten Randevu Alma Sistemi

Webden Randevu Alma Sistemi-01

Belirtilen siteye giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açtığınız sayfadaki gerekli bilgileri doldurmanız isteniyor. Sisteme kayıt tamamlandıktan sonra kullanıcı adınız ile şifreniz, mail adresine gönderiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevu ayarlayan şahsın değil muayene olacak hastanın TC kimlik numarasını siteye giriyorsunuz

Vatandaşlık numarasını ilettikten sonra, muayene olacak şahsın hangi hastaneden randevu almayı istediğini seçeceksiniz. Bir tercihiniz bulunmuyorsa yardım almak istediğinizde Alo 182 hastane randevu hattını arayarak ilgili kişiye akıl danışabilirsiniz.

Hastane tercih edildikten sonra müsait olma durumunu göz önünde bulundurarak gideceğiniz saat ve günü gireceksiniz.

Aldığınız randevunuzun tarihini veya saatini değiştirmek isterseniz web sitesinden gerekli değişikliği yapabilirsiniz.

Uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi, Alerji Hastalıkları, Androloji, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Psikiyatrisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Embriyoloji ve Histoloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Gastroentroloji Cerrahisi, Geriatri, Hematoloji, Jinekoloji, Neonatoloji, Periodontoloji, Pratisyen, Radyoloji, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Onkoloji, Üroloji, Doğumhane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri mevcuttur.
Bu makalemizi okuyanlar aşağıdaki makaleleri inceledi.