Kadıköy Belediyesi Dr. Rana Beşe Sağlık Polikliniği Muayene Ücretleri

Değerli okuyucularımızın kaliteli verilere en kolay yoldan erişebilmesi ve faydalanabilmesi için detaylı derlemeler oluşturduk. Kadıköy Belediyesi Dr. Rana Beşe Sağlık Polikliniği Muayene Ücretleri sayfamızı gözden geçirirken önemi vurgulanan tavsiyeleri incelemeyi pas geçmeyin. Tekrar ihtiyacınız olduğunda rahatlıkla yazılarımıza gelebilmek için hastane.uzman.org’u favori listenize ekleyin.

Sağlık kurumlarının bazı servisleri, hizmet alanları

Kadıköy Belediyesi Dr. Rana Beşe Sağlık Polikliniği Muayene Ücretleri-99

Psikiyatri : Tıbbi yaklaşımın özünde sorunun doğru tanımlanması çok önemlidir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Nükleer Tıp : .Halen ülkemizde üniversitelerde, büyük illerin devlet ve sigorta hastaneleri ile bazı özel merkezlerde hizmet veren nükleer tıp bölümlerinde hemen her organ sistemiyle ilgili hastalıklarda fonksiyon (işlev) görüntülemesi yapılmaktadır.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizma adı verilen, birçoğu ancak mikroskopta görülebilen küçük canlıları inceleyen bir bilim dalıdır. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar analiz edilerek hastalarda oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Dahiliye : İç Hastalıkları birimi pek çok yan dala ayrılır. Böbrek hastalığından, karaciğer hastalıklarına tüm rahatsızlıkların başvuru merkezidir. Bazı alt dallar: Nefroloji, Romatoloji, İmmunoloji.

Hematoloji: Hematoloji; lenfoma, multipl miyelom, akut ve kronik lösemi ile benzeri rahatsızlıklar olmak üzere; kemik iliği, lenf sistemi ve kan ile ilgili hastalıkları inceleyen bilim dalıdır.

Acil Servis : Mesai saatlerinde hastanede tüm branşlar tarafından desteklenen acil servis, gece saatlerinde de hastanede kendi servislerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. çalışanları tarafından desteklenmektedir. Diğer branşlarda ise nöbet tutan uzmanlar acil servisten çağrıldıkları zaman çok çabuk davranarak acil konsültasyona destek verir. Tıbbi cihazlar ile donatılmış olan acil serviste, yatak başı ekranları yerleştirilmiş müşahede odası bulunur. Hastaların ilk tedavileri bu bölümde yapılmaktadır. Bunun haricinde bir küçük müdahale odası bulunur.

Hastanelerde dikkat etmeniz gerekenler

Kadıköy Belediyesi Dr. Rana Beşe Sağlık Polikliniği Muayene Ücretleri-hastane-kurallari-78Şüphe duyduğunuz bir şahısla karşılaşırsanız vakit haybetmeden ilgili hastane güvenliğini haberdar ediniz.
Hastanenin kapalı bölümlerinde Tütün mamülleri içmek yasaklanmıştır.
Hastanenin kapalı alanlarında yüksek ses tonuyla konuşmak hastanedeki hastaların dinlenme ve tedavi süreceğini olumsuz yönde etkileyeceğinden azami özen gösterilmelidir. Hastane hükümlerine uymamakta direnen; eşyalara kasti olarak hasar bırakan, yapılan ikazları duymamazlıktan gelen hasta ve refakatçilerinden sebebiyet verdikleri hasar tahsil edilebilir.
Aracınızda ziynet eşyası bırakmamaya özen gösterin.
Kadınların yanında kadın refakatçi, erkek hastalara erkek refakatçi olmasına önem verin.
Görevli olmayanlardan yardımda bulunmalarını talep etmeyiniz. Kaldığınız odanın temiz olmasına dikkat ederek derli toplu olmasını sağlayınız.
TV izlerken sesi çok açmamaya özen gösterin.
Bir problemle karşılaşıldığında mutlaka hastane personelinden yardım isteyiniz. Hastaneye giderken yanınızda tek bir refakatçi bulundurmanız yeterli olur. fazla refatatçi lüzumsuz yere kalabalık oluşturur bu nedenle personelin rahatlıkla görevlerini yapmalarına engel teşkil eder.
Aldığınız randevuya erken geliniz.
Hastanelere gidiyorsanız randevunuzdan en az 30 dk. önceden giderek, evrak işlemlerini yapabilirsiniz.
Hastanelere içecek götürmeyiniz.
Cep telefonlarınızı hastanelerde sessiz moda tutunuz.
Ziyaretçiler, refakatçi/ziyaretçi kartlarını takmalıdır.
Hastane personelinin uyarılarını dikkate alınız.
Yetkili sağlık çalışanları dışında müdahale edenlere izin vermeyin.
Hastane personelini haksız işlem yaptırmaya çalışmayın.
Hasta ziyaretleri yoğun bakım uygunluk durumuna göre belirlenir.
Kartı olmayan kişiler hastanede refakatçi olarak kalamaz.
Vizite saatlerinde rahat muayene yapılabilmesi öteki hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odayı terketmeleri gerekmektedir.
Elektrik ve sular kapatılmalıdır.

Telefonla Hastane Randevu Alma

Telefondan Hastane Randevu Alma-96

İsteğe bağlı olarak cep hattınızdan yahut ev telefonundan ALO 182 hizmetini arayarak hastane randevu alma hattını arayacaksınız.

Randevu ayarlayan şahsın değil de doktora görünecek kimsenin TC kimlik numarasını operatöre veriyorsunuz

TC kimlik numarasını verdikten sonra, hekime görünecek şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Hastane seçimi yapıldıktan sonra randevu tarih ve zamanı kararlaştıracaksınız. Uygun olma durumu göz önünde bulundurularak size bilgi aktarıp en uygun zamanı aktarıyorlar.

Aldığınız randevunun tarihini veyahut saatini değiştirmek için Alo 182’yi arayarak değişiklik yapabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu alma

İntenet üzerinden Randevu Nasıl Alınır?-47

İnternet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açtığınız sayfadaki gerekli bilgileri doldurmanız isteniyor. Üye olduktan sonra kullanıcı adınız ve şifre, email adresine iletiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevuyu ayarlayan bireyin değil doktora görünecek şahsın TC kimlik numarasını sisteme gireceksiniz

TC kimlik numarasını verdikten hemen sonra, tedavi görecek kimsenin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercihi yapıldıktan sonra uygunluk durumunu dikkate alarak randevu tarih ve zamanı seçiyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevu tarihini veyahut saatini başka zamana almak işlemi için Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden uygun revizyonu yapabilirsiniz.

Sitemizde; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi, Anatomi, Androloji, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Nefrolojisi, Dermatoloji, Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi, Endodonti, Fizyoloji, Göğüs Onkolojisi, Halk Sağlığı, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Neonatoloji, Periodontoloji, Prostodonti, Restoratif Diş Tedavisi, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Parazitoloji, Kanser, Ameliyathane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon verileri verilmektedir.
Bu sayfamızı gözden geçirenler aşağıdaki yazıları inceledi.