Mardin Park Hastanesi Online Randevu alma

Ziyaretçilerimizin yazılara pratik bir şekilde göz atabilmesi ve anlayabilmesi için detaylı derlemeler hayata geçirdik. Mardin Park Hastanesi Online Randevu alma sayfasını okurken bilgi verilen ipuçlarını okumayı atlamayın. İleride ihtiyacınız olduğunda kolaylıkla web sitemize girebilmek isterseniz sitemizi favori listenize ekleyebilirsiniz.

Sağlık kurumlarının birimleri ve uzmanlık alanları

Mardin Park Hastanesi  Online Randevu alma-16

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, Genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemlerini uygulamaktadır.

Üroloji: Özellikle son yıllarda giderek daha yaygın uygulama alanı bulan ve sıklıkla da prostat cerrahisi ile taş hastalıklarında olmak üzere, günümüz teknolojisinin tıbbi uygulamalara sunduğu tüm kapalı ameliyat girişimleri için gereken sistemleri mevcuttur.

Pediatri : Bölümde, Intrauterin (anne karnındaki) hayattan itibaren izlenmeye başlanan bebekler, doğum sonrası mental-motor gelişim, beslenme, aşı ve koruyucu hekimlik programları ile takip edilmektedir.

Bilgisayarlı tomografi : Magnetik rezonans, sinir sistemi anjiografileri hastalıkların yeri ile ilgili bilgiler vermektedir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile çok başarılı ameliyatlar yapılmakta ve daha önce ölümle neticelenen operasyonlar artık pozitif yönde neticelenmektedir.

Yoğun bakım : Yoğun bakım ünitesi tüm kritik hastalara sağladığı yaşamsal destek nedeniyle toplam sağlık hizmeti içinde çok önemli bir yere sahiptir. Yoğun bakım hizmeti çok yönlü bir ekip çalışmasıyla mümkündür.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, akciğer hastalıklarının kesin tanısına olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının tedavisine yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğer kaynaklı nefes darlıklarının değerlendirilmesi amacına yönelik ilaçlı solunum fonksiyon testleri yapılır. Uykuda solunum problemleri kardiyovasküler gibi sonuçları ile uyku hastalıkları içinde en önemsenmesi gereken rahatsızlıklardan biridir. Tıkayıcı uyku apne sendromu en sık görülenidir.

Acil Servis : Gün içinde hastanede mevcut bölümler tarafından destek gören Acil Servis, gece hastane içinde kendi birimlerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. uzmanları tarafından desteklenir. Diğer branşlarda ise nöbette bulunan doktorlar acil servise çağrıldıkları zaman çok kısa sürede acil konsültasyona destek verir. Tıbbi techizatlar bulunan olan acil serviste, yatak başı monitörleri olan müşahede odası bulunur. Hastaların ilk tedavileri bu bölümde yapılmaktadır. Bunun dışında bir küçük müdahale odası bulunmaktadır.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocuk diş tedavileri, uzmanlığın gerekli olduğu ayrı bir diş hekimliği branşıdır. Çocukların gelişim sürecinde çene gelişimi, Ortodonti uzmanları tarafından kontrol altında tutulmalıdır. Büyüme çağında bulunan çocukların düzgün bir ağız yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedaviler uygulanmalıdır.

Sağlık kuruluşlarında uymanız gereken kurallar

Mardin Park Hastanesi  Online Randevu alma-hastane-kurallari-71Sağlık çalışanlarının ikazlarını dikkate alın.
Odanızdaki tıbbi ekipmanları gözetmen bilgisi dahilinde kullanmaya özen gösterin.
Sağlık kurumunun kapalı alanlarında Tütün mamülleri içmek yasaktır.
Hastanenin kapalı alanlarında yüksek sesle konuşmak hastanedeki hastaların tedavi süreçlerini olumsuz etkileyeceğinden azami dikkat edilmelidir.
Hastanenin yönetmeliklerine uymamakta direnen; techizatlara kasti zarar veren, ikazları hafife alan hasta ile refakatçilerinden sebep oldukları zarar tahsil edilebilir. Çöpünüzü evsel atık kutusuna atmaya özen gösterin.
Şüplelendiğiniz bir durumla karşılaşırsanız hastane personelini bilgilendiriniz.
Yatış için gelecekseniz zorunlu durumlar dışında kıymetli eşyalarınızı getirmemeye dikkat edin.
Özel eşyalarınızı sizin için ayrılan dolabınızda toplu olarak saklayınız.
Kadınların yanında kadın refakatçi, erkek hastalara erkek refakatçi kalması durumuna dikkat ediniz.
Görevli olmayanlardan yardım etmelerini istemeyiniz.
Odanızdaki tıbbi ekipmanları bir yetkili gözetiminde kullanmaya özen gösteriniz.
Bir sorunla karşılaştığınızda vakit kaybetmeden personelden yardım isteyin.
Hastaneye gidiyorsanız sizinle beraber yalnızca bir refakatçi bulunması doğru olur. Daha fazla kişi lüzumsuz yere kalabalık meydana getirir bu yüzden sağlık personelinin rahat görevlerini yapmalarına engel teşkil eder.
Aldığınız randevuya erken gelmeye dikkat edin.
Sağlık kurumlarına giderken aldığınız randevudan en az yarım saat önceden giderek, kayıt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
Hastaneye yiyecek götürmeyiniz. Telefonlarınızı hastane içerisinde kısık seste kullanınız.
Hastane personeline ve öteki hastalara anlayışlı olunuz.
Hastane görevlilerinin uyarılarını dinleyin.
İlgili sağlık personeli dışında müdahalede bulunanlara müsaade etmeyiniz. Hastane personelini baskı altına almaya çaba sarfetmeyiniz.
Sağlık kurumlarının sizin olduklarını, sağlık çalışanlarının size hizmet ettiğini hatırlayın.
Hasta ziyaretleri yoğun bakımın müsaitliğine bakılarak planlanır.
Kartı olmayanlar hasta yanında refakatçi kalamaz.
Doğum servislerinde erkeklerin kalması uygun olmaz.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde bulundurulmamalı, kullanılmayan tekerlekli sandalyeler iade edilmelidir.
Elektrik düğmeleri ve sular açık bırakılmamalıdır.

ALO 182 Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Telefonla Hastane Randevu Alma Servisi-48

İster mobil telefondan veyahut sabit telefonla ALO 182 telefon numarasını çevirerek hastane randevu alma hattını arayın.

Randevuyu ayarlayan kişinin değil muayene olacak şahsın Vatandaşlık No’sunu operatöre belirteceksiniz

Vatandaşlık numarasını verdikten hemen sonraki aşamada, doktora görünecek bireyin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercih edildikten sonra randevu zaman ve tarihi kararlaştıracaksınız. Uygunluk durumu dikkate alınarak size kesin zamanı söylüyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarihini yahut zamanını başka zamana almak için Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.

Webden Randevu Alma Sistemi

Web Üzerinden Randevu alma-20

Bağlantısı verilen internet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açılan ekrandaki sizden istenen alanları tamamlamanız gerekiyor. Üye olduktan sonra kullanıcı adı ile şifre, eposta adresine iletiliyor ve aktive ediliyor.

Randevuyu ayarlayan kimsenin değil de tedavi görecek bireyin TC kimlik numarasını açılan sayfaya gireceksiniz

Vatandaşlık No’sunu verdikten sonraki adımda, muayene olacak bireyin hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini seçeceksiniz. Belli bir tercihiniz yoksa fikir talebinde bulunmak isterseniz 182’yi arayarak görevlilere akıl danışabilirsiniz.

Hastane tercihi yapıldıktan sonra müsait olma durumunu göz önüne alarak gideceğiniz tarih ve zamanı seçiyorsunuz.

Aldığınız randevunuzun gün veyahut saatini başka zamana almak isterseniz Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden uygun düzeltmeyi yapabilirsiniz.

Mardin Park Hastanesi Online Randevu alma makalesini okuyanlar aşağıdaki sayfaları okudu.