Özel Manavgat Sevgi Hastanesi Muayene Ücretleri

Değerli okuyucularımızın gerçek konulara zorluk çekmeden ulaşabilmesi ve cevap bulabilmesi düşüncesiyle uzun süren çalışmalar yaptık. Özel Manavgat Sevgi Hastanesi Muayene Ücretleri yazımızı incelerken bilgi paylaşılan ipuçlarını incelemeyi unutmayın. Daha sonra aradığınızda kolayca makalelerimize ulaşabilmek için sitemizi favori listenize ekleyin.

Hastanelerin bölümleri, hizmet kapsamları

Özel Manavgat Sevgi Hastanesi Muayene Ücretleri-73

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkinlerin kalp operasyonları yapılmaktadır.

Üroloji: Ürolojik hastalıkların değişik alt gruplarına ait tüm tetkik ve tedavi işlemleri gerçekleştirilir.

Psikiyatri : Tıbbi yaklaşımın özünde sorunun doğru tanımlanması çok önemlidir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Nükleer Tıp : Nükleer tıp merkezlerinde yapılan tanısal tetkikler tiroid, kemik, kalp, böbrek ve diğer birçok organın ve hastalığın sintigrafik görüntülenmesi olup aynı zamanda tiroid hastalıkları başta olmak üzere bazı tumor ve enflamatuar hastalıkların tedaviside yapılmaktadır.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizma adı verilen, birçoğu ancak mikroskopta görülebilen küçük canlıları inceleyen bir bilim dalıdır. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar incelenerek kişilerde oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Mamografi : Meme hastalıklarının tanı ve tedavisinin modern yöntemlere göre yapıldığı kapsamlı bir merkezdir.

Enfeksiyon Hastalıkları : Enfeksiyonlar vücudumuzun her bölgesinde kendini gösterebilen, virüsler tarafından ortaya çıkan ve bazıları sirayet edebilen hastalıklardır. idrar yolu enfeksiyonundan ciddi hatta ölümcül olabilen AIDS’e kadar enfeksiyon hastalıkları uzmanlarınca takip edilir.

Kalp Hastalıkları : Kalp Sağlığı Merkezi, kalp sağlığını korumak, kalp hastalıklarını teşhis ve tedavi etmek amacıyla dünya standartlarında donanım ve alt yapı ile hizmet verir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, bazı akciğer hastalıklarının erken teşhisine olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının tedavisine yönelik poliklinik hizmeti verilmektedir. Akciğerden kaynaklanan solunum problemlerinin değerlendirilmesi için solunum fonksiyon testleri yapılmaktadır. Uyurken solunum rahatsızlıkları serebrovasküler gibi sonuçları ile uyku hastalıkları arasında en önemsenmesi gereken rahatsızlıklardandır. Obstruktif uyku apne sendromu sıklıkla ratlanılanıdır.

Sağlık kuruluşlarında bu kurallara uyun

Özel Manavgat Sevgi Hastanesi Muayene Ücretleri-hastane-kurallari-73Hastane içinde 4207 sayılı yasa gereğince sigara içmek yasaktır.
Hastanede yüksek sesle konuşmak tedavi görmekte olan hastaların dinlenme ve tedavi süreceğini olumsuz etkileyeceğinden azami dikkat edilmelidir.
Yattığınız serviste size teslim edilen tüm malzemelerin kullanımında dikkatli olunuz.
Hastane koyduğu kurallara uymamakta direnen; cihazlara isteyerek zarar veren, uyarıları hafife alan hastalar ve refakatçilerinden sebebiyet verdikleri hasar istenebilir.
Çöplerinizi çöp kutusuna atmaya özen gösterin.
WC’leri temiz kullanmaya özen gösterin.
Eşyanızın kaybolması veya himin olduğu belli olmayan eşya görülmesi durumunda servisin sorumlu güvenlik görevlisine bilgi veriniz.
Tanımadıklarınızdan yardımlarını talep etmeyiniz.
Odanın temiz olmasına özen göstererek tertipli tutulmasını sağlayın.
Televizyon izlerken sesini fazla açmayın. Odada bulunan eşyaların kırılması durumunda ilgili hastane personeline haber veriniz.
Odadaki tıbbi ekipmanları bir sorumlu bilgisi dahilinde kullanınız.
Koridorlarda bağırarak konuşmayınız. Randevularınıza vaktinde gelmeye dikkat ediniz.
Hastanelere giderken size verilen saatten en az 30 dk. önceden giderseniz, evrak işlemlerini yaptırabilirsiniz. Hastanelere yemek götürmeyin.
Telefonlarınızı hastanede sessiz moda tutunuz.
Ziyaretçi olarak gelenler, refakatçi/ziyaretçi kartlarını bulundurmalıdır.
Hastane personeline ve öteki hastalara nazik olunuz.
Sorumlu doktorlar dışında müdahalede bulunanlara müsaade etmeyiniz.
Doktorların vizite saatinde rahat muayene yapılabilmesi ve diğer hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odaları terketmeleri gerekmektedir.
KadınHastalıkları servislerinde erkek refakatçi kalması uygun olmaz.
Yataklar temiz kullanılmalıdır.
Hasta yakınlarının hasta yataklarına yatmaları kesinlikle yasaktır.

Telefondan Hastane Randevu Alma Servisi

Telefondan Hastane Randevu Alma Servisi-76

Tercihinize göre isterseniz mobil hattınızdan ya da sabit hattan ALO 182 telefonunu arayarak hastane randevu alma hattını arayacaksınız.

Randevu ayarlayan kişinin değil hekime görünecek kimsenin TC kimlik numarasını görevlilere veriyorsunuz

TC kimlik numarasını ilettikten hemen sonra, muayene olacak kişinin hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini ileteceksiniz. Belli bir bilginiz yoksa talep ederseniz yaşadığınız ile dayanarak, muayene olunacak sağlık kurumu ile ilgili öneri veriliyor.

Sağlık kuruluşu seçimi yapıldıktan sonra randevu gün ve saati belirtiyorsunuz. Uygun olma durumuna göre sizlere bilgi aktarıp en son randevu tarihini aktarıyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarihini veya saatini başka zamana almak zorunda kalırsanız 182’yi arayarak değişiklik yaptırabilirsiniz.

Web Üzerinden Randevu alma

Webden Randevu alma-45

İnternet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açılan sayfadaki sizden istenen alanları tamamlamanız isteniyor. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifre, eposta adresine gönderiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevuyu alan kişinin değil hekime görünecek kişinin TC kimlik numarasını ilgili yere giriyorsunuz

TC kimlik numarasını belirttikten hemen sonra, tedavi görecek bireyin hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini seçiyorsunuz. Bir ön bilginiz yoksa fikir istemek için 182’yi arayarak görevliye akıl danışabilirsiniz.

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra müsait olma durumunu göz önünde bulundurarak gideceğiniz gün ve saati bildireceksiniz.

Aldığınız randevunun tarihini yahut saatini değiştirmek zorunda kalırsanız MHRS’den gerekli düzeltmeyi yapabilirsiniz.

Uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Adli Tıp, Algoloji, Androloji, Çocuk Diş Hekimliği, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Onkolojisi, Dermatoloji, Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi, Enfeksiyon Hastalıkları, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Göz Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kulak Burun Boğaz, Nükleer Tıp, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Psikoloji, Spor Hekimliği, Tıbbi Mikrobiyoloji, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Ameliyathane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri yer almaktadır.
Bu yazımızı gözden geçirenler bu yazıları ziyaret etti.