Eskişehir Sağlık Ocakları Adres Telefonları Listesi

Okuyucularımızın doğru verilere kolayca erişebilmesi ve okuyabilmesi gayesiyle çalışmalar yaptık. Eskişehir Sağlık Ocakları Adres Telefonları Listesi sayfamızı okurken bilgi verilen uyarıları gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Bir daha aradığınızda kolaylıkla yazılarımıza girebilmek isterseniz web sitemizi favori listenize eklemenizi tavsiye ederiz.

Hastane bölümleri ve hizmet alanları

Eskişehir Sağlık Ocakları Adres Telefonları Listesi-00

Estetik Plastik Cerrahi : Plastik cerrahi, estetik ve onarım cerrahisi ile ilgilenir. Estetik cerrahi normal vücut yapılarını yeniden şekillendirerek kendini algılayışını geliştirir. Rekonstrüktif cerrahi sonradan ortaya çıkan nedenlerle oluşmuş normal olmayan vücut yapıları üzerinde uygulanır, ve öncelikli amacı etkilenen vücut yapılarının işlevlerini olabildiğince geri kazandırmaktır.

Gastroenteroloji : Özellikle sirozun bir komplikasyonu olarak karşımıza çıkan özofagus varis kanamalarında skleroterapi ve band ligasyonu uygulanmaktadır.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, akciğer rahatsızlıklarının erken teşhisine olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılır. Bu bölümde tüm akciğer hastalıklarının tedavisine yönelik poliklinik hizmeti verilmektedir. Akciğerden kaynaklanan solunum problemlerinin tanısı amacına yönelik solunum fonksiyon testleri yapılmaktadır. Uyurken solunum rahatsızlıkları ani ölüm gibi sonuçları ile uyku hastalıkları arasında en ciddi rahatsızlıklardandır. Obstruktif uyku apne sendromu sıklıkla ratlanılanıdır.

Acil Servis : Mesai saatlerinde hastanede mevcut tüm branşlar ile desteklenen acil servis, gece hastanede kendi bölümlerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. çalışanları tarafından desteklenir. Öteki bölümlerde ise nöbetteki uzmanlar acil servise çağrıldıkları zaman oldukça kısa sürede acil konsültasyona cevap vermektedir. Tıbbi cihazlar bulunan olan acil servis bünyesinde, yatak başı ekranları yerleştirilmiş müşahede odası bulunur. Hastaların öncelikli tedavileri burada yapılır. Bunun dışında bir küçük müdahale odası bulunmaktadır.

Sağlık kuruluşlarında uymanız gereken kurallar

Eskişehir Sağlık Ocakları Adres Telefonları Listesi-hastane-kurallari-94Kartı olmayan kişiler hasta yanında refakatçi kalamaz.
Kadın hastalara kadın refakatçi, erkek hastalara erkek refakatçi bununması durumuna dikkat edin.
Hastanenin kapalı bölümlerinde yüksek ses tonuyla konuşmak tedavi görmekte olan hastaların dinlenme süreçlerini negatif yönde etkileyeceğinden oldukça dikkat edilmelidir.
WC’yi temiz kullanın.
Şüphe duyduğunuz herhangi bir durumla karşı karşıya kaldığınızda mutlaka güvenliği haberdar ediniz. Eşyanızın çalınması yahut himin olduğu belli olmayan herhangi bir poşet gördüğünüz durumda bölümün çalışanına haber vermeyi ihmal etmeyin.
Yatmaya geliyorsanız zorunlu olmadıkça değerli eşyalarınızı getirmeyiniz.
Özel eşyalarınızı sizin için ayrılan dolapta tertipli şekilde muhafaza ediniz.
Arabanızda değerli eşyalarınızı bırakmayınız. Kadın hastalara kadın refakatçi, erkek hastaların yanında erkek refakatçi kalmasına önem veriniz.
TV seyrederken sesi çok fazla açmamaya özen gösterin.
Odanızda bulunan eşyaların arızalanması halinde ilgili hastane personeline bilgi veriniz.
Koridorlarda yüksek sesle konuşmayın.
Arabalarınızı sağlık kurumunun otoparkında ziyaretçilere tahsis edilmiş alanlara ve başkalarının araçlarının hareketine mani olmayan biçimde park etmeye özen gösteriniz.
Sağlık kurumuna gidiyorsanız yanınızda tek bir refakatçi olması doğru olur. fazla kişi lüzumsuz kalabalık oluşturur bu sebeple doktorların rahat görevlerini yapmalarına engel olur.
Randevularınıza vaktinden önce geliniz.
Sağlık kurumuna gidiyorsanız randevunuzdan minimum 30 dakika önce giderek, kayıt işlemlerini yapabilirsiniz.
Sağlık kurumuna yemek götürmeyiniz.
Mobil cihazlarınızı hastanede sessiz moda tutunuz.
Sağlık çalışanlarına ve diğer hastalara yardımcı olunuz.
Hastane personelinin uyarılarını dikkate alın.
Acil çıkışları gereksiz yere işgal etmeyiniz.
Muayene sırasına riayet etmeli, diğer hastaların sırasını almamalısınız. Çok acil durumlar haricinde size öncelik verilmesini istemeyin.
İlgili sağlık personeli dışında müdahale edenlere müsaade etmeyiniz.
Ziyaret saatleri yoğun bakım müsaitliğine bakılarak planlanır.
Doktor vizite saatinde rahat muayene yapılabilmesi ve diğer hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odaları terketmeleri gerekmektedir.
Hastane içinde doktor bilgisi dahilinde gezmesine izin verilen hastalar, refakatçi yardımı ile dolaştırılabilir.
Yataklar tertipli kullanılmalıdır.
Hasta yakınlarının hasta yataklarına oturmaları kesinlikle yasaktır.
Işıklar ve sular açık bırakılmamalıdır.

Telefondan Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

ALO 182 Hastane Randevusu Nasıl Alınır?-25

Tercihinize göre isterseniz cep telefonla veya sabit hattınızdan Alo 182 hattını tuşlayarak hastane randevusu alma hattını arıyorsunuz.

Randevu alan kimsenin değil de tedavi görecek hastanın TC kimlik numarasını operatöre vereceksiniz

TC kimlik numarasını belirttikten sonra, hekime görünecek hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu tercihi yapıldıktan sonra gideceğiniz zaman ve tarihi bildireceksiniz. Uygunluk durumuna göre sizlere uygunluk verip en son zamanı aktarıyorlar.

Aldığınız randevunuzun tarih yahut zamanını değiştirmek zorunda kalırsanız Alo 182’yi arayarak değiştirebilirsiniz.

İnternetten Randevu Nasıl Alınır?

İnternetten Randevu Nasıl Alınır?-72

Belirtilen internet sitesine giriş yapıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açtığınız ekrandaki gerekli bilgileri tamamlamanız gerekiyor. Üye olunduktan sonra kullanıcı adı ile birlikte şifreniz, email adresinize iletiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevu alan bireyin değil de hekime görünecek kimsenin TC kimlik numarasını siteye yazıyorsunuz

Vatandaşlık numarasını söyledikten hemen sonraki adımda, hekime görünecek bireyin hangi sağlık kuruluşundan

Hastane seçimi yapıldıktan sonra müsait olma durumunu göz önünde bulundurarak randevu gün ve saati bildireceksiniz.

Aldığınız randevunuzun gününü ya da saatini başka zamana almak için web sitesinden gerekli revizyonu yapabilirsiniz.

Uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Algoloji, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Gastroloji Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Metabolizma Hastalıkarı, Çocuk Nörolojisi, Dermatoloji, Embriyoloji ve Histoloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Göz Hastalıkları, İmmünoloji, Neonatoloji, Nükleer Tıp, Psikiyatri, Restoratif Diş Tedavisi, Romatoloji, Tıbbi Onkoloji, Kanser, Ameliyathane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve iletişim bilgileri yer almaktadır.
Bu yazımızı gözden geçirenler aşağıdaki sayfaları ziyaret etti.