Özel Bursa Anadolu Hastanesi Muayene Ücretleri 2013

Değerli okuyucularımızın gerçek yazılara pratik yoldan erişebilmesi ve faydalanabilmesi amacıyla uzun süren çalışmalar oluşturduk. Özel Bursa Anadolu Hastanesi Muayene Ücretleri 2013 yazımızı gözden geçirirken vurgulanan diğer yazıları incelemeyi ihmal etmeyin. İleride ihtiyacınız olduğunda kolaylıkla web sitemize erişebilmek için sitemizi favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz.

Hastanelerin servisleri, hizmet kapsamları

Özel Bursa Anadolu Hastanesi  Muayene Ücretleri 2013-44

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, başarısızlıkla sonuçlanmış tüp bebek vakalarından ileri yaştaki kadınların anne olmasına kadar farklı birçok konuda başarı için yoğun çaba harcar.

Ortopedi : Ortopedi ve Travmatoloji bölümü, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Mide ve Bağırsak Hastalıkları : Diyagnostik amaçlı üst gastrointestinal sistem için özofagogastroduodenoskopi, safra yolları ve pankreas incelemeleri için endoskopik retrograd kolanjiopankreatografi, kalın barsak incelemesi için de kolonoskopi ve rektosigmoidoskopi yapılmaktadır.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beynin ve omuriliğin dokunulmazlığı, ileri teknoloji ve nöroradyolojik görüntüleme sistemlerinin mükemmelliği sayesinde kalkmıştır.

Acil Servis : Gündüz hastanede mevcut tüm branşlar tarafından destek gören Acil Servis, gece boyunca hastane içinde kendi birimlerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. profesyonelleri ile desteklenir. Öteki branşlarda ise nöbet tutan hekimler acil servise çağrıldıkları zaman oldukça hızlı davranarak acil konsültasyona cevap verir. Tıbbi ekipmanlar bulunan olan acil serviste, yatak başı monitörleri olan müşahede odası bulunur. Hastaların öncelikli tedavileri bu bölümde yapılmaktadır. Bunun dışında bir muayene odası bulunabilir.

Sağlık kuruluşlarında uymanız gereken kurallar

Özel Bursa Anadolu Hastanesi  Muayene Ücretleri 2013-hastane-kurallari-59Ziyaretçiler, refakatçi/ziyaretçi kartını bulundurmalıdır.
Hastanede bağırarak konuşmak hastanedeki hastaların dinlenme ve tedavi süreçlerini negatif yönde etkileyeceğinden oldukça hassasiyet gösterilmelidir. Hastane koymuş olduğu kurallara uymayan; techizatlara hasar bırakan, uyarıları dinlemeyen hastalar ve refakatçilerinden uğrattıkları hasar geri istenebilir.
Çöpleri evsel atık kutularına atmaya özen gösterin.
WC’yi temiz kullanınız.
Şüpheli kişiyle karşı karşıya kaldığınızda personeli haberdar ediniz.
Eşyanızın kaybolması veya sahibi belirsiz herhangi bir çanta görülmesi durumunda ilgili servisin görevlisine haber vermeyi ihmal etmeyiniz.
Hastaneye yatış için geliyorsanız zorunlu haller dışında fazla para getirmeyiniz.
Erkeklerin yanında erkek refakatçi, kadın hastaların yanında kadın refakatçi bulunmasına özen gösterin.
Yabancılardan yardım etmelerini istemeyiniz.
Televizyon izlerken sesi çok açmamaya özen gösterin.
Odada bulunan ekipmanların bozulması durumunda personele haber verin.
Koridorlarda yüksek sesle konuşmayınız.
Arabanızı kurumun park alanında hastalara tahsis edilmiş yerlere ve başkalarının araçlarının çıkmasına engel olmayacak biçimde bırakın. Sağlık kurumuna gidiyorsanız sizinle beraber yalnızca bir refakatçi olması yeterli olur. Daha fazla kişi gereksiz kalabalık meydana getirir bu sebeple doktorların rahatlıkla çalışmalarına engel teşkil eder. Randevularınıza erken gelmeye özen gösteriniz.
Hastaneye yemek götürmeyin.
Sağlık pesroneline ve diğer hastalara nazik olmaya özen gösteriniz.
Sağlık kurumu işleyişiyle ilgili ilkelere uymaya özen gösteriniz. Ayrıcalık istemeyin.
Yangın çıkışını gereksiz yere kullanmayınız.
Çok acil haller dışında öncelik talebinde bulunmayınız.
Görevli doktorlar dışında müdahale edenlere müsaade etmeyin.
Hekimleri haksız işlem yaptırmaya çalışmayın.
Hastanelerin sizlere ait olduklarını, sağlık personelinin sizlere hizmet ettiğini aklınızdan çıkarmayın.
Kartı olmayanlar hasta yanında refakatçi olarak kalamaz.
Tekerlekli sandalyeler odada bulundurulmamalı, kullanılmayacak sandalyeler geri teslim edilmelidir.
Hasta yatakları temiz kullanılmalıdır. Hasta yakınlarının hasta yataklarına yatmaları yasaktır.
Işıklar ve musluklar kapatılmalıdır.

Telefonla Hastane Randevu Alma Servisi

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?-51

Tercihinize bağlı olarak cep hattından yahut da ev telefonundan ALO 182 hizmet hattını tuşlayarak hastane randevusu alma hattını arıyorsunuz.

Randevuyu alan bireyin değil de doktora görünecek kimsenin Vatandaşlık No’sunu görevliye ileteceksiniz

TC kimlik No’sunu söyledikten sonraki aşamada, tedavi görecek kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercihi yapıldıktan sonra gideceğiniz saat ve günü belirteceksiniz. Müsait olma durumu dikkate alınarak size uygun randevu tarihini iletiyorlar.

Aldığınız randevunuzun tarih veyahut zamanını değiştirmek işlemi için 182’yi arayarak değişiklik işlemi yapabilirsiniz.

Online Randevu Nasıl Alınır?

İnternetten Randevu Alma Sistemi-78

İnternet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açılan sayfadaki doldurmanız gereken bilgileri tamamlamanız isteniyor. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adı ve şifre, email adresinize iletiliyor ve aktive ediliyor.

Randevu alan bireyin değil de tedavi görecek şahsın TC kimlik numarasını sayfaya yazıyorsunuz

TC kimlik numarasını belirttikten sonra, hekime görünecek hastanın hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini giriyorsunuz. Belli bir tercihiniz bulunmuyorsa öneri talebinde bulunmak isterseniz Alo 182 hattını arayarak görevlilere sorabilirsiniz.

Sağlık kurumu seçimi yapıldıktan sonra müsait olma durumuna göre randevu saat ve günü giriyorsunuz.

Aldığınız randevunun tarihini yahut saatini başka zamana almak için Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden gerekli değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.

Özel Bursa Anadolu Hastanesi Muayene Ücretleri 2013 yazısını gözden geçirenler bunları okudu.