İzmir Katip Çelebi üni Atatürk Eğt Arş Hastanesi Muayene Ücretleri

Sağlık kuruluşları konularında bilgi arayanların verilere en kısa yoldan göz atabilmesi ve faydalanabilmesi gayesiyle detaylı çalışmalar gerçekleştirdik. İzmir Katip Çelebi üni Atatürk Eğt Arş Hastanesi Muayene Ücretleri yazımızı incelerken önemi vurgulanan ipuçlarını okumayı atlamayın. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda pratik olarak yazılarımıza gelebilmek isterseniz web sitemizi favorilerinize ekleyin.

Sağlık kurumlarının bazı bölümleri, ilgi alanları

İzmir Katip Çelebi üni Atatürk Eğt Arş Hastanesi Muayene Ücretleri-35

Üroloji: Özellikle son yıllarda giderek daha yaygın uygulama alanı bulan ve sıklıkla da prostat cerrahisi ile taş hastalıklarında olmak üzere, günümüz teknolojisinin tıbbi uygulamalara sunduğu tüm kapalı ameliyat girişimleri için gereken sistemleri mevcuttur.

Estetik Plastik Cerrahi : Plastik cerrahi, estetik ve onarım cerrahisi ile ilgilenir. Kozmetik cerrahi normal vücut yapılarını yeniden şekillendirerek kendini algılayışını geliştirir. Rekonstrüktif cerrahi sonradan ortaya çıkan nedenlerle oluşmuş normal olmayan vücut yapıları üzerinde uygulanır, ve öncelikli amacı etkilenen vücut yapılarının işlevlerini olabildiğince geri kazandırmaktır.

Jinekoloji: İnfertilite (kısırlık) tedavisi, psikolojik danışmanlık hizmetleri, tüp bebek uygulamalarında embriyolarda genetik inceleme (PGT), tekrarlayan düşüklerin tanı ve tedavisi, prenatal (doğum öncesi) tanı ve riskli gebeliklerin takibi gibi alanlarda son derece başarılı uygulamalar yapılmaktadır.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, bazı akciğer rahatsızlıklarının erken tanısına olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının tedavisine yönelik poliklinik hizmeti verilmektedir. Akciğerden kaynaklanan nefes darlıklarının değerlendirilmesi için solunum fonksiyon testleri yapılmaktadır. Uykuda solunum problemleri inme gibi sonuçlar doğruabildiğinden uyku hastalıkları arasında en önemli rahatsızlıklardandır. Tıkayıcı uyku apne sendromu sıklıkla görülenidir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti tedavisi, uzmanlık gerektiren ayrı bir diş hekimliği dalıdır. Çocukların büyüme çağında iskeletsel çene gelişimi, Ortodonti uzmanı tarafından takip edilmelidir. Büyüme çağında bulunan çocukların düzgün bir diş yapısına sahip olmalarını sağlayacak tedbirler alınmalıdır.

Sağlık kuruluşlarında bu kurallara uymaya dikkat edin

İzmir Katip Çelebi üni Atatürk Eğt Arş Hastanesi Muayene Ücretleri-hastane-kurallari-40Hastane içerisinde 4207 sayılı yasa gereğince sigara içmek yasaklanmıştır.
Hastane hükümlerine uymayan; binaya hasar veren, uyarıları dikkate almayan hasta ile yakınlarından verdikleri zarar geri istenebilir.
Tuvaleti temiz bırakınız.
Şüpheli durumla karşı karşıya kaldığınızda vakit haybetmeden ilgili sorumluyu durumdan haberdar ediniz.
Eşyanızın çalınması veya sahibi olmayan bir eşya gördüğünüz durumda ilgili bölümün sorumlu görevlisine haber vermeyi ihmal etmeyin.
Erkek hastalara erkek refakatçi, kadın hastalara kadın refakatçi bununması durumuna dikkat edin.
Personel harici kişilerden yardımlarını istemeyiniz.
TV seyrederken sesi çok açmamaya özen gösteriniz.
Odanızdaki tıbbi ekipmanları yetkili bilgisi dahilinde kullanınız.
Bir sorunla karşılaşıldığında hemen personelden yardım talep ediniz. Arabanızı hastanenin otoparkında ziyaretçilere ayrılmış kısımlara ve başka arabaların ilerlemesine mani olmayacak biçimde bırakın.
Sağlık kurumuna gidiyorsanız yanınızda tek bir refakatçi bulundurmanız doğru olacaktır. Daha fazla kişi gereksiz kalabalık oluşturur ve personelin rahatlıkla görevlerini yapmalarına mani olur.
Cep telefonlarınızı hastanede kısık seste kullanınız.
Refakatçiler, kendilerine verilen refakatçi/ziyaretçi kartını takmalıdır.
Doktorlara ve diğer hastalara anlayışlı olunuz.
Sağlık çalışanlarının uyarılarını dinleyin.
Yangın merdivenlerini gereksiz yere işgal etmeyin.
Muayene sırasına riayet etmeli, başkalarının hakkını yememelisiniz. Acil müdahale gerektiren durumlar haricinde öncelik talebinde bulunmayınız.
Yetkili sağlık personeli dışında müdahale edenlere izin vermeyin.
Hastane çalışanlarını baskı altına almaya çalışmayınız.
Sağlık kurumlarının sizlerin olduklarını, hastane çalışanlarının sizlere hizmet verdiğini hatırlayın. Yoğun bakım ziyaret saatleri yoğun bakımın uygunluk durumuna bakılarak belirlenir.
Kartı olmayan kişiler hastanede refakatçi olarak kalamaz.
Doğum servislerinde erkek refakatçi kalması uygun olmaz.
Canlı çiçeklerin hasta odalarında bulundurulması yasaklanmıştır.
Hasta yakınlarının yataklara oturmaları kesinlikle yasaktır.

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

ALO 182 Hastane Randevu Alma-19

İster cep telefonunuz ile yahut da sabit telefonunuz ile ALO 182 hattını arayarak hastane randevu alma hattını arayın.

Randevu ayarlayan şahsın değil tedavi görecek kimsenin Vatandaşlık numarasını görevlilere iletiyorsunuz

TC kimlik No’sunu belirttikten hemen sonraki adımda, muayene olacak kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra randevu gün ve saati bildiriyorsunuz. Müsaitlik durumuna göre sizlere uygunluk verip en son zamanı bildiriyorlar.

Aldığınız randevu tarihini ya da saatini başka zamana almak işlemi için Alo 182 hattından değişiklik işlemi yapabilirsiniz.

Webden Randevu Nasıl Alınır?

Online Randevu alma-78

Belirtilen siteye tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açtığınız sayfadaki doldurmanız gereken alanları doldurmanız isteniyor. Üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı adı ile şifreniz, mail adresinize gönderiliyor ve aktive ediliyor.

Randevu ayarlayan bireyin değil muayene olacak kimsenin Vatandaşlık No’sunu sayfaya yazıyorsunuz

TC kimlik numarasını ilettikten hemen sonra, tedavi görecek hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercih edildikten sonra uygun olma durumunu göz önünde bulundurarak gideceğiniz saat ve günü bildireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun tarihini yahut saatini başka zamana almak için bu web sitesinden uygun revizyonu gerçekleştirebilirsiniz.

Portalımızda; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Algoloji, Androloji, Cerrahi Onkoloji, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Psikiyatrisi, Cilt Deri Hastalıkları, Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Gastroentroloji Cerrahisi, Göğüs Cerrahisi, Hepatoloji, İmmünoloji, Nefroloji, Periodontoloji, Protetik Diş Tedavisi, Restoratif Diş Tedavisi, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Parazitoloji, Üroloji, Yoğun Bakım bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri mevcuttur.
Bu sayfamızı inceleyenler bunları inceledi.