Özel Ersoy Hastanesi Sultanbeyli Muayene Ücretleri

Değerli ziyaretçilerimizin konulara pratik yoldan erişebilmesi ve faydalanabilmesi düşüncesiyle detaylı derlemeler yaptık. Özel Ersoy Hastanesi Sultanbeyli Muayene Ücretleri makalemizi okurken paylaşılan tavsiyeleri incelemeyi unutmayın. Tekrar ihtiyacınız olduğunda kolaylıkla yazılarımıza erişebilmek isterseniz hastane.uzman.org’u favorilerinize ekleyebilirsiniz.

Hastanelerin bazı bölümleri ve görevleri

Özel Ersoy Hastanesi Sultanbeyli Muayene Ücretleri-36

Sinir Sistemi Hastalıkları : Beyin damar hastalıkları, baş ağrısı, epilepsi(sara), periferik sinir hastalıkları, kas hastalıkları, multupl skleroz ve benzeri hastalıklar, uyku bozuklukları, nöroloji bölümünün yoğun olarak ilgilendiği hastalık gruplarını oluşturur.

Ortopedi : Ortopedi ve Travmatoloji birimi, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin ve omurilik üzerine bugün bütün girişimler emniyetle uygulanabilir hale gelmiştir.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon : Fizik Tedavi Bölümü’nde nörolojik, ortopedik, pediatrik, geriatrik, jinekolojik, ürojinokolojik ve romotolojik hastalıklarda rehabilitasyon ve tüm kas-iskelet sistemi hastalıklarıyla, ağrılarının tedavisi yapılır. Hastanın şikayetlerinin azalmasını takiben bu ağrıların sebebini ortadan kaldırmaya yönelik önleyici fizyoterapi hizmeti verilmektedir.

Göz Merkezi / Göz Hastalıkları: Göz muayenelerinde bilgisayarlı ve manüel ölçme ile değerlendirme cihazları kullanılmakta, hasta bilgileri yine bilgisayar ortamında saklanmaktadır.

Hastanelerde dikkat etmeniz gerekenler

Özel Ersoy Hastanesi Sultanbeyli Muayene Ücretleri-hastane-kurallari-92 Sağlık kurumunda Tütün mamülleri içmek yasaktır. Tuvaletleri temiz kullanın.
Şüplelendiğiniz herhangi kişiyle karşı karşıya kaldığınızda vakit haybetmeden ilgili servisin sorumlusunu bilgilendiriniz.
Erkek hastalara erkek refakatçi, kadınların yanında kadın refakatçi olmasına önem veriniz.
Bulunduğunuz odanın temiz olmasına dikkat ederek toplu olmasını sağlayınız.
TV izlerken sesi çok açmamaya özen gösteriniz.
Arabalarınızı hastanenin otoparkında hastalara ayrılmış alanlara ve başka arabaların çıkmasına engel olmayacak biçimde park ediniz.
Hastanelere giderken sizinle beraber yalnızca bir refakatçi bulunması yeterlidir. Daha fazla refatatçi gereksiz kalabalık meydana getirir bundan ötürü doktorların rahatlıkla çalışmalarına engel olur.
Randevunuza erken gelin.
Sağlık kurumlarına gidiyorsanız aldığınız randevudan en az 30 dakika önceden giderek, gerekli kayıt işlemlerini yaptırabilirsiniz.
Sağlık kurumlarına yiyecek götürmeyin.
Mobil cihazlarınızı hastanede sessiz moda tutunuz.
Refakatçiler, kendilerine verilen yaka kartlarını takmalıdır.
Hastane personeline ve öteki hastalara anlayışlı olunuz.
Sağlık kurumunun ilkelere uyun. Ayrıcalık istemeyin.
Muayene sırasına uymalı, diğerleninin sırasını almamalısınız.
Acil haller dışında öncelik talebinde bulunmayınız.
Hasta ziyaretleri yoğun bakım müsaitliğine bakılarak planlanır.
Odalardaki yataklar temiz tutulmalıdır.

Telefondan Hastane Randevu Alma Servisi

Telefonla Hastane Randevu Alma-87

İster mobil telefonla yahut sabit hattan ALO 182 servisini arayarak hastane randevusu alma hattını arıyorsunuz.

Randevu alan kişinin değil hekime görünecek kişinin Vatandaşlık numarasını operatöre belirtiyorsunuz

TC kimlik No’sunu verdikten hemen sonraki adımda, muayene olacak bireyin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu seçimi yapıldıktan sonra gideceğiniz tarih ve zamanı kararlaştıracaksınız. Uygunluk durumu göz önünde bulundurularak size bilgilendirme yapıp en uygun tarihi söylüyorlar.

Aldığınız randevunuzun gününü veyahut saatini başka zamana almak için Alo 182 hattından revize işlemi yapabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Alma Sistemi

Webden Randevu Alma Sistemi-14

Bağlantısı verilen internet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açılan ekrandaki doldurmanız gereken bilgileri tamamlamanız gerekiyor. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adınız ile şifreniz, email adresinize gönderiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevu ayarlayan bireyin değil de hekime görünecek kimsenin TC kimlik numarasını sayfaya yazıyorsunuz

TC kimlik No’sunu belirttikten sonraki aşamada, tedavi görecek hastanın hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini seçiyorsunuz. Bir ön bilginiz bulunmuyorsa öneri istemek istediğinizde 182’yi arayarak ilgili kişiye sorabilirsiniz.

Sağlık kuruluşu tercihi yapıldıktan sonra uygun olma durumunu göz önüne alarak gideceğiniz gün ve saati giriyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun gününü yahut saatini değiştirmek işlemi için MHRS’den uygun düzeltmeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Özel Ersoy Hastanesi Sultanbeyli Muayene Ücretleri sayfasını inceleyenler aşağıdaki makaleleri okudu.