Özel Meltem Hastanesi Muayene Ücretleri

Sağlık kurumları konularında bilgi arayanların düzenli bilgilere kolayca ulaşabilmesi ve inceleyebilmesi amacıyla derlemeler gerçekleştirdik. Özel Meltem Hastanesi Muayene Ücretleri yazısını gözden geçirirken bilgi paylaşılan diğer yazıları incelemeyi ihmal etmeyin. Bir daha ihtiyaç duyduğunuzda pratik olarak sayfalarımıza ulaşabilmek için bu siteyi tarayıcınızın favorilerine ekleyin.

Hastane bazı servisleri, görevleri

Özel Meltem Hastanesi Muayene Ücretleri-05

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, Genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemlerini uygulamaktadır.

Kan Hastalıkları : Hematoloji, son yıllarda çok önemli gelişmelerin kat edildiği, hastalıklarda tedavi seçeneklerinin arttığı, klinik çalışmaların en çok yapıldığı alanlardan biridir.

Dahiliye : Genel dahiliye birimi pek çok yan dala ayrılır. Ateşli hastalıklardan metabolik hastalıklara tüm hastalıkların çözüm merkezidir. Bazı alt dallar: Nefroloji, Romatoloji, Diyabet.

Gastroenteroloji : Özofagus, mide ve rektumdaki yabancı cisimler endoskopi yardımı ile çıkarılabilir.

Sağlık kuruluşlarında uymanız gereken kurallar

Özel Meltem Hastanesi Muayene Ücretleri-hastane-kurallari-17 Erkek hastaların yanında erkek refakatçi, kadın hastalara kadın refakatçi bununması durumuna dikkat edin.
Hastanenin kapalı alanlarında bağırarak konuşmak tedavi gören hastaların dinlenme ve tedavi süreçlerini negatif yönde etkileyeceğinden çok dikkat edilmelidir.
Bulunduğunuz bölümde bulunan ve sizlere teslim edilen malzemelerin kullanılmasında özenli davranınız.
Hastane yönetmeliklerine uymamakta direnen; malzemelere kasti olarak hasar veren, yapılan uyarıları önemsemeyen hastalar ve refakatçilerinden uğrattıkları zarar talep edilebilir.
Çöpünüzü evsel atık kutularına atın. Yatış için geliyorsanız zorunlu haller haricinde değerli eşyalarınızı getirmeyin.
Arabanızda kıymetli eşya bırakmayın.
Kadın hastaların yanında kadın refakatçi, erkeklerin yanında erkek refakatçi bulunmasına önem verin.
Yabancılardan yardım etmelerini talep etmeyiniz.
Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda kesinlikle yetkililerden yardım talep ediniz.
Hastane koridorlarında bağırarak konuşmayın.
Arabanızı sağlık kurumunun otoparkında hastalara tahsis edilmiş alanlara ve başka arabaların ilerlemesine engel olmayan biçimde bırakın.
Hastanelere gidiyorsanız sizinle beraber yalnızca bir refakatçi bulundurmanız yeterli olacaktır. fazla refatatçi lüzumsuz kalabalık oluşturur bundan ötürü personelin rahatlıkla görevlerini yapmalarına mani olur.
Randevularınıza erkenden gelmeye özen gösteriniz.
Sağlık kurumuna gidiyorsanız aldığınız randevudan minimum 30 dakika önce giderseniz, gerekli evrak işlemlerini yapabilirsiniz.
Hastalanmadıkları sürece hastaneye beraberinizde küçük çocuk götürmemelisiniz.
Mobil telefonlarınızı hastanede sessizde tutunuz. Refakatçi olarak gelenler, kendilerine verilen refakatçi/ziyaretçi kartlarını takmalıdır.
Doktorlara ve diğer hastalara anlayışlı olunuz.
Sağlık kurumlarının sizlerin olduklarını, sağlık personelinin size hizmet verdiğini unutmayın.
Vizite saatlerinde sağlıklı muayene yapılabilmesi öteki hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odaları terketmeleri gerekmektedir.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde tutulmamalı, kullanılmayan tekerlekli sandalyeler geri bırakımalıdır.
Hasta odalarındaki yataklar temiz tutulmalıdır.
Elektrik düğmeleri ve sular açık bırakılmamalıdır.

Telefondan Hastane Randevu Alma Servisi

ALO 182 Hastane Randevu Alma-90

Tercihinize göre isterseniz cep telefondan yahut da sabit telefonla ALO 182 telefon numarasını tuşlayarak hastane randevu alma hattını arıyorsunuz.

Randevuyu ayarlayan şahsın değil de tedavi görecek hastanın Vatandaşlık numarasını asistanlara söylüyorsunuz

TC kimlik numarasını belirttikten sonraki aşamada, doktora görünecek hastanın hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini veriyorsunuz. Bir fikriniz yoksa istediğinizde ikamet edilen vilayete bağlı olarak, gidilecek hastane hakkında öneride bulunuluyor.

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra gideceğiniz tarih ve zamanı bildireceksiniz. Müsait olma durumu göz önünde bulundurularak sizlere müsaitlik verip kesin randevu zamanını bildiriyorlar.

Aldığınız randevu tarih veya saatini başka zamana almak için 182’den değiştirebilirsiniz.

Web Üzerinden Randevu alma

Online Randevu Alma Sistemi-43

Belirtilen internet sitesine girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açılan sayfadaki gerekli bilgileri doldurmanız istenir. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adı ile şifreniz, mail adresine gönderiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevuyu alan şahsın değil de tedavi görecek kişinin TC kimlik No’sunu açılan sayfaya gireceksiniz

TC kimlik No’sunu ilettikten hemen sonra, sağlık hizmeti alacak kişinin hangi hastaneden randevu almayı istediğini veriyorsunuz. Herhangi bir sağlık kurumu tercihiniz yoksa destek istemek isterseniz 182’yi arayıp görevliye sorabilirsiniz.

Sağlık kuruluşu tercih edildikten sonra müsaitlik durumunu göz önüne alarak gideceğiniz gün ve saati seçiyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevu gününü yahut saatini başka zamana almak zorunda kalırsanız Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden uygun revizyonu gerçekleştirebilirsiniz.

Portalımızda; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Anatomi, Biyoetik, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Diş Hekimi, Endodonti, Fizyoloji, Göğüs Hastalıkları, Halk Sağlığı, Jinekoloji, Neonatoloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Psikiyatri, Radyoloji, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Patoloji, Kanser, Ameliyathane üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri yer almaktadır.
Bu makalemizi gözden geçirenler aşağıdaki sayfaları okudu.