Özel Kapadokya Hastanesi Muayene Ücretleri

Değerli okuyucularımızın düzenlenmiş bilgilere zahmet çekmeden göz atabilmesi ve faydalanabilmesi düşüncesiyle uzun süren derlemeler oluşturduk. Özel Kapadokya Hastanesi Muayene Ücretleri bilgilerini okurken bilgi verilen uyarıları okumayı atlamayın. Tekrar aradığınızda rahatlıkla makalelerimize gelebilmek için hastane.uzman.org’u tarayıcınızın favorilerine ekleyin.

Hastane bölümleri, ilgi alanları

Özel Kapadokya Hastanesi Muayene Ücretleri-23

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Günümüzde ağrı 2 grupta incelenmektedir. İlki; türlü hastalıkların habercisi olarak karşımıza çıkan akut ağrıdır. Akut ağrı hastalık habercisidir. Pek çok kez vücutta var olan bir doku tahribatının habercisidir. Akut ağrı vücudumuzun alarm sisteminin önemli bir parçasıdır.

Psikoloji: Psikoloji Bölümü “Çocuk ve Ergen Psikolojisi” – “Yetişkin Psikolojisi” alanlarında bireysel ihtiyaçlara uygun bir şekilde psikolojik destek sağlamaktadır.

Mamografi : Meme hastalıkları yüzünden birime başvuran her hastaya özgü tanı ve tedavi planı hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

Genel Cerrahi : Genel Cerrahi tıbbın önemli ve geniş kapsamlı alanlarından biridir. İlgi alanına giren organların ve bunların hastalıkları ve tedavilerinin çeşitliliği ve bu alanlarda süratle gelişen teknoloji, cerrahi teknik uygulamalar ve hızla biriken yeni bilgi bir kişinin genel cerrahinin her alanında aynı bilgi ve beceriyi gösterebilmesini nerede ise imkansız kılmaktadır. Bu nedenle günümüzde artık genel cerrahi yerini yavaş yavaş özel cerrahiye bırakmaktadır.

Hastanelerde bilmeniz gerekenler

Özel Kapadokya Hastanesi Muayene Ücretleri-hastane-kurallari-02Aldığınız randevuya vaktinden önce gelmeye dikkat ediniz.
Kadınların yanında kadın refakatçi, erkek hastalara erkek refakatçi bununması durumuna özen gösterin.
Sağlık kurumunun kapalı alanlarında Tütün mamülleri içmek yasaklanmıştır.
Bulunduğunuz klinikte bulunan ve size teslim edilen tüm ekipmanların kullanılmasında dikkatli davranınız.
WC’leri temiz kullanmaya özen gösterin.
Şüplelendiğiniz herhangi bir kişiyle karşı karşıya kaldığınızda mutlaka hastane personelini bilgilendirin.
Hastaneye yatış için gelirken zorunlu haller dışında kıymetli eşya getirmemeye dikkat edin.
Şahsi eşyalarınızı sizin için ayrılan dolabınızda düzenli olarak saklayınız. Yabancılardan yardım etmelerini talep etmeyiniz.
Kaldığınız odanın temiz kalmasına dikkat ederek toplu kalmasını sağlayınız.
Kaldığınız odada bulunan tıbbi ekipmanları bir sorumlu kontrolünde kullanınız.
Koridorlarda yüksek sesle konuşmayınız.
Otomobilinizi sağlık kurumunun otoparkında ziyaretçilere tahsis edilmiş alanlara ve başkalarının araçlarının ilerlemesine mani olmayan şekilde bırakın.
Randevularınıza vaktinde gelmeye dikkat ediniz.
Cep telefonlarınızı hastanelerde sessize alınız.
Hastane personeline ve diğer hastalara anlayışlı olmaya özen gösteriniz.
Yangın çıkışını amacı dışında kullanmayın. Muayene sırasına saygı göstermeli, başkalarının hakkını yememelisiniz. Çok acil durumlar dışında öncelik talebinde bulunmayınız.
Görevli doktorlar haricinde müdahale edenlere izin vermeyiniz.
Kartı olmayanlar hasta yanında refakatçi kalamaz. Doğum servislerinde erkeklerin bulunması uygun olmaz.
Canlı çiçeklerin hasta odalarında muhafaza edilmesi yasaktır.
Odalardaki yataklar temiz kullanılmalıdır.

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Telefondan Hastane Randevu Alma-74

Tercihinize göre ister cep telefon ile ya da ev telefonundan ALO 182 telefon numarasını tuşlayarak hastane randevusu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevuyu alan bireyin değil de doktora görünecek bireyin TC kimlik No’sunu görevlilere ileteceksiniz

Vatandaşlık numarasını belirttikten sonraki adımda, tedavi görecek şahsın hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini vereceksiniz. Bir bilginiz yoksa talep ederseniz bulunduğunuz şehre göre, gidilecek sağlık kurumları ile ilgili yönlendirmede bulunuluyor.

Hastane tercihi yapıldıktan sonra randevu saat ve günü bildiriyorsunuz. Müsait olma durumuna göre size bilgilendirme yapıp en son randevu tarihini iletiyorlar.

Aldığınız randevunuzun tarihini veya zamanını değiştirmek işlemi için 182’yi arayarak değişiklik işlemi yapabilirsiniz.

Webden Randevu Alma Sistemi

İnternetten Randevu alma-64

Bağlantısı verilen internet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açtığınız ekrandaki sizden istenen bilgileri tamamlamanız gerekir. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifre, eposta adresine gönderiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevu ayarlayan bireyin değil doktora görünecek hastanın Vatandaşlık No’sunu siteye gireceksiniz

TC kimlik No’sunu ilettikten sonraki aşamada, muayene olacak kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu seçildikten sonra uygunluk durumunu göz önüne alarak gideceğiniz saat ve günü giriyorsunuz.

Aldığınız randevu gün yahut zamanını başka zamana almak için web sitesinden uygun değişikliği yapabilirsiniz.

Portalımızda; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Anatomi, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Nefrolojisi, Dermatoloji, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, İç Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Metabolik Cerrahi, Nükleer Tıp, Psikiyatri, Radyoloji, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Mikrobiyoloji, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Doğumhane üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim verileri yer almaktadır.
Bu yazımızı okuyanlar aşağıdakileri okudu.