Özel Megapark Hastanesi (Kahramanmaraş) Randevu Alma İletişim

Değerli okuyucularımızın geniş çerçeveli bilgilere zahmet çekmeden erişebilmesi ve anlayabilmesi gayesiyle derlemeler gerçekleştirdik. Özel Megapark Hastanesi (Kahramanmaraş) Randevu Alma İletişim yazımızı okurken bilgi paylaşılan ipuçlarını okumayı pas geçmeyin. İleride ihtiyacınız olduğunda kolayca sitemize gelebilmek için hastane.uzman.org’u tarayıcınızın favorilerine ekleyin.

Sağlık kurumlarının servisleri, görevleri

Özel Megapark Hastanesi (Kahramanmaraş) Randevu Alma İletişim-52

Üroloji: Ürolojik hastalıkların değişik alt gruplarına ait tüm tetkik ve tedavi işlemleri gerçekleştirilir.

Bilgisayarlı tomografi : Magnetik rezonans, sinir sistemi anjiografileri hastalıkların lokalizasyonu ile ilgili bilgiler verir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile çok başarılı operasyonlar yapılmakta ve daha önce ölümle sonuçlanan operasyonlar artık olumlu neticelenmektedir.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizmaların pek çoğu, insanda hastalıklara neden olmaktadır. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar analiz edilerek hastalarda oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon : Fizik Tedavi Bölümü’nde nörolojik, ortopedik, pediatrik, geriatrik, jinekolojik, ürojinokolojik ve romotolojik hastalıklarda rehabilitasyon ve tüm kas-iskelet sistemi hastalıklarıyla, ağrılarının tedavisi yapılır. Hastanın şikayetlerinin azalmasını takiben bu şikayetlerin nedenini yok etmeye yönelik önleyici fizyoterapi hizmeti verilmektedir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, bazı akciğer hastalıklarının erken teşhisine imkan veren bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının tedavisine yönelik poliklinik hizmeti verilmektedir. Akciğer kaynaklı solunum problemlerinin değerlendirilmesi amacıyla solunum fonksiyon testleri yapılır. Uyku durumunda solunum bozuklukları inme gibi sonuçlar doğruabildiğinden uyku hastalıkları içinde en önemsenmesi gereken rahatsızlıklardan biridir. Obstruktif uyku apne sendromu sıklıkla görülenidir.

Sağlık kuruluşlarında dikkat etmeniz gerekenler

Özel Megapark Hastanesi (Kahramanmaraş) Randevu Alma İletişim-hastane-kurallari-35Ziyaretçiler, kendilerine verilen ziyaretçi/refakatçi kartlarını takmalıdır.
Hastane yönetmeliklerine uymamakta direnen; binaya hasar bırakan, yapılan ikazları hafife alan hasta ile refakatçilerinden sebebiyet verdikleri hasar talep edilebilir.
Tuvaleti temiz bırakmaya özen gösterin.
Herhangi bir eşyanızın çalınması veya ortaya bırakılmış poşet gördüğünüzde bölümün güvenlik personeline bilgi veriniz.
Yatış için gelirken zorunlu haller dışında değerli eşya getirmeyiniz.
Aracınızda ziynet eşyası dırakmamaya özen gösteriniz.
Kaldığınız odadaki tıbbi ekipmanları bir gözetmen bilgisi dahilinde kullanınız.
Herhangi bir problemle karşılaşıldığında vakit kaybetmeden personelden yardımda bulunmasını isteyin.
Hastane koridorlarında bağırarak konuşmayın.
Sağlık kurumlarına gidiyorsanız yanınızda bir refakatçi bulundurmanız yeterli olur. Daha fazla kişi gereksiz kalabalık meydana getirir bu nedenle sağlık çalışanlarının rahatlıkla çalışmalarına engel olur.
Hasta olmadıkları sürece hastanelere beraberinizde bebek götürmeyiniz.
Mobil telefonlarınızı sağlık kurumunda kısık seste kullanınız.
Ziyaretçiler, kendilerine verilen ziyaretçi/refakatçi kartlarını takmalıdır.
Sağlık çalışanlarına ve diğer hastalara anlayışlı olunuz.
Hastanenin işleyişiyle ilgili kurallara uymaya özen gösteriniz. İltimas talep etmeyin.
Yangın merdivenini amacı dışında işgal etmeyin.
Acil haller dışında öncelik talebinde bulunmayınız.
Görevli sağlık personeli haricinde müdahale edenlere müsaade etmeyiniz.
Hastane personelini haksız işlem yaptırmaya çalışmayınız.
Sağlık kurumlarının size ait olduklarını ve sağlık personelinin sizlere hizmet verdiğini unutmayın. Hasta ziyaretleri yoğun bakımın uygunluk durumuna göre belirlenir.
Doktorların vizite saatlerinde sağlıklı muayene yapılabilmesi ve öteki hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odayı boşaltmaları gerekmektedir.
Doğum bölümlerinde erkek refakatçi bulunması uygun olmaz. Hastanede doktor bilgisi dahilinde gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi gözetiminde dolaştırılabilir. Yataklar tertipli kullanılmalıdır.
Refakatçilerin yataklara uzanmaları yasaktır.

ALO 182 Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?-75

İsteğe bağlı olarak mobil telefonla ya da sabit telefonla Alo 182 servisini arayarak hastane randevusu alma hattını arayacaksınız.

Randevu alan kimsenin değil sağlık hizmeti alacak kişinin Vatandaşlık numarasını operatöre belirtiyorsunuz

TC kimlik numarasını ilettikten sonra, tedavi görecek bireyin hangi hastaneden randevu almayı istediğini söylüyorsunuz. Herhangi bir tercihiniz bulunmuyorsa sorarsanız yaşanılan vilayete dikkat edilerek, muayene olunacak hastane hakkında öneri veriliyor.

Sağlık kuruluşu tercih edildikten sonra randevu tarih ve zamanı bildiriyorsunuz. Uygunluk durumuna göre sizlere bilgilendirme yapıp en son randevu tarihini bildiriyorlar.

Aldığınız randevunuzun gününü ya da saatini başka zamana almak isterseniz Alo 182’yi arayarak değişiklik işlemi yaptırabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Nasıl Alınır?

İntenet üzerinden Randevu alma-23

Bağlantıdaki siteye giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açtığınız sayfadaki doldurmanız gereken bilgileri tamamlamanız istenir. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adı ve şifreniz, eposta adresine gönderiliyor ve onaylanıyor.

Randevu alan kimsenin değil tedavi görecek hastanın TC kimlik No’sunu web sitesine giriyorsunuz

TC kimlik numarasını söyledikten sonraki adımda, hekime görünecek kimsenin hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini vereceksiniz. Herhangi bir fikriniz yoksa yardım talebinde bulunmak istediğinizde Alo 182 hastane randevu hattını arayarak görevlilere sorabilirsiniz.

Sağlık kurumu tercihi yapıldıktan sonra uygun olma durumunu göz önüne alarak randevu saat ve günü seçiyorsunuz.

Aldığınız randevu gün veyahut zamanını başka zamana almak için web sitesinden gerekli revizyonu yapabilirsiniz.

Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Aile Hekimliği, Beslenme Uzmanı, Çocuk Diş Hekimliği, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Nefrolojisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Gastroentroloji Cerrahisi, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Göz Hastalıkları, Jinekoloji, Kulak Burun Boğaz, Periodontoloji, Prostodonti, Radyodiagnostik, Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp, Tıbbi Parazitoloji, Kanser, Yoğun Bakım bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim verileri mevcuttur.
Bu sayfamızı okuyanlar aşağıdaki makaleleri inceledi.