Kahramanmaraş Mega Park Hospıtal Muayene Ücretleri

Siz okuyucularımızın kaliteli sayfalara kolayca göz atabilmesi ve inceleyebilmesi amacıyla araştırmalar yaptık. Kahramanmaraş Mega Park Hospıtal Muayene Ücretleri bilgilerini incelerken bilgi verilen ipuçlarını gözden geçirmeyi pas geçmeyin. Daha sonra ihtiyacınız olduğunda kolayca makalelerimize erişebilmek isterseniz web sitemizi tarayıcınızın favorilerine eklemenizi tavsiye ederiz.

Hastane servisleri, görevleri

Kahramanmaraş Mega Park Hospıtal Muayene Ücretleri-75

Check-up merkezi : Check up, yaptırmak kişinin kendine ve sağlığına özen göstermesidir. Birçok hastalıkta erken teşhis hayati önem taşır. Standart bir check up kontrolünde olması gereken testlerden bazıları; organ fonksiyonlarını değerlendiren kan testleri, guatr testi, akciğer grafisi.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Dermatoloji : Deribilimi, deri, saç, tırnaklarla alakalı hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenir.

Gastroenteroloji : Özofagusun çeşitli nedenlerle oluşmuş darlıkları, özellikle de benign fibrotik darlıkları buji ve balon yardımı ile dilate edilmektedir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, bazı akciğer rahatsızlıklarının kesin tanısına olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının tanısına yönelik poliklinik hizmeti verilmektedir. Akciğerden kaynaklanan nefes darlıklarının değerlendirilmesi amacına yönelik cilt alerji testleri yapılmaktadır. Uykuda solunum rahatsızlıkları serebrovasküler gibi sonuçlar doğruabildiğinden uyku hastalıkları içinde en önemsenmesi gereken rahatsızlıklardan biridir. Obstruktif uyku apne sendromu sıklıkla görülenidir.

Acil Servis : Gündüz saatlerinde hastanede mevcut tüm branşlar tarafından desteklenen Acil Servis, gece boyunca hastane içinde kendi bölümlerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. çalışanları tarafından desteklenmektedir. Diğer servislerde ise nöbette bulunan doktorlar acil servis tarafından çağrıldıklarına mümkün olduğunca çabuk davranarak acil konsültasyona cevap verir. Tıbbi techizatlar ile donatılmış olan acil servis bünyesinde, yatak başı ekranları yerleştirilmiş müşahede odası bulunur. Hastaların öncelikli tedavileri bu bölümde yapılır. Bunun haricinde bir muayene odası bulunabilir.

Hastanelerde dikkat etmeniz gerekenler

Kahramanmaraş Mega Park Hospıtal Muayene Ücretleri-hastane-kurallari-11 Hastanede hekim bilgisi dahilinde gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi yardımı ile dolaştırılabilir.
Refakatçiler, ziyaretçi/refakatçi kartlarını bulundurmalıdır.
Hastanenin kapalı alanlarında yüksek sesle konuşmak tedavi gören hastaların tedavi süreçlerini olumsuz yönde etkileyeceğinden azami hassasiyet gösterilmelidir.
Hastane koyduğu kurallara uymamakta direnen; techizatlara hasar bırakan, uyarıları önemsemeyen hasta ve refakatçilerinden sebebiyet verdikleri zarar istenebilir.
WC’leri temiz kullanınız.
Eşyalarnızı sizin için ayrılan dolapta derli toplu şekilde saklayınız.
Otomobilinizde kıymetli eşyalarınızı bırakmamaya dikkat ediniz. Kadınların yanında kadın refakatçi, erkek hastaların yanında erkek refakatçi olmasına özen gösteriniz.
Tanımadıklarınızdan yardımda bulunmalarını talep etmeyiniz.
Bulunduğunuz odanın temizliğine özen göstererek toplu olmasını sağlayın.
Odanızdaki tıbbi teçhizatları bir gözetmen gözetiminde kullanmaya özen gösterin.
Araçlarınızı sağlık kurumunun park alanında hastalara ayrılmış alanlara ve başka araçların ilerlemesine mani olmayan şekilde park ediniz.
Hastanelere giderken yanınızda bir refakatçi bulundurmanız yeterlidir. Daha fazla refatatçi gereksiz kalabalık oluşturur bu nedenle doktorların rahat çalışmalarına engel olur.
Hastaneye yiyecek götürmeyiniz.
Mobil telefonlarınızı sağlık kurumunda sessizde tutunuz.
Refakatçi olarak gelenler, kendilerine verilen ziyaretçi/refakatçi kartlarını takmalıdır.
Doktorlara ve öteki hastalara nazik olmaya özen gösteriniz.
Doktor sırasına riayet etmeli, başkalarının önüne geçmemelisiniz.
Görevli doktorlar dışında müdahalede bulunanlara müsaade etmeyiniz.
Hastanelerin sizlere ait olduklarını, sağlık çalışanlarının da size hizmet verdiğini unutmayın.
Ziyaret saatleri yoğun bakımın uygunluğuna bakılarak planlanır.
Refakatçi kartı olmayan kişiler hastanede refakatçi olarak kalamaz.
Doktor vizite saatinde sağlıklı çalışılabilmesi ve öteki hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odayı boşaltmaları gerekir.
Jinekoloji bölümlerinde erkek refakatçilerin bulunması uygun değildir.
Gerçek çiçeklerin odalarda tutulması yasaktır.
Hasta yatakları tertipli kullanılmalıdır.

ALO 182 Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Telefonla Hastane Randevu Alma Servisi-75

Tercihinize göre cep hattınızdan yahut sabit telefonunuz ile ALO 182 servisini arayarak hastane randevusu alma hattını arayacaksınız.

Randevu alan bireyin değil doktora görünecek kimsenin TC kimlik numarasını operatöre ileteceksiniz

TC kimlik No’sunu söyledikten hemen sonra, sağlık hizmeti alacak şahsın hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini ileteceksiniz. Bir tercihiniz bulunmuyorsa arzu ettiğinizde yaşanılan şehre göre, muayene olunacak sağlık kurumları hakkında öneri veriliyor.

Sağlık kurumu tercihi yapıldıktan sonra randevu saat ve günü bildiriyorsunuz. Müsait olma durumu göz önüne alınarak sizlere bilgi verip en son randevu tarihini belirtiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarih ya da zamanını başka zamana almak isterseniz Alo 182 hastane randevu hattını arayarak revize işlemi yapabilirsiniz.

Webden Randevu Nasıl Alınır?

Online Randevu Alma Sistemi-21

Belirtilen internet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde karşınıza gelen sayfadaki sizden istenen alanları doldurmanız istenir. Sisteme kayıt tamamlandıktan sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifreniz, eposta adresinize iletiliyor ve onaylanıyor.

Randevu ayarlayan kimsenin değil de muayene olacak kimsenin Vatandaşlık numarasını açılan sayfaya giriyorsunuz

TC kimlik No’sunu verdikten sonra, tedavi görecek hastanın hangi hastaneden randevu almayı istediğini giriyorsunuz. Herhangi bir bilginiz bulunmuyorsa fikir talebinde bulunmak isterseniz 182’yi arayarak görevliye sorabilirsiniz.

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra uygun olma durumunu göz önüne alarak gideceğiniz gün ve saati giriyorsunuz.

Aldığınız randevu tarih yahut saatini başka zamana almak zorunda kalırsanız web sitesinden gerekli düzeltmeyi yapabilirsiniz.

Uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Adli Tıp, Alerji Hastalıkları, Biyoetik, Çocuk Alerjisi, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Onkolojisi, Dermatoloji, Embriyoloji ve Histoloji, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Genel Cerrahi, Göğüs Onkolojisi, Göz Hastalıkları, Kardiyoloji, Nöroloji, Nükleer Tıp, Protetik Diş Tedavisi, Radyodiagnostik, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Patoloji, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Ameliyathane bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon verileri mevcuttur.
Bu makalemizi okuyanlar aşağıdaki sayfaları ziyaret etti.