Eşrefpaşa Hastanesi (İzmir) Randevu Alma İletişim

Değerli okuyucularımızın derli toplu bilgilere zorluk çekmeden erişebilmesi ve cevap bulabilmesi için kapsamlı çalışmalar yaptık. Eşrefpaşa Hastanesi (İzmir) Randevu Alma İletişim makalesini gözden geçirirken bilgi paylaşılan diğer yazıları gözden geçirmeyi unutmayın. Gelecekte ihtiyacınız olduğunda kolaylıkla makalelerimize girebilmek için sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyin.

Hastanelerin bölümleri ve görevleri

Eşrefpaşa Hastanesi (İzmir)  Randevu Alma İletişim-54

Pediatri : Çocuk Acil Servisi 7/24 hizmet vermektedir.

Psikoloji: Psikoloji Bölümü “Çocuk ve Ergen Psikolojisi” – “Yetişkin Psikolojisi” alanlarında bireysel ihtiyaçlara uygun bir şekilde psikolojik destek sağlamaktadır.

Dahiliye : İç Hastalıkları birimi kendi içinde pek çok dala ayrılır. Böbrek hastalığından, karaciğer hastalıklarına tüm hastalıkların tedavi merkezidir. Bazı alt dallar: Endokrinoloji, Enfeksiyon Hastalıkları, İmmunoloji.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon : Fizik Tedavi Bölümü’nde nörolojik, ortopedik, pediatrik, geriatrik, jinekolojik, ürojinokolojik ve romotolojik hastalıklarda rehabilitasyon ve tüm kas-iskelet sistemi hastalıklarıyla, ağrılarının oluşum nedeni saptanır. Hastanın ağrılarının azalmasını takiben bu ağrıların nedenini ortadan kaldırmaya yönelik önleyici fizyoterapi hizmeti verilmektedir.

Acil Servis : Mesai saatlerinde hastanede branşlar tarafından desteklenen acil servis, gece hastane içinde kendi servislerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. doktorları tarafından desteklenmektedir. Öteki bölümlerde ise nöbetteki doktorlar acil servis tarafından çağrıldıklarına mümkün olduğunca çabuk davranarak acil konsültasyona destek vermektedir. Tıbbi ekipmanlar bulunan olan acil servis içerisinde, yatak başı monitörleri yerleştirilmiş müşahede odası vardır. Hastaların öncelikli tedavileri burada yapılır. Bunun dışında bir küçük müdahale odası bulunabilir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti, uzman yaklaşımı gerektiren bir diş hekimliği dalıdır. Çocukların gelişim sürecinde iskeletsel çene gelişimi, Ortodontist tarafından izlenmelidir. Gelişim sürecindeki çocukların sağlıklı çene yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedbirler alınmalıdır.

Sağlık kuruluşlarında bu kurallara uymaya dikkat edin

Eşrefpaşa Hastanesi (İzmir)  Randevu Alma İletişim-hastane-kurallari-83Otomobilinizi kurumun otoparkında ziyaretçilere tahsis edilmiş kısımlara ve başka arabaların ilerlemesine engel olmayan şekilde park ediniz. Yattığınız klinikte bulunan ve sizlere teslim edilen tüm malzemelerin kullanımında özenli davranınız.
Otomobilinizde değerli eşya bırakmayınız.
Bulunduğunuz odanın temiz olmasına dikkat ederek toplu tutulmasını sağlayın.
Odanızdaki tıbbi teçhizatları gözetmen kontrolünde kullanın.
Bir sorunla karşılaşıldığında hemen personelden yardım talep ediniz.
Otomobilinizi sağlık kurumunun otoparkında ziyaretçilere ayrılmış kısımlara ve başkalarının araçlarının ilerlemesine engel olmayacak biçimde bırakın.
Hastanelere gidiyorsanız yanınızda yalnızca bir refakatçi bulundurmanız doğru olur. Daha fazla kişi gereksiz yere kalabalık oluşturur bu yüzden doktorların rahat çalışmalarına engel teşkil eder. Aldığınız randevuya vaktinde gelin.
Sağlık kurumlarına giderken randevunuzdan en az 30 dakika önceden giderek, gerekli kayıt işlemlerini tamamlayabilirsiniz.
Rahatsız olmadıkları sürece hastanelere yanınızda küçük çocuk götürmemelisiniz.
Refakatçi olarak gelenler, kendilerine verilen refakatçi/ziyaretçi kartını takmalıdır.
Hastanenin ilkelere uyun. İltimas istemeyiniz.
Sağlık kurumlarının sizlerin olduğunu, hastane çalışanlarının da sizlere hizmet ettiğini aklınızdan çıkarmayın.
Ziyaret saatleri yoğun bakımın müsaitlik durumuna bakılarak belirlenir.
Kartı olmayanlar hastanede refakatçi olarak kalamaz.
Tekerlekli sandalyeler oda içinde tutulmamalı ve işi biten tekerlekli sandalyeler geri verilmelidir. Canlı çiçeklerin hasta odasında bakılması yasaktır.
Elektrik ve musluklar kapatılmalıdır.

ALO 182 Hastane Randevu Alma

Telefondan Hastane Randevu Alma-46

İster mobil telefonunuzla ya da sabit hattınızdan ALO 182 hizmetini arayarak hastane randevu alma hattını arayabilirsiniz.

Randevu alan kimsenin değil tedavi görecek hastanın Vatandaşlık No’sunu operatörlere belirteceksiniz

TC kimlik No’sunu söyledikten hemen sonraki adımda, doktora görünecek kişinin hangi hastaneden randevuyu almayı istediğini iletiyorsunuz. Herhangi bir sağlık kuruluşu tercihiniz bulunmuyorsa sorduğunuzda bulunulan ilçeye bağlı olarak, gidilecek hastane hakkında tavsiye veriliyor.

Hastane tercihi yapıldıktan sonra randevu saat ve günü kararlaştıracaksınız. Müsaitlik durumu göz önüne alınarak size uygunluk verip kesin randevu zamanını bildiriyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun gün yahut saatini başka zamana almak işlemi için Alo 182 hastane randevu hattını arayarak revize işlemi yapabilirsiniz.

İnternetten Randevu Alma Sistemi

Web Üzerinden Randevu Alma Sistemi-13

Belirtilen internet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sitesinde açılan ekrandaki doldurmanız gereken bilgileri tamamlamanız gerekir. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra kullanıcı adı ve şifreniz, email adresine iletiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevu alan bireyin değil de tedavi görecek kimsenin TC kimlik No’sunu sayfaya gireceksiniz

TC kimlik numarasını söyledikten hemen sonraki aşamada, tedavi görecek kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Hastane tercihi yapıldıktan sonra uygun olma durumuna göre gideceğiniz tarih ve zamanı seçiyorsunuz.

Aldığınız randevunuzun gününü ya da saatini değiştirmek zorunda kalırsanız web sitesinden gerekli değişikliği yapabilirsiniz.

Hastane.uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Akupunktur, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Psikiyatrisi, Çocuk Ürolojisi, Diş Hekimi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Geriatri, Hematoloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Nefroloji, Nükleer Tıp, Psikiyatri, Radyoloji, Romatoloji, Tıbbi Parazitoloji, Üroloji, Doğumhane bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon dataları verilmektedir.
Bu yazımızı gözden geçirenler aşağıdaki makaleleri okudu.