Göz Bankası (Ankara) Randevu Alma İletişim

Değerli ziyaretçilerimizin düzenlenmiş verilere zahmet çekmeden erişebilmesi ve okuyabilmesi gayesiyle derlemeler oluşturduk. Göz Bankası (Ankara) Randevu Alma İletişim makalesini gözden geçirirken bilgi paylaşılan tavsiyeleri gözden geçirmeyi pas geçmeyin. Gelecekte ihtiyaç duyduğunuzda kolaylıkla sitemize gelebilmek isterseniz hastane.uzman.org’u tarayıcınızın favorilerine eklemenizi tavsiye ederiz.

Sağlık kurumlarının servisleri ve hizmet alanları

Göz Bankası (Ankara)  Randevu Alma İletişim-43

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkinlerin kalp operasyonları yapılmaktadır.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizmaların pek çoğu, insanda hastalıklara neden olmaktadır. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar analiz edilerek kişilerde oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beynin ve omuriliğin dokunulmazlığı, ileri teknoloji ve nöroradyolojik görüntüleme sistemlerinin mükemmelliği sayesinde kalkmıştır.

Dahiliye : Dahiliye birimi kendi içinde pek çok yan branşa ayrılır. Ateşli hastalıklardan metabolik hastalıklara tüm hastalıkların başvuru merkezidir. Bazı alt dallar: Gastroenteroloji, Romatoloji, İmmunoloji.

Estetik Plastik Cerrahi : Plastik cerrahi, estetik ve onarım cerrahisi ile ilgilenir. Estetik cerrahi normal vücut yapılarını yeniden şekillendirerek kendini algılayışını geliştirir. Rekonstrüktif cerrahi sonradan ortaya çıkan nedenlerle oluşmuş normal olmayan vücut yapıları üzerinde uygulanır, ve öncelikli amacı etkilenen vücut yapılarının işlevlerini olabildiğince geri kazandırmaktır.

Gastroenteroloji : Özofagusun çeşitli nedenlerle oluşmuş darlıkları, özellikle de benign fibrotik darlıkları buji ve balon yardımı ile dilate edilmektedir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, akciğer rahatsızlıklarının kesin tanısına olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının tanısına yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğerden kaynaklanan nefes darlıklarının değerlendirilmesi amacına yönelik solunum fonksiyon testleri yapılmaktadır. Uyurken solunum bozuklukları ani ölüm gibi sonuçları ile uyku hastalıkları arasında en önemli hastalıklardandır. Obstruktif uyku apne sendromu en sık görülenidir.

Hastanelerde bu kurallara uyun

Göz Bankası (Ankara)  Randevu Alma İletişim-hastane-kurallari-16Görevli olmayanlardan yardım etmelerini talep etmeyiniz.
Tedavi gördüğünüz serviste bulunan ve teslim aldığınız malzemelerin kullanımında özen gösteriniz.
Hastanenin hükümlerine uymayan; techizatlara kasti hasar bırakan, uyarıları kaale almayan hasta ve yakınlarından verdikleri zarar talep edilebilir. Hastaneye yatış için gelirken zorunlu kalmadıkça kıymetli eşyalarınızı getirmeyiniz.
Şahsi eşyalarınızı sizin için ayrılan dolabınızda düzenli saklayınız.
Kadın hastalara kadın refakatçi, erkeklerin yanında erkek refakatçi kalmasına dikkat ediniz.
Görevli olmayanlardan yardımlarını talep etmeyiniz.
Kaldığınız odada bulunan demirbaşların bozulması durumunda hastane personeline bilgi verin.
Kaldığınız odada bulunan tıbbi ekipmanları bir yetkili bilgisi dahilinde kullanınız.
Koridorlarda bağırarak konuşmayın.
Sağlık kurumuna gidiyorsanız yanınızda tek bir refakatçi bulunması yeterli olacaktır. Daha fazla refatatçi gereksiz kalabalık oluşturur bu nedenle doktorların rahatlıkla çalışmalarına engel olur.
Sağlık kurumlarına giderken randevunuzdan minimum yarım saat önceden giderek, gerekli evrak işlemlerini tamamlayabilirsiniz.
Rahatsız olmadıkları sürece hastaneye beraberinizde küçük bebek götürmemelisiniz.
Sağlık kurumuna içecek götürmeyin. Ziyaretçi olarak gelenler, kendilerine verilen refakatçi/ziyaretçi kartını bulundurmalıdır.
Sağlık çalışanlarına ve diğer hastalara hoşgörülü olmaya özen gösteriniz.
Sağlık personelinin uyarılarını dikkate alınız.
Muayene sırasına uymalı, diğer hastaların hakkını yememelisiniz.
Acil müdahale gerektiren durumlar haricinde öncelik talebinde bulunmayınız.
Hastane personelini baskı altına almaya çalışmayın.
Ziyaret saatleri yoğun bakım uygunluk durumuna bakılarak planlanır.
Doktorların vizite saatlerinde rahat çalışılabilmesi ve diğer hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odaları boşaltmaları gerekir.
Doğum servislerinde erkek refakatçilerin bulunması uygun değildir.
Tekerlekli sandalyeler odada tutulmamalı, kullanılmayacak tekerlekli sandalyeler geri verilmelidir.
Canlı çiçeklerin odalarda muhafaza edilmesi yasaklanmıştır.
Işıklar ve sular açık bırakılmamalıdır.

ALO 182 Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

ALO 182 Hastane Randevu Alma-08

İsterseniz cep hattınızdan ya da sabit telefon ile Alo 182 servisini çevirerek hastane randevu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevu alan bireyin değil de sağlık hizmeti alacak bireyin Vatandaşlık numarasını ilgili kişilere iletiyorsunuz

TC kimlik numarasını ilettikten sonraki aşamada, tedavi görecek bireyin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu seçimi yapıldıktan sonra randevu saat ve günü kararlaştıracaksınız. Uygun olma durumu göz önüne alınarak sizlere kesin tarihi belirtiyorlar.

Aldığınız randevunun gün ya da zamanını başka zamana almak zorunda kalırsanız 182’den değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.

Webden Randevu Alma Sistemi

Webden Randevu alma-49

İnternet sitesine tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde karşınıza gelen ekrandaki gerekli bilgileri doldurmanız gerekir. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adınız ve şifre, mail adresinize iletiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevuyu alan bireyin değil de tedavi görecek kişinin Vatandaşlık numarasını web sitesine giriyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu ilettikten sonraki adımda, muayene olacak kişinin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini belirtiyorsunuz. Belli bir tercihiniz yoksa yardım almak isterseniz Alo 182 hattını arayarak görevliye sorabilirsiniz.

Hastane tercihi yapıldıktan sonra uygun olma durumunu göz önünde bulundurarak gideceğiniz gün ve saati seçiyorsunuz.

Aldığınız randevu tarih veyahut zamanını değiştirmek isterseniz bu web sitesinden gerekli revizyonu gerçekleştirebilirsiniz.

Hastane.uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Anatomi, Androloji, Çocuk Alerjisi, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Onkolojisi, Cilt Deri Hastalıkları, El Cerrahisi, Enfeksiyon Hastalıkları, Gastroenteroloji, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Göz Hastalıkları, İmmünoloji, Neonatoloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Protetik Diş Tedavisi, Radyasyon Onkolojisi, Spor Hekimliği, Tıbbi Patoloji, Üroloji, Doğumhane bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon bilgileri mevcuttur.
Bu sayfamızı inceleyenler aşağıdaki sayfaları ziyaret etti.