İmperial Hastanesi (Trabzon) Randevu Alma İletişim

Sitemizi ziyaret edenlerin gerçek sayfalara en kısa yoldan erişebilmesi ve okuyabilmesi gayesiyle kapsamlı derlemeler gerçekleştirdik. İmperial Hastanesi (Trabzon) Randevu Alma İletişim yazısını gözden geçirirken altı çizilen ipuçlarını okumayı pas geçmeyin. İleride aradığınızda pratik olarak sayfalarımıza erişebilmek isterseniz hastane.uzman.org’u favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz.

Hastane servisleri, hizmet kapsamları

İmperial Hastanesi (Trabzon) Randevu Alma İletişim-84

Radyoloji: Tamamen dijital teknoloji ile çalışan sistemlerden elde edilen dijital görüntüler, yine dijital ortamda arşivlenmektedir.

Ortopedi : Ortopedi ve Travmatoloji bölümü, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu bölümde bilhassa kısırlık takibinde, metabolizmanın hareketinde ciddi role sahip tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeylerinin ölçülmesinde ve kalp sorunlarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılmaktadır. Bu birimde kanser hakkında bilgi sağlayan kanda tümör belirteçleri de ölçülür.

Dahiliye : İç Hastalıkları birimi kendi içinde pek çok yan branşa ayrılır. Böbrek hastalığından, karaciğer hastalıklarına tüm hastalıkların çözüm merkezidir. Bazı alt dallar: Göğüs Hastalıkları, Enfeksiyon Hastalıkları, Diyabet.

Enfeksiyon Hastalıkları : Enfeksiyonlar vücudun her kısmında kendini gösterebilen, bakteriler tarafından ortaya çıkan ve bir kısmı sirayet edebilen hastalıklardır. Gripten ciddi hatta ölümcül olabilen menenjite kadar enfeksiyon hastalıkları uzmanları tarafından tedavi edilebilmektedir.

Acil Servis : Gündüz saatlerinde hastanede branşlar ile desteklenen acil servis, gece boyunca hastanede kendi servislerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. hekimleri tarafından desteklenir. Öteki servislerde ise nöbetteki doktorlar acil servis tarafından çağrıldıklarına çok çabuk davranarak acil konsültasyona cevap verir. Tıbbi cihazlar ile donatılmış olan acil serviste, yatak başı monitörleri yerleştirilmiş müşahede odası vardır. Hastaların ilk tedavileri bu bölümde yapılır. Bunun dışında bir resüssitasyon odası bulunabilir.

Sağlık kuruluşlarında bilmeniz gerekenler

İmperial Hastanesi (Trabzon) Randevu Alma İletişim-hastane-kurallari-97 Sigara içmek yasaklanmıştır.
Çöplerinizi evsel atık kutusuna atmaya özen gösterin.
Eşyalarnızı odanızda bulunan dolapta derli toplu saklayınız.
Otomobilinizde kıymetli eşyalarınızı dırakmamaya özen gösteriniz.
Tanımadıklarınızdan yardımlarını istemeyiniz.
Odadaki tıbbi ekipmanları bir sorumlu kontrolünde kullanmaya özen gösterin.
Herhangi bir problemle karşılaşıldığında vakit kaybetmeden yetkililerden yardımda bulunmasını isteyiniz.
Hastane koridorlarında yüksek sesle konuşmayınız.
Hastanelere gidiyorsanız yanınızda yalnızca bir refakatçi bulunması yeterli olacaktır. fazla refatatçi gereksiz yere kalabalık oluşturur bu nedenle personelin rahatlıkla görevlerini yapmalarına mani olur. Sağlık kurumuna gidiyorsanız size verilen saatten minimum 30 dakika önce giderseniz, evrak işlemlerini tamamlayabilirsiniz.
Rahatsız olmadıkları sürece hastaneye yanınızda çocuk götürmeyiniz.
Sağlık kurumlarına içecek götürmeyin.
Cep telefonlarınızı hastanelerde kısık seste kullanınız. Ziyaretçiler, kendilerine verilen ziyaretçi/refakatçi kartını bulundurmalıdır.
Sağlık kurumunun işleyişiyle ilgili kurallara uymaya dikkat edin. Ayrıcalık talebinde bulunmayın.
Güvenlik görevlilerinin ikazlarını dinleyiniz.
Muayene sırasına saygı göstermeli, başka hastaların hakkını yememelisiniz.
Acil müdahale gerektiren durumlar haricinde öncelik istemeyiniz.
Sorumlu sağlık personeli haricinde müdahalede bulunanlara izin vermeyin.
Hastanelerin sizlerin olduğunu, sağlık personelinin da sizlere hizmet verdiğini aklınızdan çıkarmayın.
Ziyaret saatleri yoğun bakım müsaitliğine bakılarak belirlenir.
Kartı olmayanlar hastanede refakatçi kalamaz.
Klinikte hekim bilgisi dahilinde gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi gözetiminde dolaştırılabilir. Tekerlekli sandalyeler odada tutulmamalı, kullanılmayacak tekerlekli sandalyeler geri verilmelidir.
Gerçek çiçeklerin odalarda tutulması yasaktır.
Odalardaki yataklar düzenli kullanılmalıdır.

Telefondan Hastane Randevu Alma Servisi

ALO 182 Hastane Randevusu Nasıl Alınır?-74

Tercihinize göre mobil telefonunuz ile ya da ev telefonunuzdan Alo 182 hizmet hattını çevirerek hastane randevu alma hattını arayacaksınız.

Randevuyu ayarlayan kişinin değil de hekime görünecek bireyin Vatandaşlık numarasını asistana söyleyeceksiniz

Vatandaşlık numarasını ilettikten hemen sonra, muayene olacak şahsın hangi hastaneden randevu almayı istediğini iletiyorsunuz. Belli bir hastane tercihiniz yoksa sorarsanız bulunulan yerleşime bağlı olarak, gidilecek hastaneler hakkında tavsiyede bulunuluyor.

Hastane tercihi yapıldıktan sonra gideceğiniz gün ve saati bildireceksiniz. Müsaitlik durumu göz önünde bulundurularak sizlere bilgi aktarıp uygun randevu zamanını belirtiyorlar.

Aldığınız randevunun gününü yahut saatini değiştirmek işlemi için 182’den değişiklik işlemi yaptırabilirsiniz.

Webden Randevu Nasıl Alınır?

İnternetten Randevu alma-39

İnternet sitesine girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açtığınız sayfadaki sizden istenen alanları doldurmanız gerekiyor. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adı ile şifreniz, email adresinize gönderiliyor ve aktive ediliyor.

Randevu alan kimsenin değil doktora görünecek bireyin Vatandaşlık numarasını web sitesine yazacaksınız

TC kimlik No’sunu belirttikten sonra, doktora görünecek kimsenin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu seçimi yapıldıktan sonra uygun olma durumunu dikkate alarak gideceğiniz saat ve günü bildireceksiniz.

Aldığınız randevunuzun gününü veya saatini değiştirmek zorunda kalırsanız MHRS’den gerekli değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.

Uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Adli Tıp, Algoloji, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Alerjisi, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Metabolizma Hastalıkarı, Çocuk Onkolojisi, Çocuk Romatolojisi, Diş Hastalıkları Ve Tedavisi, Enfeksiyon Hastalıkları, Fizyoloji, Göğüs Onkolojisi, Halk Sağlığı, İmmünoloji, Metabolik Cerrahi, Periodontoloji, Psikiyatri, Radyasyon Onkolojisi, Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp, Tıbbi Parazitoloji, Kanser, Doğumhane üniteleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon verileri verilmektedir.
Bu makalemizi okuyanlar bunları inceledi.