Özel Ekol Hastanesi Muayene Ücretleri

Sitemizi ziyaret edenlerin gerçek verilere pratik yoldan göz atabilmesi ve cevap bulabilmesi için uzun süren derlemeler gerçekleştirdik. Özel Ekol Hastanesi Muayene Ücretleri sayfamızı gözden geçirirken önemi vurgulanan ipuçlarını okumayı atlamayın. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla yazılarımıza erişebilmek isterseniz web sitemizi favorilerinize ekleyebilirsiniz.

Hastane birimleri ve uzmanlık alanları

Özel Ekol Hastanesi Muayene Ücretleri-41

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkin kalp koroner bypass ameliyatları yapılmaktadır.

Psikiyatri : Psikiyatri polikliniğinde, psikiyatrik sorunların tanısı ve tedavisi hakkında güncel, gerçekçi çözümler bilimsel/tıbbi temeller üzerinde üretilmektedir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Patoloji: Pataloji bölümünde karaciğer hastalıkları, sinir sistemi hastalıkları, yumuşak doku hastalıkları, göz hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Bilgisayarlı tomografi : Magnetik rezonans, merkezi sinir sistemi anjiografileri hastalıkların lokalizasyonu ile ilgili bilgi vermektedir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile oldukça başarılı ameliyatlar yapılmakta ve daha önce ölümle sonuçlanan operasyonlar artık pozitif yönde neticelenmektedir.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beynin ve omuriliğin dokunulmazlığı, ileri teknoloji ve nöroradyolojik görüntüleme sistemlerinin mükemmelliği sayesinde kalkmıştır.

Dahiliye : Genel dahiliye birimi kendi içinde birçok yan dala ayrılır. Böbrek hastalığından, karaciğer hastalıklarına tüm rahatsızlıkların çözüm merkezidir. Bazı alt dallar: Endokrinoloji, Hematoloji, Kardiyoloji.

Hastanelerde bu kurallara uymaya dikkat edin

Özel Ekol Hastanesi Muayene Ücretleri-hastane-kurallari-00Hasta yakınlarının yataklara yatmaları kesinlikle yasaktır.
Hastanelere gidiyorsanız sizinle beraber sadece bir refakatçi olması doğru olur. fazla refatatçi gereksiz yere kalabalık meydana getirir bundan ötürü personelin rahatlıkla görevlerini yapmalarına engel olur.
Hastanenin kapalı alanlarında 4207 sayılı yasa gereğince sigara içmek yasaktır.
Hastane içinde bağırarak konuşmak hastanedeki hastaların tedavi süreceğini olumsuz etkileyeceğinden oldukça hassasiyet gösterilmelidir.
Bulunduğunuz serviste sizlere teslim edilen ekipmanların kullanımında dikkatli davranınız. Hastane hükümlerine uymamakta direnen; binaya hasar bırakan, yapılan uyarıları ciddiye almayan hastalar ve refakatçilerinden sebep oldukları hasar tahsil edilebilir.
Çöpünüzü evsel atık kutusuna atmaya özen gösterin. Herhangi bir eşyanızın kaybolması ya da sahipsiz herhangi bir poşet görülmesi halinde bölümün hemşiresine bilgi vermeyi ihmal etmeyin.
Hastaneye yatmaya gelirken zorunlu olmadıkça fazla para getirmeyiniz.
Görevli olmayanlardan yardımlarını istemeyiniz. Odanızdaki tıbbi teçhizatları gözetmen gözetiminde kullanmaya özen gösteriniz. Hastane koridorlarında bağırarak konuşmayınız.
Hastanelere gidiyorsanız beraberinizde bir refakatçi bulunması yeterlidir. fazla refatatçi gereksiz kalabalık oluşturur ve doktorların rahatlıkla çalışmalarına mani olur.
Hastaneye giderken randevunuzdan en az yarım saat önce giderseniz, gerekli kayıt işlemlerinizi yapabilirsiniz.
Sağlık kurumlarına içecek götürmeyin.
Ziyaretçi olarak gelenler, kendilerine verilen yaka kartını bulundurmalıdır.
Hastane çalışanlarını haksız işlem yaptırmaya çaba sarfetmeyiniz.
Yoğun bakım ziyaretleri yoğun bakımın uygunluk durumuna göre belirlenir. Doktor vizite saatinde sağlıklı muayene yapılabilmesi ve diğer hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odayı boşaltmaları gerekir.
KadınHastalıkları bölümlerinde erkeklerin bulunması uygun değildir.
Gerçek çiçeklerin odalarda bakılması yasaktır.
Elektrik düğmeleri ve musluklar kapatılmalıdır.

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Telefonla Hastane Randevu Alma Servisi-71

İsteğe bağlı olarak mobil telefonunuz ile yahut ev hattından Alo 182 hattını arayarak hastane randevu alma hattını arayacaksınız.

Randevuyu alan şahsın değil de tedavi görecek şahsın TC kimlik No’sunu ilgili kişiye söylüyorsunuz

TC kimlik No’sunu verdikten sonra, hekime görünecek bireyin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini söyleyeceksiniz. Bir sağlık kuruluşu tercihiniz bulunmuyorsa sorduğunuzda ikamet edilen şehre dikkat edilerek, gidilecek sağlık kuruluşları ile ilgili tavsiye veriliyor.

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra gideceğiniz saat ve günü bildireceksiniz. Uygun olma durumuna göre size bilgi aktarıp uygun tarihi aktarıyorlar.

Aldığınız randevunun gününü veya saatini başka zamana almak isterseniz 182’den değiştirebilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Alma Sistemi

Web Üzerinden Randevu Alma Sistemi-95

Belirtilen siteye girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açılan ekrandaki doldurmanız gereken alanları tamamlamanız istenir. Üye olduktan sonra kullanıcı adınız ve şifre, email adresinize iletiliyor ve onaylanıyor.

Randevuyu alan kişinin değil tedavi görecek kimsenin Vatandaşlık No’sunu siteye yazıyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu söyledikten sonra, sağlık hizmeti alacak hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu seçimi yapıldıktan sonra müsaitlik durumunu dikkate alarak randevu gün ve saati seçeceksiniz.

Aldığınız randevu gününü ya da zamanını başka zamana almak isterseniz bu web sitesinden gerekli düzeltmeyi yapabilirsiniz.

Portalımızda; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Alerji Hastalıkları, Androloji, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Radyolojisi, Çocuk Ürolojisi, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Enfeksiyon Hastalıkları, Gastroenteroloji, Göğüs Onkolojisi, Hepatoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi, Kulak Burun Boğaz, Ortodonti, Pratisyen, Restoratif Diş Tedavisi, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Mikrobiyoloji, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Ameliyathane üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon dataları verilmektedir.
Bu makalemizi gözden geçirenler aşağıdaki makaleleri inceledi.