Özel Konya Anıt Hastanesi Muayene Ücretleri

Değerli okuyucularımızın yazılara pratik yoldan göz atabilmesi ve faydalanabilmesi düşüncesiyle kapsamlı çalışmalar hayata geçirdik. Özel Konya Anıt Hastanesi Muayene Ücretleri yazısını incelerken bilgi paylaşılan diğer yazıları gözden geçirmeyi pas geçmeyin. Gelecekte ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla sitemize ulaşabilmek için hastane.uzman.org’u favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz.

Sağlık kurumlarının bölümleri, ilgi alanları

Özel Konya Anıt Hastanesi Muayene Ücretleri-15

Radyoloji: Dijital teknoloji ile, konvansiyonel yöntemlerde elde edilen görüntülere göre daha detaylı, inceleme süresi daha kısa, tanıda daha yeterli görüntüler elde edilebilmektedir ve bu görüntüler özel iş istasyonlarında deneyimli uzman doktorlar tarafından incelenmektedirler.

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Günümüzde ağrı 2 grupta ele alınmaktadır. Birincisi; çeşitli hastalıkların işaretçisi olarak karşımıza çıkan akut ağrıdır. Akut ağrı hastalık belirtisidir. Çoğu kez vücutta bulunan bir doku tahribatının belirtisidir. Akut ağrı vücudumuzun uyarı mekanizmasının önemli bir parçasıdır.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beynin ve omuriliğin dokunulmazlığı, ileri teknoloji ve nöroradyolojik görüntüleme sistemlerinin mükemmelliği sayesinde kalkmıştır.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Endokrinoloji Diyabet Hastalıkları : İç salgı bezleri. Aynı zamanda şişmanlık gibi metabolizma rahatsızlıkları endokrinolojinin alanına girmektedir.

Kalp Hastalıkları : Yeni doğan bebeklerden, en ileri yaşlardaki erişkinlere kadar her türlü kalp hastasına tanı ve tedavi imkanı sağlanmaktadır.

Acil Servis : Gün içinde hastanede branşlar ile destek gören acil servis, gece saatlerinde de hastane içinde kendi birimlerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. personeli tarafından desteklenir. Diğer branşlarda ise nöbet tutan hekimler acil servis tarafından çağrıldıkları zaman mümkün olduğunca kısa bir süre içinde acil konsültasyona cevap vermektedir. Tıbbi cihazlar bulunan olan acil serviste, yatak başı monitörleri yerleştirilmiş müşahede odası vardır. Hastaların ilk gözlemleri bu bölümde yapılır. Bunun haricinde bir küçük müdahale odası bulunmaktadır.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocukların diş tedavileri, uzmanlığın gerekli olduğu ayrı bir diş hekimliği branşıdır. Çocuğun gelişim döneminde iskeletsel çene gelişimi, Ortodontistler tarafından kontrol altında tutulmalıdır. Büyüme çağında bulunan çocukların düzgün ağız yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedaviler uygulanmalıdır.

Hastanede uymanız gereken kurallar

Özel Konya Anıt Hastanesi Muayene Ücretleri-hastane-kurallari-94Tedavi gördüğünüz bölümde size teslim edilen tüm ekipmanların kullanılmasında dikkatli davranınız.
Hastane koymuş olduğu kurallara uymamakta direnen; malzemelere kasti olarak hasar veren, yapılan uyarıları dinlemeyen hastalar ile refakatçilerinden verdikleri zarar tahsil edilebilir.
WC’yi temiz bırakmaya özen gösteriniz.
Yatmaya gelecekseniz zorunlu olmadıkça değerli eşyalarınızı getirmeyiniz.
Özel eşyalarınızı odanızdaki dolabınızda derli toplu saklayınız.
Otomobilinizde değerli eşyalarınızı bırakmamaya dikkat ediniz.
Kadınların yanında kadın refakatçi, erkek hastaların yanında erkek refakatçi kalmasına önem verin.
Kaldığınız odanın temiz tutulmasına dikkat ederek toplu kalmasını sağlayın.
TV seyrederken sesi fazla açmayın.
Odada bulunan eşyaların bozulması durumunda ilgili personele haber verin.
Odadaki tıbbi teçhizatları gözetmen kontrolünde kullanın. Koridorlarda bağırarak konuşmayınız.
Randevularınıza vaktinden önce geliniz.
Hastanelere giderken aldığınız randevudan en az 30 dakika önce giderek, gerekli evrak işlemlerini tamamlayabilirsiniz.
Hastanelere yemek götürmeyiniz.
Sağlık kurumu işleyişiyle ilgili ilkelere uyunuz. İltimas istemeyiniz. Yangın merdivenlerini gereksiz yere işgal etmeyin.
Görevli sağlık personeli dışında müdahale edenlere müsaade etmeyiniz.
Hastane çalışanlarını baskı altına almaya çalışmayınız.
Sağlık kurumlarının sizlere ait olduğunu ve sağlık çalışanlarının size hizmet ettiğini hatırlayın.
Refakatçi kartı olmayanlar hasta yanında refakatçi olarak kalamaz.
Doktor vizite saatlerinde sağlıklı çalışılabilmesi ve öteki hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odaları terketmeleri gerekmektedir.
Hastanede hekim bilgisi dahilinde gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi yardımı ile dolaştırılabilir.
Gerçek çiçeklerin hasta odalarında bakılması yasaklanmıştır. Aydınlatmalar ve musluklar açık bırakılmamalıdır.

Telefonla Hastane Randevu Alma Servisi

Telefondan Hastane Randevusu Nasıl Alınır?-01

Tercihinize göre mobil telefonunuzdan veyahut ev hattınızdan ALO 182 hizmet hattını tuşlayarak hastane randevusu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevuyu ayarlayan kimsenin değil muayene olacak kişinin Vatandaşlık No’sunu ilgili kişilere söyleyeceksiniz

TC kimlik numarasını belirttikten hemen sonra, muayene olacak bireyin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra randevu gün ve saati kararlaştırıyorsunuz. Müsait olma durumu dikkate alınarak size bilgilendirme yapıp uygun tarihi iletiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarihini yahut zamanını değiştirmek isterseniz Alo 182 hattından değişiklik işlemi yaptırabilirsiniz.

İnternetten Randevu Nasıl Alınır?

İnternetten Randevu alma-79

Belirtilen siteye girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açılan sayfadaki doldurmanız gereken alanları tamamlamanız gerekir. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adı ve şifre, eposta adresinize gönderiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevuyu alan kişinin değil de doktora görünecek hastanın TC kimlik numarasını açılan sayfaya gireceksiniz

TC kimlik No’sunu belirttikten hemen sonraki adımda, sağlık hizmeti alacak kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra uygunluk durumuna göre gideceğiniz tarih ve zamanı giriyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun tarih ya da zamanını başka zamana almak zorunda kalırsanız web sitesinden uygun değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.

Uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Akupunktur, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Radyolojisi, Dermatoloji, Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi, Endodonti, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Göğüs Hastalıkları, Hematoloji, İmmünoloji, Nefroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Prostodonti, Radyodiagnostik, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Parazitoloji, Kanser, Doğumhane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim verileri yer almaktadır.
Bu makalemizi okuyanlar aşağıdaki sayfaları inceledi.