Kurtköy Sağlık Ocağı (İstanbul) Randevu Alma İletişim

Değerli okuyucularımızın değerli yazılara pratik bir şekilde erişebilmesi ve yanıt bulabilmesi amacıyla detaylı derlemeler gerçekleştirdik. Kurtköy Sağlık Ocağı (İstanbul) Randevu Alma İletişim yazısını incelerken bilgi verilen tavsiyeleri gözden geçirmeyi atlamayın. Daha sonra ihtiyacınız olduğunda pratik olarak makalelerimize ulaşabilmek isterseniz bu siteyi tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz.

Hastane bazı birimleri ve hizmet alanları

Kurtköy Sağlık Ocağı (İstanbul)  Randevu Alma İletişim-82

Sinir Sistemi Hastalıkları : Diğer uzmanlık dallarını ilgilendiren hastalıkların, sinir sistemini etkilediği durumlarda da, konusunda uzmanlaşmış nörologlar, konsültasyon hizmeti verirler.

Kan Hastalıkları : Hematoloji; lenfoma, multipl miyelom, akut ve kronik lösemi ile benzeri rahatsızlıklar olmak üzere; kemik iliği, lenf sistemi ve kan ile ilgili hastalıkları inceleyen bilim dalıdır.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu birimde bilhassa infertilite takibinde, metabolizmanın hareketinde ciddi role sahip tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeylerinin ölçülmesinde ve kalp hastalıklarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılır. Bu bölümde kanser ile ilgili bilgi sağlayan kanda tümör belirteçleri de ölçülür.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin Cerrahisi tıpta çok süratle gelişen bölümlerden biridir.

Mamografi : Meme hastalıklarının tanı ve tedavisinin modern yöntemlere göre yapıldığı kapsamlı bir merkezdir.

Genel Cerrahi : Genel Cerrahi çok önemli ve geniş bir alandır. İlgi alanına giren organların ve bunların hastalıkları ve tedavilerinin çeşitliliği ve bu alanlarda süratle gelişen teknoloji, cerrahi teknik uygulamalar ve hızla biriken yeni bilgi bir kişinin genel cerrahinin her alanında aynı bilgi ve beceriyi gösterebilmesini nerede ise imkansız kılmaktadır. Bu nedenle günümüzde artık genel cerrahi yerini yavaş yavaş özel cerrahiye bırakmaktadır.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocuk diş tedavileri, uzman yaklaşımı gerektiren bir branştır. Çocukların gelişim sürecinde iskeletsel çene gelişimi, Ortodontistler tarafından izlenmelidir. Büyüme çağında bulunan çocukların düzgün bir ağız yapısına sahip olmalarını sağlayacak tedaviler uygulanmalıdır.

Hastanelerde bu kuralları çiğnememeye özen gösterin

Kurtköy Sağlık Ocağı (İstanbul)  Randevu Alma İletişim-hastane-kurallari-87Yattığınız odanın temiz olmasına özen göstererek derli toplu tutulmasını sağlayın. Sağlık kuruluşlarında Tütün mamülleri içmek yasaktır.
Yattığınız klinikte sizlere teslim edilen tüm ekipmanların kullanılmasında dikkatli davranınız.
Şüphe duyduğunuz herhangi bir kişiyle karşılaştığınızda servisin sorumlusunu durumdan haberdar ediniz.
Hastaneye yatış için gelecekseniz zorunlu haller dışında değerli eşyalarınızı getirmeyin. Kadınların yanında kadın refakatçi, erkek hastaların yanında erkek refakatçi bulunmasına özen gösterin.
Tanımadığınız kişilerden yardımda bulunmalarını istemeyiniz.
Odanın temizliğine dikkat ederek derli toplu olmasını sağlayınız.
Bir problemle karşılaştığınızda vakit kaybetmeden personelden yardım isteyiniz.
Hastane koridorlarında yüksek sesle konuşmayınız.
Randevunuza vaktinden önce gelmeye dikkat edin.
Hastanelere giderken size verilen saatten en az 30 dk. önceden giderek, gerekli evrak işlemlerinizi halledebilirsiniz.
Rahatsız olmadıkları sürece hastaneye yanınızda küçük çocuk götürmemelisiniz.
Sağlık kurumlarına içecek götürmemelisiniz.
Ziyaretçi olarak gelenler, ziyaretçi/refakatçi kartını takmalıdır.
Sağlık çalışanlarına ve öteki hastalara yardımcı olmaya özen gösteriniz. Sağlık kurumu işleyişiyle ilgili ilkelere uymaya özen gösteriniz. İltimas istemeyin.
Güvenlik çalışanlarının uyarılarını dikkate alın.
Yangın merdivenlerini amacı dışında kullanmayınız.
Yetkili doktorlar dışında müdahalede bulunanlara müsaade etmeyin.
Sağlık kurumlarının size ait olduklarını, hastane çalışanlarının sizlere hizmet ettiğini unutmayınız.
Ziyaret saatleri yoğun bakım uygunluğuna bakılarak belirlenir. Kartı olmayan kişiler hastanede refakatçi olarak kalamaz.
Jinekoloji bölümlerinde erkeklerin bulunması uygun olmaz.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde tutulmamalı, işi biten tekerlekli sandalyeler iade edilmelidir.
Gerçek çiçeklerin odalarda bakılması yasaktır.
Hasta odalarındaki yataklar tertipli tutulmalıdır.
Refakatçilerin hasta yataklarına yatmaları kesinlikle yasaktır.
Elektrik düğmeleri ve sular açık bırakılmamalıdır.

Telefonla Hastane Randevu Alma Servisi

Telefondan Hastane Randevu Alma Servisi-09

İsteğe bağlı olarak mobil telefonla yahut da ev hattınızdan Alo 182 telefonunu çevirerek hastane randevu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevuyu ayarlayan şahsın değil sağlık hizmeti alacak şahsın TC kimlik numarasını asistanlara söyleyeceksiniz

TC kimlik No’sunu ilettikten sonra, doktora görünecek kimsenin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini vereceksiniz. Bir sağlık kurumu tercihiniz bulunmuyorsa arzu ederseniz yaşadığınız ile bağlı olarak, muayene olunacak sağlık kuruluşları ile ilgili tavsiye veriliyor.

Sağlık kuruluşu tercihi yapıldıktan sonra randevu gün ve saati belirtiyorsunuz. Uygunluk durumu göz önünde bulundurularak size bilgilendirme yapıp kesin zamanı söylüyorlar.

Aldığınız randevunuzun tarih yahut zamanını başka zamana almak isterseniz Alo 182’yi arayarak değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.

Webden Randevu alma

Webden Randevu Nasıl Alınır?-24

Bağlantısı verilen internet sitesine girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açılan ekrandaki sizden istenen bilgileri doldurmanız isteniyor. Üye olunduktan sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifre, email adresine gönderiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevu ayarlayan bireyin değil tedavi görecek bireyin TC kimlik numarasını web sitesine gireceksiniz

TC kimlik numarasını verdikten hemen sonraki aşamada, muayene olacak bireyin hangi sağlık kuruluşundan

Hastane seçildikten sonra uygun olma durumunu dikkate alarak randevu tarih ve zamanı seçiyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun gün veyahut zamanını başka zamana almak zorunda kalırsanız MHRS’den gerekli düzeltmeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Aile Hekimliği, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Onkolojisi, Çocuk Ürolojisi, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Gastroenteroloji, Geriatri, Halk Sağlığı, Jinekoloji, Kulak Burun Boğaz, Perinatoloji, Pratisyen, Radyoloji, Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp, Tıbbi Parazitoloji, Mamagrofi, Doğumhane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri verilmektedir.
Bu makalemizi gözden geçirenler aşağıdaki sayfaları okudu.