Malatya Devlet Hastanesi Beydağı Kampüsü Muayene Ücretleri

Ziyaretçilerimizin düzenlenmiş sayfalara kolayca erişebilmesi ve anlayabilmesi amacıyla uzun süren çalışmalar hayata geçirdik. Malatya Devlet Hastanesi Beydağı Kampüsü Muayene Ücretleri makalesini incelerken bilgi verilen diğer yazıları okumayı unutmayın. Bir daha ihtiyacınız olduğunda kolaylıkla sitemize gelebilmek isterseniz web sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz.

Hastanelerin birimleri ve uzmanlık alanları

Malatya Devlet Hastanesi Beydağı Kampüsü Muayene Ücretleri-44

Pediatri : Çocuk Acil Servisi 7/24 hizmet vermektedir.

Bilgisayarlı tomografi : Magnetik rezonans, merkezi sinir sistemi anjiografileri hastalıkların lokalizasyonu hakkında bilgi vermektedir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile oldukça başarılı operasyonlar yapılmakta ve önceden ölümle neticelenen ameliyatlar artık olumlu sonuçlanmaktadır.

Mide ve Bağırsak Hastalıkları : Diyagnostik amaçlı üst gastrointestinal sistem için özofagogastroduodenoskopi, safra yolları ve pankreas incelemeleri için endoskopik retrograd kolanjiopankreatografi, kalın barsak incelemesi için de kolonoskopi ve rektosigmoidoskopi yapılmaktadır.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin ve omurilik üzerine bugün bütün girişimler emniyetle uygulanabilir hale gelmiştir.

Dahiliye : İç Hastalıkları birimi kendi içinde birçok branşa ayrılır. Ateşli hastalıklardan metabolik hastalıklara tüm sorunların çözüm merkezidir. Bazı alt dallar: Endokrinoloji, Onkoloji, Kardiyoloji.

Dermatoloji : Deribilimi, deri, saç, tırnaklarla ilgili hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenir.

Hastanelerde bilmeniz gerekenler

Malatya Devlet Hastanesi Beydağı Kampüsü Muayene Ücretleri-hastane-kurallari-38 Doktor sırasına saygı göstermeli, diğer hastaların sırasını almamalısınız.
Otomobillerinizi sağlık kurumunun otoparkında hastalara ayrılmış alanlara ve başka arabaların hareketine mani olmayan biçimde bırakmaya özen gösteriniz. Tüm kapalı alanlarda Sigara içmek yasaktır.
Hastanenin hükümlerine uymak istemeyen; binaya kasti hasar veren, ikazları kaale almayan hastalar ve refakatçilerinden sebebiyet verdikleri hasar istenebilir.
Tuvaletleri temiz kullanmaya özen gösteriniz.
Şüplelendiğiniz herhangi kişiyle karşılaşırsanız hemen güvenlik personelini durumdan haberdar ediniz.
Herhangi bir eşyanızın çalınması yahut sahipsiz torba görülmesi halinde ilgili servisin güvenlik görevlisine bilgi veriniz.
Yatış için gelecekseniz zorunlu haller dışında kıymetli eşya getirmeyin. Kadınların yanında kadın refakatçi, erkek hastaların yanında erkek refakatçi olmasına özen gösterin.
Tanımadığınız kişilerden yardımlarını istemeyiniz.
Kaldığınız odada bulunan ekipmanların arızalanması halinde ilgili hastane personeline haber veriniz.
Kaldığınız odadaki tıbbi teçhizatları bir sorumlu kontrolünde kullanınız.
Hastane koridorlarında bağırarak konuşmayınız.
Randevularınıza erken geliniz. Hastaneye yiyecek götürmeyin. Cep telefonlarınızı sağlık kurumunda kısık seste kullanınız.
Sağlık pesroneline ve öteki hastalara yardımcı olunuz.
Sağlık kurumu işleyişiyle ilgili kurallara uyun. İltimas talebinde bulunmayın.
Yangın çıkışlarını gereksiz yere kullanmayın.
Muayene sırasına riayet etmeli, başka hastaların sırasını almamalısınız.
Hastanelerin sizlerin olduklarını ve hastane çalışanlarının sizlere hizmet ettiğini aklınızdan çıkarmayın.
Yoğun bakım ziyaretleri yoğun bakımın müsaitliğine göre belirlenir.
Kartı olmayanlar hasta yanında refakatçi kalamaz.
Doktorların vizite sırasında rahat çalışılabilmesi diğer hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odaları boşaltmaları gerekmektedir. Canlı çiçeklerin hasta odalarında muhafaza edilmesi yasaktır. Odalardaki yataklar temiz kullanılmalıdır.
Aydınlatmalar ve musluklar kapatılmalıdır.

Telefondan Hastane Randevu Alma

Telefonla Hastane Randevu Alma-52

Tercihinize bağlı olarak cep telefonunuz ile yahut da sabit hattınızdan ALO 182 telefon numarasını arayarak hastane randevu alma hattını arayın.

Randevu alan kimsenin değil de doktora görünecek hastanın TC kimlik numarasını görevlilere ileteceksiniz

Vatandaşlık No’sunu belirttikten hemen sonraki aşamada, sağlık hizmeti alacak bireyin hangi sağlık kuruluşundan

Hastane tercih edildikten sonra gideceğiniz zaman ve tarihi kararlaştıracaksınız. Uygun olma durumu göz önünde bulundurularak size müsaitlik verip en uygun tarihi söylüyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gün veya zamanını başka zamana almak işlemi için Alo 182 hattından revize işlemi yapabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Alma Sistemi

Web Üzerinden Randevu Nasıl Alınır?-29

Belirtilen siteye girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açılan sayfadaki sizden istenen alanları doldurmanız istenir. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adınız ve şifre, email adresinize iletiliyor ve aktive ediliyor.

Randevuyu alan bireyin değil sağlık hizmeti alacak bireyin Vatandaşlık numarasını açılan sayfaya gireceksiniz

TC kimlik numarasını söyledikten sonraki aşamada, hekime görünecek hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercih edildikten sonra müsait olma durumunu göz önünde bulundurarak gideceğiniz tarih ve zamanı seçeceksiniz.

Aldığınız randevunun gün veya zamanını değiştirmek için MHRS’den uygun değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.

Uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Algoloji, Androloji, Çocuk Alerjisi, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Radyolojisi, Çocuk Romatolojisi, El Cerrahisi, Endodonti, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Göğüs Onkolojisi, Hepatoloji, Kardiyoloji, Metabolik Cerrahi, Nükleer Tıp, Protetik Diş Tedavisi, Radyoloji, Romatoloji, Tıbbi Onkoloji, Mamagrofi, Yoğun Bakım bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim verileri mevcuttur.
Bu yazımızı okuyanlar bu makaleleri okudu.