İstanbul Delta Hospital Muayene Ücretleri

Değerli okuyucularımızın kapsamlı sayfalara en kısa yoldan göz atabilmesi ve inceleyebilmesi için detaylı araştırmalar gerçekleştirdik. İstanbul Delta Hospital Muayene Ücretleri yazımızı okurken paylaşılan tavsiyeleri okumayı unutmayın. İleride aradığınızda rahatlıkla makalelerimize girebilmek isterseniz sitemizi favori listenize eklemenizi tavsiye ederiz.

Hastanelerin servisleri ve uzmanlık alanları

İstanbul Delta Hospital Muayene Ücretleri-94

Kan Hastalıkları : Hematolojik kanserlerin de tedavi edilebilme oranı hızla artmaktadır.

Ortopedi : Ortopedi ve Travmatoloji birimi, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizmaların sebep oldukları hastalıkların başında; bakteriler, virüsler, mantarlar ve parazitler gelmektedir. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar analiz edilerek hastalarda oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Check-up merkezi : Check up, sağlıklı bireylerin sağlık durumlarının değerlendirilmesidir. Birçok hastalıkta erken teşhis kişinin yaşam konforunu artırarak, yaşam süresini de uzatacaktır. Standart bir check up’ta olması gereken testlerden bazıları; kan sayımı, lipid düzeyi, tüm batın ultrasonografi.

Dahiliye : Dahiliye birimi kendi içinde birçok yan dala ayrılır. Böbrek hastalığından, karaciğer hastalıklarına tüm sorunların tedavi merkezidir. Bazı alt dallar: Gastroenteroloji, Hematoloji, İmmunoloji.

Dermatoloji : Deribilimi, deri, saç, tırnaklarla ilgili hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenir.

Acil Servis : Gündüz hastanede mevcut tüm bölümler tarafından desteklenen Acil Servis, gece de hastane içinde kendi bölümlerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. uzmanları tarafından desteklenmektedir. Öteki servislerde ise nöbetteki doktorlar acil servisten çağrıldıkları zaman oldukça kısa sürede acil konsültasyona destek vermektedir. Tıbbi ekipmanlar bulunan olan acil servis içerisinde, yatak başı monitörleri olan müşahede odası vardır. Hastaların öncelikli tedavileri bu bölümde yapılmaktadır. Bunun dışında bir resüssitasyon odası bulunabilir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti tedavisi, uzman yaklaşımı gerektiren bir diş hekimliği branşıdır. Çocuğun gelişim çağında çene gelişimi, Ortodontist tarafından kontrol altında tutulmalıdır. Gelişim çağında bulunan çocukların sağlıklı bir diş yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedaviler uygulanmalıdır.

Hastanede uymanız gereken kurallar

İstanbul Delta Hospital Muayene Ücretleri-hastane-kurallari-95Tedavi gördüğünüz klinikte sizlere teslim edilen tüm ekipmanların kullanılmasında özenli davranınız.
Kişisel eşyalarınızı dolabınızda tertipli olarak muhafaza ediniz.
Kaldığınız odanın temiz kalmasına özen göstererek tertipli kalmasını sağlayınız.
Kaldığınız odadaki tıbbi teçhizatları bir gözetmen eşliğinde kullanmaya özen gösterin.
Bir sorunla karşılaştığınızda kesinlikle personelden yardımda bulunmasını talep edin.
Hastane koridorlarında yüksek sesle konuşmayın.
Otomobillerinizi kurumun otoparkında ziyaretçilere ayrılmış kısımlara ve diğer araçların çıkmasına engel olmayan biçimde park ediniz.
Hastanelere içecek götürmeyiniz.
Mobil cihazlarınızı hastane içerisinde kısık seste kullanınız.
Ziyaretçiler, yaka kartlarını takmalıdır.
Sağlık çalışanlarına ve diğer hastalara hoşgörülü olunuz.
Çok acil durumlar dışında size öncelik verilmesini istemeyin.
Yetkili sağlık personeli haricinde müdahalede bulunanlara müsaade etmeyiniz.
Hastane personelini baskı altına almaya çalışmayınız.
Doğum servislerinde erkeklerin kalması uygun olmaz.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde tutulmamalı, kullanılmayan tekerlekli sandalyeler geri teslim edilmelidir.
Gerçek çiçeklerin odalarda bulundurulması yasaktır.
Işıklar ve sular açık bırakılmamalıdır.

Telefonla Hastane Randevu Alma Servisi

Telefondan Hastane Randevu Alma Servisi-06

Tercihinize göre ister mobil telefonunuzla yahut ev hattınızdan ALO 182 servis hattını çevirerek hastane randevusu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevu alan şahsın değil de sağlık hizmeti alacak şahsın Vatandaşlık numarasını ilgili kişilere iletiyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu ilettikten sonra, hekime görünecek bireyin hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini vereceksiniz. Bir fikriniz bulunmuyorsa talep ederseniz ikamet ettiğiniz yerleşime bağlı olarak, muayene olunacak hastaneler hakkında bilgi veriliyor.

Hastane seçimi yapıldıktan sonra gideceğiniz saat ve günü belirtiyorsunuz. Uygun olma durumuna göre size müsaitlik verip en son randevu tarihini söylüyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun tarih veya zamanını başka zamana almak işlemi için Alo 182’yi arayarak değişiklik yapabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Nasıl Alınır?

Online Randevu Alma Sistemi-72

Bağlantısı verilen internet sitesine girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açtığınız ekrandaki gerekli alanları doldurmanız isteniyor. Üye olduktan sonra kullanıcı adınız ve şifreniz, eposta adresine iletiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevu alan şahsın değil de tedavi görecek şahsın TC kimlik numarasını açılan sayfaya yazacaksınız

Vatandaşlık No’sunu verdikten hemen sonra, doktora görünecek kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Hastane tercih edildikten sonra müsaitlik durumunu göz önünde bulundurarak gideceğiniz saat ve günü bildireceksiniz.

Aldığınız randevu tarih veya zamanını başka zamana almak isterseniz web sitesinden gerekli düzeltmeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Hastane.uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Akupunktur, Beslenme Uzmanı, Çocuk Alerjisi, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Onkolojisi, Çocuk Ürolojisi, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Estetisyen, Gastroentroloji Cerrahisi, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Hepatoloji, İmmünoloji, Kulak Burun Boğaz, Periodontoloji, Pratisyen, Radyodiagnostik, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Patoloji, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite, Acil Servis bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri mevcuttur.
Bu yazımızı okuyanlar aşağıdakileri okudu.