Özel Erciyes Kartal Hastanesi Muayene Ücretleri

Sitemizi ziyaret edenlerin güncel yazılara en kolay yoldan erişebilmesi ve okuyabilmesi düşüncesiyle araştırmalar yaptık. Özel Erciyes Kartal Hastanesi Muayene Ücretleri bilgilerini incelerken önemi vurgulanan diğer yazıları gözden geçirmeyi pas geçmeyin. Tekrar aradığınızda rahatlıkla yazılarımıza ulaşabilmek için bu siteyi favori listenize ekleyin.

Sağlık kurumlarının bazı birimleri ve görevleri

Özel Erciyes Kartal Hastanesi Muayene Ücretleri-69

Bilgisayarlı tomografi : Magnetik rezonans, sinir sistemi anjiografileri hastalıkların doğası hakkında bilgi vermektedir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile oldukça hassas operasyonlar yapılmakta ve daha önce ölümle neticelenen operasyonlar artık olumlu sonuçlanmaktadır.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beynin ve omuriliğin dokunulmazlığı, ileri teknoloji ve nöroradyolojik görüntüleme sistemlerinin mükemmelliği sayesinde kalkmıştır.

Sağlık kuruluşlarında bu kurallara uyun

Özel Erciyes Kartal Hastanesi Muayene Ücretleri-hastane-kurallari-45Çok acil durumlar dışında öncelik istemeyiniz.
Sağlık kurumunda Tütün mamülleri kullanımı yasaktır.
Hastanede yüksek ses tonuyla konuşmak tedavi gören hastaların dinlenme ve tedavi süreçlerini olumsuz etkileyeceğinden azami dikkat edilmelidir.
Yattığınız serviste bulunan ve sizlere teslim edilen malzemelerin kullanımında dikkatli olunuz.
Hastane hükümlerine karşı çıkan; malzemelere isteyerek hasar bırakan, yapılan uyarıları önemsemeyen hastalar ile yakınlarından uğrattıkları hasar istenebilir.
Eşyanızın çalınması yahut ortaya bırakılmış bir poşet gördüğünüzde ilgili bölümün sorumlu güvenlik görevlisine bilgi vermeyi ihmal etmeyiniz.
Özel eşyalarınızı odanızda bulunan dolabınızda derli toplu olarak muhafaza ediniz.
Aracınızda kıymetli eşya bırakmayınız.
Kadın hastaların yanında kadın refakatçi, erkeklerin yanında erkek refakatçi bulunmasına özen gösteriniz.
Görevli olmayanlardan yardımlarını talep etmeyiniz.
Odadaki tıbbi teçhizatları bir gözetmen kontrolünde kullanmaya özen gösterin.
Koridorlarda yüksek sesle konuşmayın. Otomobilinizi hastanenin park alanında hastalara ayrılmış kısımlara ve başka araçların ilerlemesine engel olmayacak şekilde park etmeye özen gösteriniz.
Hastanelere gidiyorsanız beraberinizde tek bir refakatçi olması doğru olur. Daha fazla refatatçi gereksiz yere kalabalık meydana getirir ve sağlık personelinin rahatlıkla görevlerini yapmalarına engel teşkil eder.
Randevularınıza erken gelin.
Hastanelere giderken aldığınız randevudan minimum 30 dk. önceden giderek, kayıt işlemlerini halledebilirsiniz.
Rahatsız olmadıkları sürece hastaneye yanınızda çocuk götürmeyin.
Sağlık kurumuna yiyecek götürmemelisiniz.
Mobil cihazlarınızı hastanelerde kısık seste kullanınız.
Hastane çalışanlarına ve öteki hastalara yardımcı olmaya özen gösteriniz. Yangın çıkışını amacı dışında kullanmayınız. Sorumlu sağlık çalışanları dışında müdahale edenlere müsaade etmeyiniz. Hastane çalışanlarını haksız işlem yaptırmaya çalışmayın.
Hasta ziyaretleri yoğun bakımın müsaitlik durumuna göre belirlenir.
Vizite sırasında rahat çalışılabilmesi öteki hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odaları terketmeleri gerekir.
KadınHastalıkları bölümlerinde erkeklerin kalması uygun olmaz.
Klinik içerisinde doktor tarafından gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi yardımı ile dolaştırılabilir.
Canlı çiçeklerin odalarda muhafaza edilmesi yasaklanmıştır.
Hasta odalarındaki yataklar düzenli tutulmalıdır.
Refakatçilerin hasta yataklarına yatmaları yasaktır.

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Telefonla Hastane Randevu Alma Servisi-78

İsterseniz cep telefon ile veyahut ev hattından ALO 182 hattını çevirerek hastane randevusu alma hattını arayacaksınız.

Randevu ayarlayan kişinin değil de muayene olacak bireyin TC kimlik numarasını ilgili kişiye söyleyeceksiniz

TC kimlik No’sunu belirttikten hemen sonra, sağlık hizmeti alacak şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Hastane seçildikten sonra gideceğiniz gün ve saati kararlaştırıyorsunuz. Müsaitlik durumu göz önüne alınarak sizlere en son zamanı aktarıyorlar.

Aldığınız randevunun gün yahut zamanını değiştirmek için 182’yi arayarak değişiklik işlemi yaptırabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Alma Sistemi

İnternetten Randevu alma-27

İnternet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde karşınıza gelen ekrandaki sizden istenen alanları doldurmanız isteniyor. Üye olduktan sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifreniz, mail adresinize iletiliyor ve aktive ediliyor.

Randevuyu alan şahsın değil de hekime görünecek kişinin Vatandaşlık No’sunu siteye yazıyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu söyledikten hemen sonraki aşamada, muayene olacak bireyin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini gireceksiniz. Herhangi bir ön bilginiz yoksa yardım almak isterseniz Alo 182 hastane randevu hattını arayarak operatöre danışabilirsiniz.

Sağlık kuruluşu seçildikten sonra uygun olma durumunu göz önünde bulundurarak gideceğiniz zaman ve tarihi bildireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gün veyahut zamanını başka zamana almak zorunda kalırsanız bu web sitesinden uygun revizyonu yapabilirsiniz.

Hastane.uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Alerji Hastalıkları, Beslenme Uzmanı, Çocuk Diş Hekimliği, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Nefrolojisi, Dermatoloji, Diş Hekimi, Endodonti, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Geriatri, Halk Sağlığı, Jinekoloji, Nefroloji, Periodontoloji, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Radyoloji, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Onkoloji, Kanser, Ameliyathane üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri verilmektedir.
Bu yazımızı inceleyenler aşağıdaki yazıları okudu.