Kuledibi Göz Hastanesi Internetten Randevu Alma

Sitemizi takip edenlerin detaylı sayfalara pratik yoldan erişebilmesi ve cevap bulabilmesi amacıyla özenli araştırmalar yaptık. Kuledibi Göz Hastanesi Internetten Randevu Alma makalesini incelerken bilgi verilen tavsiyeleri incelemeyi atlamayın. Bir daha ihtiyaç duyduğunuzda kolayca makalelerimize girebilmek için web sitemizi favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz.

Hastane birimleri ve hizmet alanları

Kuledibi Göz Hastanesi  Internetten Randevu Alma-25

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkinlerin kalp operasyonları yapılmaktadır.

Psikiyatri : Psikiyatri polikliniğinde, psikiyatrik sorunların tanısı ve tedavisi hakkında güncel, gerçekçi çözümler bilimsel/tıbbi temeller üzerinde üretilmektedir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Patoloji: Pataloji bölümünde kan hastalıkları, baş-boyun hastalıkları, kemik hastalıkları, meme hastalıkları,diş ve diş eti eti hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu bölümde bilhassa kısırlık takibinde, tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeylerinin ölçülmesinde ve kalp sorunlarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılır. Bu bölümde kanser ile ilgili bilgi veren kanda tümör belirteçleri de ölçümlenir.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin ve omurilik üzerine bugün bütün girişimler emniyetle uygulanabilir hale gelmiştir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, akciğer hastalıklarının kesin teşhisine olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer hastalıklarının takibine yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğerden kaynaklanan nefes darlıklarının tanısı için ilaçlı solunum fonksiyon testleri yapılır. Uyku durumunda solunum bozuklukları kalp gibi sonuçlar doğruabildiğinden uyku hastalıkları arasında en önemsenmesi gereken hastalıklardandır. Tıkayıcı uyku apne sendromu sıklıkla ratlanılanıdır.

Acil Servis : Mesai saatlerinde hastanede mevcut tüm bölümler tarafından desteklenen acil servis, gece de hastanede kendi bölümlerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. profesyonelleri tarafından desteklenir. Öteki bölümlerde ise nöbet tutan uzmanlar acil servis tarafından çağrıldıklarına mümkün olduğunca çabuk davranarak acil konsültasyona cevap verir. Tıbbi ekipmanlar bulunan olan acil serviste, yatak başı monitörleri yerleştirilmiş müşahede odası bulunur. Hastaların öncelikli gözlemleri bu bölümde yapılmaktadır. Bunun dışında bir travma odası bulunur.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti tedavisi, uzmanlığın gerekli olduğu ayrı bir daldır. Çocukların gelişim sürecinde çene gelişimi, Ortodonti uzmanı tarafından takip edilmelidir. Büyüme çağındaki çocukların düzgün bir ağız yapısına sahip olmalarına imkan verecek önlemler alınmalıdır.

Hastanelerde bu kurallara uyun

Kuledibi Göz Hastanesi  Internetten Randevu Alma-hastane-kurallari-74 Hastane içinde yüksek sesle konuşmak tedavi görmekte olan hastaların dinlenme ve tedavi süreçlerini negatif yönde etkileyeceğinden çok hassasiyet gösterilmelidir.
Yattığınız klinikte size teslim edilen tüm malzemelerin kullanılmasında özen gösteriniz.
Lavaboyu temiz kullanınız.
Şahsi eşyalarınızı sizin için ayrılan dolapta toplu olarak saklayınız.
Tanımadığınız kişilerden yardım etmelerini talep etmeyiniz.
Bulunduğunuz odanın temizliğine özen göstererek düzenli olmasını sağlayın.
Televizyon seyrederken sesi çok fazla açmamaya özen gösteriniz. Kaldığınız odada bulunan eşyaların arızalanması halinde ilgili hastane personeline haber veriniz.
Kaldığınız odadaki tıbbi teçhizatları bir sorumlu kontrolünde kullanın.
Hastane koridorlarında yüksek sesle konuşmayınız.
Hastanelere giderken beraberinizde sadece bir refakatçi bulunması doğru olacaktır. Daha fazla kişi lüzumsuz kalabalık meydana getirir bu yüzden personelin rahatlıkla görevlerini yapmalarına engel olur.
Hastanelere gidiyorsanız randevudan en az 30 dakika önceden giderek, kayıt işlemlerini yapabilirsiniz.
Rahatsızlanmadıkları sürece sağlık kurumlarına giderken beraberinizde bebek götürmeyin.
Mobil cihazlarınızı hastane içerisinde sessizde tutunuz.
Sağlık çalışanlarına ve diğer hastalara nazik olmaya özen gösteriniz.
Güvenlik personelinin ikazlarını dinleyin.
Yangın çıkışlarını gereksiz yere kullanmayınız.
Muayene sırasına riayet etmeli, başkalarının hakkını yememelisiniz.
Çok acil durumlar dışında size öncelik verilmesini istemeyin.
Yoğun bakım ziyaret saatleri yoğun bakımın uygunluk durumuna göre planlanır.
Kadın Doğum servislerinde erkek refakatçi bulunması uygun değildir.
Klinik içerisinde hekim bilgisi dahilinde gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi gözetiminde gezdirilebilir.
Tekerlekli sandalyeler odada tutulmamalı ve işi biten sandalyeler geri teslim edilmelidir.
Canlı çiçeklerin odalarda tutulması yasaklanmıştır.

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?-73

Tercihinize göre mobil telefonunuzla veya ev telefonunuzdan Alo 182 telefon numarasını arayarak hastane randevusu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevu ayarlayan kimsenin değil de doktora görünecek kişinin TC kimlik numarasını asistanlara veriyorsunuz

TC kimlik No’sunu belirttikten sonraki adımda, tedavi görecek bireyin hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini vereceksiniz. Belli bir ön bilginiz bulunmuyorsa isterseniz ikamet ettiğiniz bölgeye dayanarak, muayene olunacak sağlık kuruluşları hakkında tavsiye veriliyor.

Sağlık kurumu tercihi yapıldıktan sonra randevu tarih ve zamanı kararlaştıracaksınız. Uygunluk durumu dikkate alınarak size bilgi verip uygun zamanı söylüyorlar.

Aldığınız randevunun gün yahut saatini başka zamana almak için Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değişiklik yapabilirsiniz.

Web Üzerinden Randevu Nasıl Alınır?

Web Üzerinden Randevu Alma Sistemi-46

Belirtilen siteye giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında karşınıza gelen ekrandaki gerekli bilgileri doldurmanız istenir. Üye olunduktan sonra kullanıcı adınız ile şifreniz, mail adresine iletiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevuyu alan bireyin değil sağlık hizmeti alacak kimsenin Vatandaşlık numarasını web sitesine gireceksiniz

TC kimlik numarasını belirttikten sonraki adımda, muayene olacak hastanın hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini belirtiyorsunuz. Belli bir hastane tercihiniz bulunmuyorsa öneri istemek istediğinizde Alo 182 hastane randevu hattını arayarak ilgili kişiye danışabilirsiniz.

Sağlık kuruluşu tercihi yapıldıktan sonra müsait olma durumuna göre gideceğiniz zaman ve tarihi bildireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gün veyahut zamanını değiştirmek işlemi için bu web sitesinden uygun düzeltmeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Kuledibi Göz Hastanesi Internetten Randevu Alma yazısını gözden geçirenler aşağıdaki yazıları inceledi.