Mediyurt Tip Merkezi (Sivas) Randevu Alma İletişim

Değerli okuyucularımızın bilgilere en kolay yoldan erişebilmesi ve okuyabilmesi düşüncesiyle kapsamlı araştırmalar yaptık. Mediyurt Tip Merkezi (Sivas) Randevu Alma İletişim yazısını gözden geçirirken bilgi verilen ipuçlarını okumayı ihmal etmeyin. Bir daha ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla web sitemize gelebilmek için hastane.uzman.org’u tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz.

Sağlık kurumlarının bazı servisleri ve ilgi alanları

Mediyurt Tip Merkezi (Sivas) Randevu Alma İletişim-30

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkinlerin kalp ameliyatlar yapılmaktadır.

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp hastalıklarını tedavi etmek amacıyla hizmet vermektedir.

Mide ve Bağırsak Hastalıkları : Poliklinik hizmeti yanı sıra endoskopi dalında da tanı ve tedavi amaçlı tüm gastroenteroloji işlemleri yapılmaktadır.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin Cerrahisi tıpta çok süratle gelişen bölümlerden biridir.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Acil Servis : Gündüz saatlerinde hastanede mevcut bölümler ile destek gören acil servis, gece boyunca hastanede kendi bölümlerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. profesyonelleri tarafından desteklenmektedir. Öteki bölümlerde ise nöbette bulunan doktorlar acil servisten çağrıldıkları zaman oldukça çabuk davranarak acil konsültasyona destek verir. Tıbbi cihazlar bulunan olan acil servis içerisinde, yatak başı ekranları olan müşahede odası vardır. Hastaların öncelikli gözlemleri burada yapılmaktadır. Bunun dışında bir muayene odası bulunur.

Hastanede uymanız gereken kurallar

Mediyurt Tip Merkezi (Sivas) Randevu Alma İletişim-hastane-kurallari-64Ziyaretçiler, kendilerine verilen refakatçi/ziyaretçi kartlarını bulundurmalıdır. Hastane içerisinde yüksek sesle konuşmak hastanedeki hastaların dinlenme ve tedavi süreceğini negatif yönde etkileyeceğinden çok özen gösterilmelidir.
Yattığınız klinikte bulunan ve sizlere teslim edilen ekipmanların kullanımında dikkatli davranınız.
Çöpleri çöp kutularına atmaya özen gösterin.
Şüphe duyduğunuz durumla karşı karşıya gelirseniz kati suretle ilgili personeli durumdan haberdar edin.
Bulunduğunuz odanın temiz tutulmasına özen göstererek tertipli kalmasını sağlayınız.
TV izlerken sesini çok fazla açmayın.
Odada bulunan tıbbi ekipmanları sorumlu gözetiminde kullanmaya özen gösteriniz.
Koridorlarda yüksek sesle konuşmayın. Randevularınıza erken gelin.
Hastanelere gidiyorsanız randevunuzdan en az 30 dakika önceden giderseniz, evrak işlemlerini yaptırabilirsiniz.
Hastalanmadıkları sürece hastaneye yanınızda bebek götürmeyiniz. Telefonlarınızı sağlık kurumunda sessizde tutunuz.
Ziyaretçiler, refakatçi/ziyaretçi kartlarını bulundurmalıdır.
Güvenlik personelinin uyarılarını dinleyin.
Yangın çıkışını gereksiz yere kullanmayın.
Yetkili doktorlar dışında müdahale edenlere müsaade etmeyin. Doktorları baskı altına almaya çalışmayın.
Yoğun bakım ziyaretleri yoğun bakım müsaitliğine bakılarak belirlenir.
Kartı olmayanlar hastanede refakatçi kalamaz.
Hastanede hekim bilgisi dahilinde gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi gözetiminde gezdirilebilir.
Gerçek çiçeklerin hasta odalarında bulundurulması yasaktır.
Odalardaki yataklar temiz kullanılmalıdır.
Ziyaretçilerin yataklara uzanmaları kesinlikle yasaktır.

Telefonla Hastane Randevu Alma

Telefondan Hastane Randevu Alma Servisi-75

İsterseniz mobil telefonunuz ile veyahut sabit telefondan ALO 182 hizmet hattını tuşlayarak hastane randevu alma hattını arayacaksınız.

Randevu alan kimsenin değil de sağlık hizmeti alacak kişinin Vatandaşlık No’sunu operatörlere söylüyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu verdikten sonraki adımda, hekime görünecek şahsın hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini söylüyorsunuz. Bir hastane tercihiniz bulunmuyorsa sorarsanız ikamet edilen şehre dikkat edilerek, tedavi görülecek hastaneler hakkında bilgi veriliyor.

Sağlık kurumu seçimi yapıldıktan sonra gideceğiniz tarih ve zamanı belirteceksiniz. Uygunluk durumu dikkate alınarak size müsaitlik verip uygun zamanı iletiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu gününü veyahut saatini başka zamana almak isterseniz Alo 182 hattından revize işlemi yapabilirsiniz.

İnternetten Randevu Alma Sistemi

İnternetten Randevu Nasıl Alınır?-36

Bağlantısı verilen internet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açılan ekrandaki doldurmanız gereken alanları doldurmanız gerekiyor. Üye olduktan sonra kullanıcı adı ve şifreniz, mail adresine iletiliyor ve onaylanıyor.

Randevuyu ayarlayan şahsın değil hekime görünecek kimsenin TC kimlik numarasını açılan sayfaya yazacaksınız

TC kimlik numarasını söyledikten hemen sonraki adımda, muayene olacak şahsın hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini seçeceksiniz. Bir bilginiz yoksa yardım almak için Alo 182 hastane randevu hattını arayarak görevliye danışabilirsiniz.

Hastane tercihi yapıldıktan sonra müsaitlik durumuna göre randevu zaman ve tarihi seçiyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarihini veyahut zamanını değiştirmek isterseniz Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden uygun düzeltmeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Alerji Hastalıkları, Biyoetik, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Radyolojisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Enfeksiyon Hastalıkları, Fizyoloji, Göğüs Cerrahisi, İç Hastalıkları, İmmünoloji, Nöroloji, Nükleer Tıp, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Restoratif Diş Tedavisi, Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp, Tıbbi Mikrobiyoloji, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Acil Servis üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim verileri mevcuttur.
Bu makalemizi okuyanlar aşağıdaki makaleleri inceledi.