Eşrefpaşa Belediye Hastanesi (İzmir) Randevu Alma İletişim

Sizlerin geniş kapsamlı verilere zorluk çekmeden göz atabilmesi ve faydalanabilmesi amacıyla derlemeler gerçekleştirdik. Eşrefpaşa Belediye Hastanesi (İzmir) Randevu Alma İletişim sayfamızı gözden geçirirken bilgi verilen tavsiyeleri okumayı atlamayın. Gelecekte aradığınızda kolaylıkla sayfalarımıza girebilmek için bu siteyi favorilerinize ekleyebilirsiniz.

Sağlık kurumlarının bazı servisleri, ilgi alanları

Eşrefpaşa Belediye Hastanesi (İzmir)  Randevu Alma İletişim-76

Radyoloji: Dijital teknoloji ile, konvansiyonel yöntemlerde elde edilen görüntülere göre daha detaylı, inceleme süresi daha kısa, tanıda daha yeterli görüntüler elde edilebilmektedir ve bu görüntüler özel iş istasyonlarında deneyimli uzman doktorlar tarafından incelenmektedirler.

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Ağrı iki grupta ele alınmaktadır. İlki; çeşitli rahatsızlıkların işaretçisi olarak karşımıza çıkan akut ağrıdır. Akut ağrı bir hastalık belirtisidir. Pek çok kez vücudumuzda bulunan doku tahribatının işaretçisidir. Akut ağrı vücudun alarm mekanizmasının önemli bir bileşenidir.

Nükleer Tıp : En basit tanımıyla nükleer tıp hastalıkların tanı ve tedavisinde radyoaktif maddelerin kullanımıdır.

Yoğun bakım : Yoğun bakım ünitesi tüm kritik hastalara sağladığı yaşamsal destek nedeniyle toplam sağlık hizmeti içinde çok önemli bir yere sahiptir. Tüm cerrahi ve dahili dalların, son derece gelişmiş teknolojiye sahip laboratuarın ve görüntüleme merkezinin 24 saat süreyle desteği olmaksızın yoğun bakım ünitesinde kaliteli yaşamsal destek ve tedavi sağlanması mümkün değildir.

Hastanede bu kurallara uymaya dikkat edin

Eşrefpaşa Belediye Hastanesi (İzmir)  Randevu Alma İletişim-hastane-kurallari-59Muayene sırasına saygı göstermeli, başka hastaların önüne geçmemelisiniz.
Hastanenin kapalı alanlarında yüksek ses tonuyla konuşmak tedavi gören hastaların dinlenme süreceğini olumsuz etkileyeceğinden çok dikkat edilmelidir.
Tedavi edildiğiniz serviste bulunan ve size teslim edilen ekipmanların kullanılmasında özen gösteriniz.
Şüplelendiğiniz bir şahısla karşı karşıya gelirseniz vakit haybetmeden ilgili servisin sorumlusunu haberdar edin. Herhangi bir eşyanızın çalınması yahut sahibi olmayan çanta görülmesi halinde ilgili bölümün sorumlu güvenlik personeline bilgi veriniz.
Eşyalarnızı sizin için ayrılan dolabınızda tertipli şekilde muhafaza ediniz.
TV seyrederken sesini fazla açmamaya özen gösteriniz.
Herhangi bir problemle karşılaşıldığında vakit kaybetmeden personelden yardım talep edin.
Sağlık kurumlarına gidiyorsanız sizinle beraber sadece bir refakatçi bulundurmanız doğru olur. fazla refatatçi lüzumsuz kalabalık oluşturur bu nedenle sağlık personelinin rahat görevlerini yapmalarına mani olur.
Rahatsız olmadıkları sürece sağlık kurumlarına giderken yanınızda küçük bebek götürmeyin. Sağlık kurumuna içecek götürmeyin.
Güvenlik görevlilerinin ikazlarını dinleyiniz. Acil çıkışları gereksiz yere kullanmayınız.
Doktor sırasına saygı göstermeli, diğerleninin sırasını almamalısınız.
Sağlık personelini baskı altına almaya çalışmayınız.
Sağlık kurumlarının size ait olduklarını, sağlık çalışanlarının size hizmet ettiğini hatırlayın.
Kartı olmayan kişiler hasta yanında refakatçi kalamaz.
Doktor vizite sırasında sağlıklı çalışılabilmesi diğer hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odaları terketmeleri gerekir.
Kadın Doğum servislerinde erkeklerin kalması uygun değildir.
Canlı çiçeklerin hasta odalarında tutulması yasaklanmıştır.
Işıklar ve sular açık bırakılmamalıdır.

Telefondan Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

ALO 182 Hastane Randevu Alma Servisi-51

İsteğe bağlı olarak cep telefonunuzla yahut da sabit telefon ile Alo 182 telefon numarasını tuşlayarak hastane randevusu alma hattını arayın.

Randevu alan kimsenin değil de sağlık hizmeti alacak hastanın TC kimlik No’sunu ilgili kişilere söyleyeceksiniz

Vatandaşlık No’sunu söyledikten sonraki adımda, muayene olacak kişinin hangi hastaneden randevu almayı istediğini belirtiyorsunuz. Bir fikriniz bulunmuyorsa sorduğunuzda bulunulan yerleşime bağlı olarak, tedavi görülecek hastaneler ile ilgili tavsiyede bulunuluyor.

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra gideceğiniz tarih ve zamanı belirtiyorsunuz. Müsait olma durumu göz önüne alınarak sizlere uygun tarihi belirtiyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunuzun gününü veya saatini değiştirmek işlemi için Alo 182 hattından değişiklik işlemi yapabilirsiniz.

İnternetten Randevu Nasıl Alınır?

İntenet üzerinden Randevu Alma Sistemi-20

Belirtilen siteye giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde karşınıza gelen sayfadaki doldurmanız gereken bilgileri doldurmanız gerekir. Sisteme kayıt tamamlandıktan sonra kullanıcı adı ile birlikte şifreniz, eposta adresine iletiliyor ve aktifleştiriliyor.

Randevu alan bireyin değil de sağlık hizmeti alacak hastanın Vatandaşlık No’sunu açılan sayfaya yazacaksınız

Vatandaşlık No’sunu ilettikten sonra, doktora görünecek şahsın hangi sağlık kuruluşundan

Hastane seçildikten sonra müsaitlik durumunu göz önüne alarak gideceğiniz gün ve saati seçiyorsunuz.

Aldığınız randevunuzun gün yahut zamanını başka zamana almak için MHRS’den uygun düzeltmeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Hastane.uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Adli Tıp, Anatomi, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Psikiyatrisi, Dermatoloji, Embriyoloji ve Histoloji, Estetisyen, Gastroentroloji Cerrahisi, Göğüs Cerrahisi, Hepatoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi, Nefroloji, Periodontoloji, Prostodonti, Psikoloji, Romatoloji, Tıbbi Parazitoloji, Üroloji, Acil Servis bilimi ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim dataları verilmektedir.
Bu makalemizi inceleyenler bu yazıları inceledi.