Kocaeli Gebze Fatih Devlet Hastanesi Randevu Alma İletişim

Ziyaretçilerimizin kaliteli sayfalara pratik yoldan erişebilmesi ve yanıt bulabilmesi amacıyla detaylı araştırmalar gerçekleştirdik. Kocaeli Gebze Fatih Devlet Hastanesi Randevu Alma İletişim makalesini gözden geçirirken bilgi verilen diğer yazıları gözden geçirmeyi pas geçmeyin. Bir daha aradığınızda kolayca yazılarımıza girebilmek isterseniz web sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyin.

Hastane birimleri ve uzmanlık alanları

Kocaeli Gebze Fatih Devlet Hastanesi Randevu Alma İletişim-51

Sinir Sistemi Hastalıkları : Nörologlar, diğer uzmanlık dallarına da sık olarak konsültasyon hizmeti vermektedir.

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp hastalıklarını tedavi etmek amacıyla hizmet vermektedir.

Pediatri : Çocuk Acil Servisi 7/24 hizmet vermektedir.

Bilgisayarlı tomografi : MR, sinir sistemi anjiografileri hastalıkların yeri ile ilgili bilgi verir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile oldukça hassas ameliyatlar yapılabilmekte ve önceden kalıcı bozuklukla neticelenen operasyonlar artık olumlu sonuçlanmaktadır.

Check-up merkezi : Check up, henüz şikayete yol açmamış olası bir hastalığın tarama ile erken tanısıdır. Birçok hastalıkta erken teşhis son derece önemlidir. Standart bir check up’ta olması gereken testlerden birkaçı; kan sayımı, sarılık testi, elektrokardiyografi.

Estetik Plastik Cerrahi : Plastik cerrahi, estetik ve rekonstrüktif cerrahi ile ilgilenir. Estetik cerrahi normal vücut yapılarını yeniden şekillendirerek kişinin görünümünü geliştirir. Rekonstrüktif cerrahi sonradan ortaya çıkan nedenlerle oluşmuş normal olmayan vücut yapıları üzerinde uygulanır, ve öncelikli amacı etkilenen vücut yapılarının işlevlerini olabildiğince geri kazandırmaktır.

Gastroenteroloji : Özofagusun çeşitli nedenlerle oluşmuş darlıkları, özellikle de benign fibrotik darlıkları buji ve balon yardımı ile dilate edilmektedir.

Hastanelerde bu kurallara uymaya dikkat edin

Kocaeli Gebze Fatih Devlet Hastanesi Randevu Alma İletişim-hastane-kurallari-24 Çöpünüzü çöp kutularına özen gösteriniz.
Tuvaletleri temiz bırakın.
Herhangi bir eşyanızın kaybolması ya da himin olduğu belli olmayan poşet gördüğünüzde ilgili bölümün hemşiresine haber veriniz.
Yatış için gelirken zorunlu haller dışında ziynet eşyası getirmemeye dikkat edin.
Şahsi eşyalarınızı odanızda bulunan dolabınızda düzenli olarak muhafaza ediniz. Kadın hastalara kadın refakatçi, erkeklerin yanında erkek refakatçi kalmasına dikkat edin. Yabancılardan yardımlarını istemeyiniz.
Odanın temiz olmasına dikkat ederek derli toplu kalmasını sağlayın.
Odada bulunan demirbaşların kırılması durumunda personele haber veriniz.
Bir sorunla karşılaştığınızda kesinlikle personelden yardımda bulunmasını talep ediniz.
Koridorlarda yüksek sesle konuşmayınız. Otomobillerinizi kurumun otoparkında hastalara ayrılmış kısımlara ve diğer araçların hareketine mani olmayacak biçimde park etmeye özen gösteriniz.
Sağlık kurumuna giderken yanınızda sadece bir refakatçi bulunması yeterli olur. fazla refatatçi lüzumsuz kalabalık meydana getirir ve personelin rahat çalışmalarına engel olur.
Sağlık kurumlarına gidiyorsanız randevudan minimum 30 dk. önce giderek, gerekli evrak işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Mobil telefonlarınızı sağlık kurumunda kısık seste kullanınız.
Ziyaretçiler, yaka kartlarını bulundurmalıdır.
Hastane personeline ve diğer hastalara yardımcı olmaya özen gösteriniz.
Acil haller haricinde size öncelik verilmesini istemeyin.
Sağlık çalışanlarını haksız işlem yaptırmaya çalışmayın.
Hastanelerin sizlere ait olduğunu, sağlık çalışanlarının da size hizmet verdiğini aklınızdan çıkarmayın.
Doktor vizite saatinde sağlıklı çalışılabilmesi ve diğer hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odaları terketmeleri gerekir.
Hastanede hekim bilgisi dahilinde gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi gözetiminde gezdirilebilir.
Gerçek çiçeklerin hasta odasında bulundurulması yasaklanmıştır.
Odalardaki yataklar temiz kullanılmalıdır.
Refakatçilerin yataklara oturmaları yasaktır.

ALO 182 Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Telefondan Hastane Randevusu Nasıl Alınır?-26

İsterseniz cep telefondan yahut da ev telefonundan ALO 182 telefon numarasını arayarak hastane randevu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevu alan kimsenin değil sağlık hizmeti alacak hastanın Vatandaşlık No’sunu asistana veriyorsunuz

TC kimlik numarasını belirttikten hemen sonraki aşamada, sağlık hizmeti alacak bireyin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini veriyorsunuz. Herhangi bir hastane tercihiniz bulunmuyorsa istediğinizde yaşadığınız şehre göre, gidilecek sağlık kuruluşları hakkında öneri veriliyor.

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra gideceğiniz tarih ve zamanı kararlaştırıyorsunuz. Uygunluk durumu dikkate alınarak size bilgilendirme yapıp en son tarihi aktarıyorlar.

Aldığınız randevunun gün veya zamanını başka zamana almak için Alo 182’yi arayarak revize işlemi yapabilirsiniz.

Online Randevu Nasıl Alınır?

Web Üzerinden Randevu Nasıl Alınır?-51

Bağlantısı verilen internet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açtığınız sayfadaki gerekli bilgileri tamamlamanız gerekiyor. Sisteme kayıt tamamlandıktan sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifre, mail adresine gönderiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevuyu ayarlayan bireyin değil doktora görünecek bireyin TC kimlik No’sunu ilgili yere giriyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu verdikten sonra, tedavi görecek hastanın hangi hastaneden randevu almayı istediğini seçiyorsunuz. Bir tercihiniz yoksa destek istemek için 182’yi arayıp asistanlara akıl danışabilirsiniz.

Hastane tercih edildikten sonra uygun olma durumunu göz önünde bulundurarak randevu zaman ve tarihi giriyorsunuz.

Aldığınız randevu gününü veyahut zamanını başka zamana almak zorunda kalırsanız bu web sitesinden gerekli düzeltmeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Portalımızda; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Adli Tıp, Akupunktur, Beslenme Uzmanı, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Radyolojisi, Cilt Deri Hastalıkları, El Cerrahisi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Fizyoloji, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Halk Sağlığı, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Nefroloji, Perinatoloji, Prostodonti, Radyoloji, Spor Hekimliği, Tıbbi Patoloji, Üroloji, Acil Servis bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim dataları yer almaktadır.
Bu sayfamızı inceleyenler bu sayfaları okudu.