Özel Beyhekim Hastanesi Muayene Ücretleri

Değerli ziyaretçilerimizin pratik sayfalara pratik bir şekilde erişebilmesi ve anlayabilmesi gayesiyle kapsamlı araştırmalar yaptık. Özel Beyhekim Hastanesi Muayene Ücretleri makalemizi gözden geçirirken bilgi paylaşılan tavsiyeleri okumayı ihmal etmeyin. Tekrar ihtiyacınız olduğunda pratik olarak yazılarımıza gelebilmek için bu siteyi favori listenize ekleyin.

Hastane servisleri, ilgi alanları

Özel Beyhekim Hastanesi Muayene Ücretleri-84

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, şiddetli erkek kısırlığından tekrarlayan düşüklere kadar farklı birçok konuda başarı için yoğun çaba harcar.

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Ağrı 2 grupta incelenmektedir. İlki; çeşitli hastalıkların habercisi olarak karşımıza çıkan akut ağrıdır. Akut ağrı bir hastalığın belirtisidir. Pek çok zaman vücutta bulunan doku hasarının işaretçisidir. Akut ağrı vücudumuzun uyarı sisteminin önemli bir parçasıdır.

Bilgisayarlı tomografi : Magnetik rezonans, sinir sistemi anjiografileri hastalıkların lokalizasyonu ile ilgili bilgiler verir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile oldukça başarılı operasyonlar yapılmakta ve önceden kalıcı bozuklukla sonuçlanan operasyonlar artık pozitif yönde neticelenmektedir.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizmaların pek çoğu, insanda hastalıklara neden olmaktadır. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar analiz edilerek kişilerde oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin Cerrahisi tıpta çok süratle gelişen bölümlerden biridir.

Genel Cerrahi : Genel Cerrahi tıbbın önemli ve geniş kapsamlı alanlarından biridir. İlgi alanına giren organların ve bunların hastalıkları ve tedavilerinin çeşitliliği ve bu alanlarda süratle gelişen teknoloji, cerrahi teknik uygulamalar ve hızla biriken yeni bilgi bir kişinin genel cerrahinin her alanında aynı bilgi ve beceriyi gösterebilmesini nerede ise imkansız kılmaktadır. Bu nedenle günümüzde artık genel cerrahi yerini yavaş yavaş özel cerrahiye bırakmaktadır.

Hastanelerde uymanız gereken kurallar

Özel Beyhekim Hastanesi Muayene Ücretleri-hastane-kurallari-85Hasta yakınlarının yataklara uzanmaları yasaktır.
Sağlık kurumunda Tütün mamülleri içmek yasaktır.
Hastanelerde Tütün mamülleri içmek yasaklanmıştır.
Hastanenin kapalı alanlarında yüksek sesle konuşmak tedavi görmekte olan hastaların dinlenme ve tedavi süreçlerini negatif yönde etkileyeceğinden oldukça özen gösterilmelidir.
Bulunduğunuz klinikte size teslim edilen ekipmanların kullanılmasında özen gösteriniz.
Yatmaya gelirken zorunlu haller haricinde fazla miktarda para getirmemeye dikkat edin.
Aracınızda ziynet eşyası bırakmamaya özen gösterin.
Yabancılardan yardımlarını istemeyiniz.
Bir sorunla karşılaştığınızda hemen personelden yardımda bulunmasını isteyin.
Hastane koridorlarında bağırarak konuşmayınız.
Sağlık kurumuna giderken yanınızda bir refakatçi bulunması yeterlidir. fazla kişi gereksiz kalabalık oluşturur bu sebeple sağlık çalışanlarının rahat görevlerini yapmalarına mani olur.
Hasta olmadıkları sürece hastanelere yanınızda küçük çocuk götürmeyin.
Sağlık pesroneline ve öteki hastalara nazik olunuz.
Hastanenin ilkelere uymaya özen gösteriniz. Ayrıcalık istemeyin. Hastane çalışanlarının uyarılarını dikkate alın.
Yangın merdivenlerini amacı dışında kullanmayınız.
Doktor sırasına riayet etmeli, başkalarının önüne geçmemelisiniz.
Çok acil durumlar haricinde öncelik talebinde bulunmayınız.
Görevli sağlık çalışanları haricinde müdahale edenlere izin vermeyiniz.
Hekimleri haksız işlem yaptırmaya çalışmayın. Refakatçi kartı olmayanlar hastanede refakatçi olarak kalamaz.
Doktor vizite saatlerinde rahat muayene yapılabilmesi diğer hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odayı boşaltmaları gerekmektedir.
Doğum servislerinde erkek refakatçi bulunması uygun değildir.
Hastanede hekim bilgisi dahilinde gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi yardımı ile dolaştırılabilir. Hasta odalarındaki yataklar temiz kullanılmalıdır.
Refakatçilerin hasta yataklarına uzanmaları kesinlikle yasaktır.
Aydınlatmalar ve sular açık bırakılmamalıdır.

Telefonla Hastane Randevu Alma

Telefonla Hastane Randevu Alma Servisi-25

İsterseniz cep telefondan veya sabit hattan Alo 182 hizmetini tuşlayarak hastane randevusu alma hattını arayacaksınız.

Randevuyu alan bireyin değil de tedavi görecek kimsenin TC kimlik No’sunu operatöre belirteceksiniz

Vatandaşlık No’sunu verdikten hemen sonraki adımda, hekime görünecek kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Hastane seçildikten sonra randevu saat ve günü kararlaştırıyorsunuz. Uygun olma durumuna göre sizlere müsaitlik verip en son randevu zamanını söylüyorlar.

Aldığınız randevunuzun tarih ya da zamanını değiştirmek zorunda kalırsanız Alo 182’yi arayarak değiştirebilirsiniz.

Online Randevu Nasıl Alınır?

İntenet üzerinden Randevu alma-38

Belirtilen siteye girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açılan ekrandaki sizden istenen alanları doldurmanız istenir. Üye olunduktan sonra kullanıcı adı ve şifre, mail adresine gönderiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevu alan bireyin değil hekime görünecek hastanın Vatandaşlık numarasını sisteme gireceksiniz

TC kimlik numarasını belirttikten hemen sonraki adımda, sağlık hizmeti alacak şahsın hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini belirteceksiniz. Belli bir tercihiniz yoksa yardım almak isterseniz Alo 182 hastane randevu hattını arayarak ilgili kişilere sorabilirsiniz.

Sağlık kuruluşu seçimi yapıldıktan sonra müsait olma durumuna göre gideceğiniz saat ve günü gireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarihini veyahut zamanını başka zamana almak için web sitesinden gerekli değişikliği yapabilirsiniz.

Hastane.uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi, Akupunktur, Biyoetik, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Onkolojisi, Dermatoloji, Diş Hekimi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Fizyoloji, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Hepatoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi, Nefroloji, Perinatoloji, Protetik Diş Tedavisi, Psikoloji, Spor Hekimliği, Tıbbi Parazitoloji, Üroloji, Ameliyathane bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon verileri verilmektedir.
Bu yazımızı gözden geçirenler aşağıdaki makaleleri okudu.