Fenni Sünnetçi Ergin Demirci (Eskişehir) Randevu Alma İletişim

Sitemizi takip edenlerin pratik yazılara kolayca ulaşabilmesi ve cevap bulabilmesi düşüncesiyle araştırmalar yaptık. Fenni Sünnetçi Ergin Demirci (Eskişehir) Randevu Alma İletişim sayfamızı gözden geçirirken önemi vurgulanan diğer yazıları gözden geçirmeyi pas geçmeyin. Daha sonra ihtiyacınız olduğunda pratik olarak yazılarımıza erişebilmek isterseniz sitemizi tarayıcınızın favorilerine eklemenizi tavsiye ederiz.

Hastane bazı servisleri ve uzmanlık alanları

Fenni Sünnetçi Ergin Demirci (Eskişehir) Randevu Alma İletişim-58

Üroloji: Ürolojik hastalıkların değişik alt gruplarına ait tüm tetkik ve tedavi işlemleri gerçekleştirilir.

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Günümüzde ağrı iki grupta ele alınmaktadır. İlki; çeşitli rahatsızlıkların işaretçisi olarak karşımıza çıkan akut ağrıdır. Akut ağrı bir hastalık habercisidir. Çoğu kez vücutta bulunan bir doku hasarının belirtisidir. Akut ağrı vücudumuzun alarm mekanizmasının önemli bir parçasıdır.

Kan Hastalıkları : Hematolojik kanserlerin de tedavi edilebilme oranı hızla artmaktadır.

Mide ve Bağırsak Hastalıkları : Diyagnostik amaçlı üst gastrointestinal sistem için özofagogastroduodenoskopi, safra yolları ve pankreas incelemeleri için endoskopik retrograd kolanjiopankreatografi, kalın barsak incelemesi için de kolonoskopi ve rektosigmoidoskopi yapılmaktadır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon : Fizik Tedavi Bölümü’nde nörolojik, ortopedik, pediatrik, geriatrik, jinekolojik, ürojinokolojik ve romotolojik hastalıklarda rehabilitasyon ve tüm kas-iskelet sistemi hastalıklarıyla, ağrılarının oluşum nedeni saptanır. Hastanın ağrılarının azalmasını takiben bu ağrıların sebebini ortadan kaldırmaya yönelik önleyici fizyoterapi hizmeti verilmektedir.

Acil Servis : Gün içinde hastanede mevcut bölümler ile destek gören Acil Servis, gece boyunca de hastanede kendi birimlerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. hekimleri tarafından desteklenmektedir. Öteki branşlarda ise nöbette bulunan uzmanlar acil servisten çağrıldıkları zaman mümkün olduğunca kısa sürede acil konsültasyona cevap vermektedir. Tıbbi cihazlar bulunan olan acil servis bünyesinde, yatak başı ekranları olan müşahede odası vardır. Hastaların ilk tedavileri bu bölümde yapılır. Bunun haricinde bir küçük müdahale odası bulunmaktadır.

Hastanede bu kurallara uyun

Fenni Sünnetçi Ergin Demirci (Eskişehir) Randevu Alma İletişim-hastane-kurallari-91Hastanenin kapalı alanlarında Tütün mamülleri kullanımı yasaktır. Bulunduğunuz bölümde bulunan ve sizlere teslim edilen malzemelerin kullanılmasında dikkatli olunuz.
Eşyanızın kaybolması ya da ortaya bırakılmış bir çanta görülmesi halinde ilgili bölümün sorumlu hemşiresine haber vermeyi ihmal etmeyiniz.
Özel eşyalarınızı odanızdaki dolabınızda düzenli muhafaza ediniz.
Erkek hastalara erkek refakatçi, kadın hastaların yanında kadın refakatçi bununması durumuna önem veriniz.
Odanın temiz olmasına özen göstererek toplu kalmasını sağlayın.
TV seyrederken sesi çok fazla açmamaya özen gösterin.
Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda hemen hastane personelinden yardım talep ediniz.
Koridorlarda bağırarak konuşmayın.
Aldığınız randevuya vaktinde gelmeye dikkat edin. Telefonlarınızı sağlık kurumunda kısık seste kullanınız.
Sağlık kurumu işleyişiyle ilgili ilkelere uyun. Ayrıcalık talebinde bulunmayınız.
Hastane çalışanlarının uyarılarını dikkate alınız.
Yangın merdivenlerini amacı dışında işgal etmeyiniz.
Sağlık kurumlarının sizin olduklarını, hastane çalışanlarının da sizlere hizmet verdiğini unutmayınız.
Yoğun bakım ziyaret saatleri yoğun bakımın müsaitlik durumuna göre belirlenir. Refakatçi kartı olmayan kişiler hasta yanında refakatçi olarak kalamaz.
Vizite saatlerinde rahat muayene yapılabilmesi ve öteki hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odayı terketmeleri gerekir.
Kadın Doğum bölümlerinde erkek refakatçilerin kalması uygun olmaz.
Hastanede doktor tarafından gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi yardımı ile gezdirilebilir.
Canlı çiçeklerin hasta odalarında bulundurulması yasaklanmıştır.
Odalardaki yataklar temiz kullanılmalıdır.
Hasta yakınlarının yataklara uzanmaları kesinlikle yasaktır.
Aydınlatmalar ve sular kapatılmalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma

Telefondan Hastane Randevusu Nasıl Alınır?-77

İster cep telefonla veya sabit telefonunuz ile ALO 182 telefon numarasını tuşlayarak hastane randevu alma hattını arayın.

Randevu alan şahsın değil de muayene olacak kimsenin Vatandaşlık numarasını operatöre belirteceksiniz

Vatandaşlık No’sunu verdikten hemen sonraki aşamada, sağlık hizmeti alacak kimsenin hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini söylüyorsunuz. Belli bir sağlık kurumu tercihiniz yoksa sorarsanız yaşanılan ilçeye göre, gidilecek sağlık kuruluşu hakkında tavsiyede bulunuluyor.

Hastane seçildikten sonra randevu saat ve günü kararlaştırıyorsunuz. Müsaitlik durumuna göre size bilgi aktarıp en uygun randevu zamanını aktarıyorlar.

Aldığınız randevu tarihini veya saatini başka zamana almak için Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değişiklik işlemi yaptırabilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu Alma Sistemi

Web Üzerinden Randevu Nasıl Alınır?-27

Bağlantısı verilen internet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açılan ekrandaki doldurmanız gereken alanları tamamlamanız isteniyor. Üye olunduktan sonra kullanıcı adı ile şifreniz, eposta adresinize gönderiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevu alan bireyin değil de sağlık hizmeti alacak kimsenin Vatandaşlık No’sunu sayfaya gireceksiniz

Vatandaşlık No’sunu verdikten sonraki aşamada, sağlık hizmeti alacak şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Hastane seçildikten sonra müsaitlik durumuna göre randevu tarih ve zamanı giriyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gün ya da saatini başka zamana almak işlemi için MHRS’den uygun düzeltmeyi yapabilirsiniz.

Uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi, Aile Hekimliği, Androloji, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Onkolojisi, Çocuk Romatolojisi, Diş Hekimi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Göğüs Hastalıkları, Halk Sağlığı, Jinekoloji, Metabolik Cerrahi, Ortodonti, Pratisyen, Restoratif Diş Tedavisi, Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp, Tıbbi Genetik, Mamagrofi, Acil Servis bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri yer almaktadır.
Bu makalemizi okuyanlar aşağıdaki yazıları ziyaret etti.