Malatya Beydağı Devlet Hastanesi (Malatya) Randevu Alma İletişim

Sitemizi takip edenlerin detaylı sayfalara kolayca göz atabilmesi ve cevap bulabilmesi gayesiyle uzun süren araştırmalar gerçekleştirdik. Malatya Beydağı Devlet Hastanesi (Malatya) Randevu Alma İletişim yazımızı okurken bilgi verilen diğer yazıları okumayı unutmayın. Daha sonra aradığınızda pratik olarak sitemize girebilmek için hastane.uzman.org’u favori listenize eklemenizi tavsiye ederiz.

Sağlık kurumlarının servisleri ve görevleri

Malatya Beydağı Devlet Hastanesi (Malatya) Randevu Alma İletişim-65

Üroloji: Ürolojik hastalıkların değişik alt gruplarına ait tüm tetkik ve tedavi işlemleri gerçekleştirilir.

Patoloji: Pataloji bölümünde kan hastalıkları, baş-boyun hastalıkları, yumuşak doku hastalıkları, göz hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Mamografi : Meme hastalıkları yüzünden birime başvuran her hastaya özgü tanı ve tedavi planı hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon : Fizik Tedavi Bölümü’nde nörolojik, ortopedik, pediatrik, geriatrik, jinekolojik, ürojinokolojik ve romotolojik hastalıklarda rehabilitasyon ve tüm kas-iskelet sistemi hastalıklarıyla, ağrılarının oluşum nedeni saptanır. Hastanın ağrılarının azalmasını takiben bu ağrıların nedenini ortadan kaldırmaya yönelik önleyici fizyoterapi hizmeti verilmektedir.

Gastroenteroloji : Özellikle sirozun bir komplikasyonu olarak karşımıza çıkan özofagus varis kanamalarında skleroterapi ve band ligasyonu uygulanmaktadır.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, bazı akciğer hastalıklarının kesin tanısına imkan veren bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının takibine yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğerden kaynaklanan solunum problemlerinin tanısı için cilt alerji testleri yapılır. Uyku durumunda solunum bozuklukları serebrovasküler gibi sonuçlar doğruabildiğinden uyku hastalıkları içinde en dikkate alınması gereken hastalıklardan biridir. Tıkayıcı uyku apne sendromu en sık ratlanılanıdır.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocukların dişlerinin tedavileri, uzmanlık gerektiren ayrı bir diş hekimliği dalıdır. Çocukların büyüme çağında çene gelişimi, Ortodontist tarafından izlenmelidir. Büyüme çağındaki çocukların düzgün bir diş yapısına sahip olmalarını sağlayacak tedaviler uygulanmalıdır.

Hastanede bu kuralları çiğnememeye özen gösterin

Malatya Beydağı Devlet Hastanesi (Malatya) Randevu Alma İletişim-hastane-kurallari-72 Şüpheli herhangi bir durumla karşılaşırsanız güvenlik personelini bilgilendirin.
Hastaneye yatış için geliyorsanız zorunlu kalmadıkça değerli eşyalarınızı getirmemeye dikkat edin. Şahsi eşyalarınızı size tahsis edilen dolabınızda düzenli olarak muhafaza ediniz.
Kadınların yanında kadın refakatçi, erkek hastalara erkek refakatçi bulunmasına özen gösteriniz.
Personel harici kişilerden yardım etmelerini talep etmeyiniz.
Odanın temiz tutulmasına özen göstererek düzenli olmasını sağlayın.
Televizyon seyrederken sesini fazla açmamaya özen gösterin.
Arabalarınızı kurumun otoparkında ziyaretçilere tahsis edilmiş kısımlara ve başka araçların ilerlemesine mani olmayan şekilde bırakın.
Sağlık kurumuna giderken yanınızda bir refakatçi olması doğru olacaktır. fazla refatatçi gereksiz yere kalabalık meydana getirir bundan ötürü sağlık çalışanlarının rahatlıkla çalışmalarına engel teşkil eder.
Hastalanmadıkları sürece sağlık kurumuna giderken yanınızda çocuk götürmeyin.
Sağlık kurumlarına yiyecek götürmeyin.
Cep telefonlarınızı hastane içerisinde sessiz moda tutunuz.
Sağlık kurumu işleyişiyle ilgili kurallara uymaya özen gösteriniz. İltimas istemeyiniz. Çok acil haller haricinde size öncelik verilmesini istemeyin.
Sorumlu sağlık çalışanları haricinde müdahalede bulunanlara izin vermeyin. Hastane personelini baskı altına almaya çalışmayın.
Doğum servislerinde erkek refakatçilerin bulunması uygun değildir.
Refakatçilerin hasta yataklarına oturmaları kesinlikle yasaktır.

Telefondan Hastane Randevu Alma

ALO 182 Hastane Randevu Alma Servisi-24

İsteğe bağlı olarak cep telefondan yahut da ev telefonundan ALO 182 hizmet hattını tuşlayarak hastane randevusu alma hattını arıyorsunuz.

Randevuyu alan bireyin değil hekime görünecek kişinin Vatandaşlık numarasını görevlilere belirtiyorsunuz

TC kimlik No’sunu ilettikten hemen sonraki aşamada, doktora görünecek kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Hastane seçildikten sonra gideceğiniz zaman ve tarihi belirtiyorsunuz. Müsaitlik durumuna göre sizlere uygunluk verip kesin randevu zamanını söylüyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarih veya zamanını başka zamana almak için Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değişiklik işlemi yapabilirsiniz.

Web Üzerinden Randevu Nasıl Alınır?

İntenet üzerinden Randevu Alma Sistemi-97

İnternet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açılan ekrandaki sizden istenen bilgileri doldurmanız isteniyor. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adı ile şifreniz, email adresinize gönderiliyor ve onaylanıyor.

Randevu ayarlayan şahsın değil de doktora görünecek kimsenin TC kimlik No’sunu açılan sayfaya yazacaksınız

TC kimlik numarasını verdikten hemen sonraki adımda, sağlık hizmeti alacak kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu seçildikten sonra uygunluk durumunu dikkate alarak randevu zaman ve tarihi giriyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gününü ya da zamanını başka zamana almak isterseniz bu web sitesinden uygun değişikliği yapabilirsiniz.

Hastane.uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Akupunktur, Beslenme Uzmanı, Çocuk Alerjisi, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Metabolizma Hastalıkarı, Çocuk Psikiyatrisi, Çocuk Romatolojisi, Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi, Endodonti, Fizyoloji, Geriatri, İç Hastalıkları, Kardiyoloji, Nöroloji, Perinatoloji, Psikiyatri, Restoratif Diş Tedavisi, Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp, Tıbbi Parazitoloji, Mamagrofi, Acil Servis bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim dataları mevcuttur.
Bu sayfamızı gözden geçirenler aşağıdaki sayfaları inceledi.