Özel Deniz Sağlık Polikliniği (İzmir) Randevu Alma İletişim

Sitemizi takip edenlerin pratik bilgilere en kısa yoldan göz atabilmesi ve cevap bulabilmesi gayesiyle detaylı derlemeler gerçekleştirdik. Özel Deniz Sağlık Polikliniği (İzmir) Randevu Alma İletişim yazısını incelerken altı çizilen ipuçlarını okumayı pas geçmeyin. Tekrar aradığınızda kolayca sitemize gelebilmek isterseniz hastane.uzman.org’u favorilerinize ekleyebilirsiniz.

Hastanelerin bazı bölümleri ve hizmet alanları

Özel Deniz Sağlık Polikliniği (İzmir)  Randevu Alma İletişim-21

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, Genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemlerini uygulamaktadır.

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp hastalıklarını tedavi etmek amacıyla hizmet vermektedir.

Kan Hastalıkları : Hematolojik hastalıkların büyük bir bölümü, tedavisi hayati önem taşıyan hastalıklardır.

Check-up merkezi : Check up, yaptırmak kişinin kendine ve sağlığına özen göstermesidir. Özellikle kanserde erken tedavi tedavi başarısını da artırmaktadır. Standart bir check up kontrolünde yapılması gereken testlerden birkaçı; kolesterol düzeyi, sarılık testi, dışkıda kan aranması.

Endokrinoloji Diyabet Hastalıkları : İç salgı bezleri. Aynı zamanda obezite gibi metabolizma rahatsızlıkları endokrinolojinin alanına girmektedir.

Jinekoloji: Tıp dünyasındaki her gelişimi yakından izleyen ve uygulayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü; kadın hastalıkları, hamilelik, doğum öncesi ve doğumla ilgili problemlerin çözümünde de modern tıbbın tüm olanaklarıyla hizmet vermektedir.

Acil Servis : Mesai saatlerinde hastanede tüm branşlar tarafından destek gören Acil Servis, gece de hastane içinde kendi birimlerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. çalışanları ile desteklenmektedir. Öteki servislerde ise nöbette bulunan hekimler acil servise çağrıldıkları zaman oldukça kısa sürede acil konsültasyona cevap vermektedir. Tıbbi ekipmanlar bulunan olan acil servis içerisinde, yatak başı monitörleri yerleştirilmiş müşahede odası bulunur. Hastaların öncelikli gözlemleri bu bölümde yapılır. Bunun haricinde bir resüssitasyon odası bulunabilir.

Hastanelerde bu kuralları çiğnememeye özen gösterin

Özel Deniz Sağlık Polikliniği (İzmir)  Randevu Alma İletişim-hastane-kurallari-53 Kadın Doğum bölümlerinde erkek refakatçi kalması uygun olmaz. Hastanenin kapalı bölümlerinde bağırarak konuşmak tedavi gören hastaların dinlenme ve tedavi süreceğini bozacağından çok özen gösterilmelidir.
Bulunduğunuz klinikte sizlere teslim edilen malzemelerin kullanımında dikkatli davranınız.
Hastanenin hükümlerine uymak istemeyen; binaya bilerek zarar veren, yapılan ikazları önemsemeyen hasta ve refakatçilerinden sebep oldukları hasar talep edilebilir.
Tuvaletleri temiz bırakmaya özen gösteriniz.
Şüplelendiğiniz herhangi bir olayla karşı karşıya gelirseniz kati suretle ilgili servisin sorumlusunu durumdan haberdar edin.
Hastaneye yatış için geliyorsanız zorunlu haller dışında değerli eşyalarınızı getirmeyiniz.
Özel eşyalarınızı sizin için ayrılan dolapta derli toplu saklayınız. Erkeklerin yanında erkek refakatçi, kadınların yanında kadın refakatçi bulunmasına özen gösterin. Odanın temiz kalmasına özen göstererek tertipli kalmasını sağlayınız.
TV izlerken sesini fazla açmamaya özen gösterin.
Odanızda bulunan eşyaların arızalanması halinde hastane personeline haber verin.
Kaldığınız odadaki tıbbi teçhizatları sorumlu gözetiminde kullanınız.
Sağlık kurumuna giderken aldığınız randevudan en az yarım saat önceden giderseniz, gerekli kayıt işlemlerini tamamlayabilirsiniz.
Rahatsız olmadıkları sürece sağlık kurumuna giderken yanınızda küçük çocuk götürmemelisiniz. Mobil telefonlarınızı hastane içerisinde sessize alınız. Refakatçiler, kendilerine verilen refakatçi/ziyaretçi kartlarını takmalıdır.
Doktorlara ve öteki hastalara hoşgörülü olunuz.
Sorumlu sağlık çalışanları haricinde müdahale edenlere müsaade etmeyiniz.
Hasta ziyaretleri yoğun bakımın uygunluk durumuna bakılarak planlanır. KadınHastalıkları bölümlerinde erkek refakatçi bulunması uygun değildir.
Klinik içerisinde doktor bilgisi dahilinde gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi gözetiminde dolaştırılabilir.
Tekerlekli sandalyeler odada tutulmamalı ve kullanılmayacak tekerlekli sandalyeler geri verilmelidir.
Ziyaretçilerin yataklara yatmaları yasaktır.
Aydınlatmalar ve sular açık bırakılmamalıdır.

Telefondan Hastane Randevu Alma Servisi

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?-90

İsteğe bağlı olarak mobil telefonunuzla veya ev telefonunuzdan ALO 182 telefon numarasını çevirerek hastane randevusu alma hattını arayacaksınız.

Randevu alan kişinin değil de doktora görünecek kişinin TC kimlik No’sunu asistanlara söyleyeceksiniz

Vatandaşlık numarasını verdikten sonra, sağlık hizmeti alacak kişinin hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini söyleyeceksiniz. Belli bir ön bilginiz yoksa arzu ettiğinizde yaşanılan yerleşime göre, gidilecek hastane hakkında öneride bulunuluyor.

Sağlık kuruluşu seçildikten sonra gideceğiniz gün ve saati kararlaştırıyorsunuz. Müsaitlik durumuna göre size uygunluk verip kesin tarihi belirtiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu gününü veyahut saatini başka zamana almak zorunda kalırsanız 182’den değişiklik yapabilirsiniz.

Online Randevu Nasıl Alınır?

İnternetten Randevu Nasıl Alınır?-00

Belirtilen siteye tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde karşınıza gelen ekrandaki gerekli alanları doldurmanız gerekiyor. Üye olunduktan sonra kullanıcı adı ile birlikte şifreniz, eposta adresine iletiliyor ve onaylanıyor.

Randevu alan kimsenin değil tedavi görecek kişinin TC kimlik No’sunu web sitesine gireceksiniz

Vatandaşlık No’sunu verdikten sonra, muayene olacak şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercihi yapıldıktan sonra müsait olma durumuna göre gideceğiniz saat ve günü seçeceksiniz.

Aldığınız randevunun gün yahut saatini başka zamana almak işlemi için MHRS’den uygun değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.

Uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Anatomi, Beslenme Uzmanı, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Radyolojisi, Çocuk Ürolojisi, El Cerrahisi, Enfeksiyon Hastalıkları, Gastroenteroloji, Göğüs Hastalıkları, Halk Sağlığı, İmmünoloji, Kulak Burun Boğaz, Nükleer Tıp, Prostodonti, Radyasyon Onkolojisi, Romatoloji, Tıbbi Genetik, Üroloji, Ameliyathane üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim dataları mevcuttur.
Bu yazımızı gözden geçirenler aşağıdaki sayfaları okudu.