Meram Tıp Fakültesi Hastanesi (Konya) Randevu Alma İletişim

Sitemizi ziyaret edenlerin geniş kapsamlı verilere pratik yoldan ulaşabilmesi ve cevap bulabilmesi düşüncesiyle çalışmalar hayata geçirdik. Meram Tıp Fakültesi Hastanesi (Konya) Randevu Alma İletişim sayfamızı gözden geçirirken vurgulanan tavsiyeleri gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. İleride ihtiyacınız olduğunda rahatlıkla makalelerimize erişebilmek isterseniz hastane.uzman.org’u favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz.

Hastane bölümleri ve görevleri

Meram Tıp Fakültesi Hastanesi (Konya) Randevu Alma İletişim-13

Kan Hastalıkları : Hematolojik hastalıkların tedavisi iyi bir ekip çalışması ve deneyim gerektirmektedir.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu birimde özellikle kısırlık takibinde, metabolizmanın hareketinde ciddi role sahip tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeyi ölçümlerinde ve kalp hastalıklarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılmaktadır. Burada kanser hakkında bilgi veren kanda tümör belirteçleri de ölçülür.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Dahiliye : İç Hastalıkları birimi kendi içinde birçok dala ayrılır. Ateşli hastalıklardan metabolik hastalıklara tüm rahatsızlıkların başvuru merkezidir. Bazı alt dallar: Göğüs Hastalıkları, Onkoloji, Diyabet.

Göz Merkezi / Göz Hastalıkları: Diyabete bağlı ileri görme kaybında pars plana Vitrektomi ile İnternal Limitan Membran soyulması, ileri yaşa bağlı Makula dejeneresansında fotodinamik tedavi ve foveal translokasyon ameliyatları da dahil olmak üzere her türlü komplike vitreoretinal cerrahi, başarıyla gerçekleştirilmektedir..

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, akciğer rahatsızlıklarının erken teşhisine imkan veren bronkoskopi işlemi yapılır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının tedavisine yönelik poliklinik hizmeti verilmektedir. Akciğerden kaynaklanan nefes darlıklarının tanısı amacına yönelik ilaçlı solunum fonksiyon testleri yapılır. Uykuda solunum rahatsızlıkları aritmi gibi sonuçlar doğruabildiğinden uyku hastalıkları içinde en önemsenmesi gereken hastalıklardan biridir. Obstruktif uyku apne sendromu sıklıkla görülenidir.

Hastanelerde uymanız gereken kurallar

Meram Tıp Fakültesi Hastanesi (Konya) Randevu Alma İletişim-hastane-kurallari-33Hastane içinde Tütün mamülleri içmek yasaklanmıştır.
Tuvaleti temiz bırakın.
Eşyanızın kaybolması veya ortaya bırakılmış herhangi bir poşet farkettiğinizde ilgili bölümün görevlisine bilgi veriniz.
Aracınızda kıymetli eşya bırakmayınız.
Erkeklerin yanında erkek refakatçi, kadın hastalara kadın refakatçi bulunmasına önem verin.
Personel harici kişilerden yardım etmelerini talep etmeyiniz.
TV izlerken sesi çok açmayınız.
Sağlık kurumlarına gidiyorsanız yanınızda yalnızca bir refakatçi bulundurmanız yeterli olacaktır. fazla kişi gereksiz yere kalabalık oluşturur bu yüzden personelin rahatlıkla görevlerini yapmalarına mani olur.
Randevularınıza vaktinden önce geliniz.
Sağlık kurumlarına gidiyorsanız aldığınız randevudan en az 30 dakika önceden giderseniz, gerekli kayıt işlemlerini yapabilirsiniz.
Cep telefonlarınızı sağlık kurumunda sessiz moda tutunuz.
Sağlık çalışanlarına ve öteki hastalara hoşgörülü olunuz.
Yangın çıkışını gereksiz yere kullanmayın.
Muayene sırasına uymalı, başkalarının önüne geçmemelisiniz.
Sağlık kurumlarının sizin olduklarını ve sağlık personelinin da sizlere hizmet ettiğini unutmayın.
Hasta ziyaretleri yoğun bakımın uygunluğuna bakılarak belirlenir.
Kartı olmayanlar hasta yanında refakatçi kalamaz.
Doktor vizite sırasında rahat çalışılabilmesi öteki hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odaları terketmeleri gerekmektedir.
Hastane içerisinde doktor tarafından gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi yardımı ile gezdirilebilir.
Refakatçilerin yataklara oturmaları yasaktır.
Işıklar ve sular açık bırakılmamalıdır.

Telefonla Hastane Randevu Alma

Telefondan Hastane Randevusu Nasıl Alınır?-74

Tercihinize göre isterseniz mobil hattınızdan ya da sabit hattan Alo 182 hattını tuşlayarak hastane randevusu alma hattını arıyorsunuz.

Randevuyu ayarlayan şahsın değil de sağlık hizmeti alacak bireyin TC kimlik No’sunu ilgili kişilere söylüyorsunuz

TC kimlik numarasını belirttikten sonraki aşamada, tedavi görecek şahsın hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini iletiyorsunuz. Herhangi bir ön bilginiz yoksa talep ettiğinizde bulunduğunuz bölgeye dayanarak, tedavi olunacak sağlık kurumları ile ilgili bilgi veriliyor.

Hastane tercihi yapıldıktan sonra gideceğiniz zaman ve tarihi bildiriyorsunuz. Uygun olma durumu dikkate alınarak size müsaitlik verip en son tarihi bildiriyorlar.

Aldığınız randevu tarihini veya saatini başka zamana almak isterseniz Alo 182’yi arayarak değişiklik yaptırabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Alma Sistemi

İntenet üzerinden Randevu alma-96

Belirtilen siteye girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açılan ekrandaki gerekli alanları tamamlamanız isteniyor. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adı ve şifreniz, mail adresine gönderiliyor ve aktive ediliyor.

Randevuyu alan kimsenin değil muayene olacak kişinin Vatandaşlık numarasını siteye giriyorsunuz

TC kimlik numarasını belirttikten hemen sonraki aşamada, hekime görünecek kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu seçildikten sonra müsaitlik durumuna göre gideceğiniz gün ve saati giriyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarihini veya zamanını başka zamana almak için bu web sitesinden uygun düzeltmeyi yapabilirsiniz.

Portalımızda; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Akupunktur, Androloji, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Psikiyatrisi, Çocuk Ürolojisi, Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Gastroenteroloji, Geriatri, Halk Sağlığı, Jinekoloji, Kulak Burun Boğaz, Periodontoloji, Protetik Diş Tedavisi, Restoratif Diş Tedavisi, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Genetik, Rontgen, Yoğun Bakım bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri verilmektedir.
Bu yazımızı inceleyenler aşağıdaki makaleleri ziyaret etti.