Özel Medine Konca Kadın Doğum Merkezi (Gaziantep) Randevu Alma İletişim

Değerli okuyucularımızın geniş kapsamlı konulara en kolay yoldan göz atabilmesi ve anlayabilmesi gayesiyle detaylı çalışmalar oluşturduk. Özel Medine Konca Kadın Doğum Merkezi (Gaziantep) Randevu Alma İletişim makalesini incelerken bilgi verilen ipuçlarını gözden geçirmeyi atlamayın. Bir daha ihtiyacınız olduğunda pratik olarak makalelerimize gelebilmek için web sitemizi favorilerinize ekleyebilirsiniz.

Sağlık kurumlarının servisleri, görevleri

Özel Medine Konca Kadın Doğum Merkezi (Gaziantep) Randevu Alma İletişim-52

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkinlerin kalp koroner bypass ameliyatları yapılmaktadır.

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Günümüzde ağrı iki grupta ele alınmaktadır. İlki; türlü rahatsızlıkların uyarıcısı olarak karşımıza çıkan akut ağrıdır. Akut ağrı bir hastalığın belirtisidir. Pek çok zaman vücudumuzda bulunan doku hasarının habercisidir. Akut ağrı vücudun alarm mekanizmasının önemli bir parçasıdır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon : Fizik Tedavi Bölümü’nde nörolojik, ortopedik, pediatrik, geriatrik, jinekolojik, ürojinokolojik ve romotolojik hastalıklarda rehabilitasyon ve tüm kas-iskelet sistemi hastalıklarıyla, ağrılarının tanısı konulur. Hastanın ağrılarının geçmesini takiben bu ağrıların sebebini yok etmeye yönelik önleyici fizyoterapi hizmeti verilmektedir.

Göz Merkezi / Göz Hastalıkları: Kornea nakilleri göz bankalarından temin edilen donör kornealar kullanılarak yapılmaktadır.

Acil Servis : Gün içinde hastanede mevcut branşlar ile destek gören acil servis, gece boyunca de hastane içinde kendi birimlerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. profesyonelleri tarafından desteklenmektedir. Diğer servislerde ise nöbet tutan hekimler acil servise çağrıldıkları zaman oldukça hızlı davranarak acil konsültasyona cevap verir. Tıbbi techizatlar bulunan olan acil serviste, yatak başı monitörleri yerleştirilmiş müşahede odası vardır. Hastaların ilk tedavileri bu bölümde yapılmaktadır. Bunun haricinde bir muayene odası bulunmaktadır.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocuk diş tedavileri, uzmanlık gerektiren bir diş hekimliği branşıdır. Çocukların büyüme döneminde iskeletsel çene gelişimi, Ortodontistler tarafından izlenmelidir. Gelişme çağındaki çocukların sağlıklı bir diş yapısına sahip olmalarını sağlayacak önlemler alınmalıdır.

Hastanede uymanız gereken kurallar

Özel Medine Konca Kadın Doğum Merkezi (Gaziantep) Randevu Alma İletişim-hastane-kurallari-84 Bulunduğunuz serviste sizlere teslim edilen malzemelerin kullanılmasında özenli davranınız.
Hastane yönetmeliklerine uymamakta direnen; malzemelere zarar veren, uyarıları dikkate almayan hastalar ve refakatçilerinden sebep oldukları zarar talep edilebilir.
Hastaneye yatış için geliyorsanız zorunlu olmadıkça fazla para getirmeyiniz.
Görevli olmayanlardan yardımda bulunmalarını talep etmeyiniz. TV izlerken sesini çok fazla açmamaya özen gösteriniz. Odanızdaki tıbbi teçhizatları bir yetkili eşliğinde kullanınız.
Koridorlarda bağırarak konuşmayın.
Randevularınıza erkenden gelmeye dikkat edin.
Ziyaretçiler, kendilerine verilen ziyaretçi/refakatçi kartını takmalıdır.
Hastane çalışanlarına ve öteki hastalara nazik olunuz. Sağlık kurumu işleyişiyle ilgili kurallara uymaya dikkat edin. İltimas istemeyiniz.
Yangın merdivenlerini amacı dışında kullanmayın.
Görevli sağlık çalışanları haricinde müdahale edenlere izin vermeyin.
Yoğun bakım ziyaretleri yoğun bakımın müsaitlik durumuna bakılarak planlanır.
Kartı olmayan kişiler hasta yanında refakatçi kalamaz.
Hastanede doktor bilgisi dahilinde gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi yardımı ile gezdirilebilir.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde tutulmamalı ve işi biten tekerlekli sandalyeler geri teslim edilmelidir.
Canlı çiçeklerin hasta odalarında tutulması yasaklanmıştır.
Hasta yakınlarının hasta yataklarına oturmaları yasaktır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma

Telefonla Hastane Randevu Alma-88

Tercihinize göre isterseniz cep telefondan veya ev hattından Alo 182 hizmetini çevirerek hastane randevu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevu ayarlayan bireyin değil tedavi görecek hastanın TC kimlik No’sunu görevliye belirtiyorsunuz

TC kimlik No’sunu söyledikten hemen sonra, doktora görünecek bireyin hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini iletiyorsunuz. Belli bir sağlık kurumu tercihiniz bulunmuyorsa sorarsanız ikamet edilen şehre göre, tedavi olunacak sağlık kurumları hakkında tavsiye veriliyor.

Hastane tercih edildikten sonra gideceğiniz saat ve günü belirtiyorsunuz. Müsaitlik durumu dikkate alınarak size bilgi verip en uygun zamanı bildiriyorlar.

Aldığınız randevu tarih ya da saatini başka zamana almak işlemi için Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değişiklik işlemi yaptırabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Alma Sistemi

İntenet üzerinden Randevu alma-23

İnternet sitesine girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde karşınıza gelen ekrandaki gerekli alanları tamamlamanız gerekir. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adı ve şifreniz, email adresine iletiliyor ve aktive ediliyor.

Randevu alan şahsın değil hekime görünecek hastanın Vatandaşlık numarasını web sitesine yazıyorsunuz

TC kimlik No’sunu verdikten sonraki aşamada, muayene olacak şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu seçimi yapıldıktan sonra müsait olma durumunu dikkate alarak randevu gün ve saati seçeceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarih ya da zamanını başka zamana almak işlemi için bu web sitesinden uygun revizyonu yapabilirsiniz.

Hastane.uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Alerji Hastalıkları, Biyoetik, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Radyolojisi, Dermatoloji, El Cerrahisi, Estetisyen, Fizyoloji, Geriatri, Göz Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Metabolik Cerrahi, Periodontoloji, Psikiyatri, Radyasyon Onkolojisi, Spor Hekimliği, Tıbbi Genetik, Üroloji, Ameliyathane bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon dataları mevcuttur.
Bu makalemizi okuyanlar bu makaleleri ziyaret etti.