Eskişehir Özel Sakarya Hastanesi Muayene Ücretleri

Siz okuyucularımızın değerli konulara en kısa yoldan erişebilmesi ve inceleyebilmesi amacıyla kapsamlı çalışmalar hayata geçirdik. Eskişehir Özel Sakarya Hastanesi Muayene Ücretleri yazısını gözden geçirirken vurgulanan diğer yazıları incelemeyi ihmal etmeyin. Gelecekte ihtiyacınız olduğunda kolaylıkla yazılarımıza gelebilmek için web sitemizi favorilerinize ekleyin.

Sağlık kurumlarının bazı birimleri, uzmanlık alanları

Eskişehir Özel Sakarya Hastanesi Muayene Ücretleri-01

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, şiddetli erkek kısırlığından tekrarlayan düşüklere kadar farklı birçok konuda başarı için yoğun çaba harcar.

Üroloji: Özellikle son yıllarda giderek daha yaygın uygulama alanı bulan ve sıklıkla da prostat cerrahisi ile taş hastalıklarında olmak üzere, günümüz teknolojisinin tıbbi uygulamalara sunduğu tüm kapalı ameliyat girişimleri için gereken sistemleri mevcuttur.

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Ağrı iki grupta incelenmektedir. Birincisi; çeşitli rahatsızlıkların uyarıcısı olarak karşımıza çıkan akut ağrıdır. Akut ağrı hastalık habercisidir. Pek çok kez vücutta var olan bir doku tahribatının habercisidir. Akut ağrı vücudun alarm sisteminin önemli bir parçasıdır.

Bilgisayarlı tomografi : MR, sinir sistemi anjiografileri hastalıkların lokalizasyonu ile ilgili bilgiler verir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile oldukça başarılı ameliyatlar yapılabilmekte ve önceden kalıcı bozuklukla sonuçlanan operasyonlar artık olumlu neticelenmektedir.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Endokrinoloji Diyabet Hastalıkları : İç salgı bezlerinin fonksiyonları. Aynı zamanda obezite gibi metabolizma rahatsızlıkları endokrinolojinin alanına girmektedir.

Jinekoloji: Tıp dünyasındaki her gelişimi yakından izleyen ve uygulayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü; kadın hastalıkları, hamilelik, doğum öncesi ve doğumla ilgili problemlerin çözümünde de modern tıbbın tüm olanaklarıyla hizmet vermektedir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, bazı akciğer rahatsızlıklarının erken teşhisine olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılır. Bu bölümde tüm akciğer hastalıklarının tanısına yönelik poliklinik hizmeti verilmektedir. Akciğer kaynaklı solunum problemlerinin değerlendirilmesi amacıyla solunum fonksiyon testleri yapılmaktadır. Uyku durumunda solunum rahatsızlıkları hipertansiyon gibi sonuçları ile uyku hastalıkları arasında en önemli rahatsızlıklardandır. Tıkayıcı uyku apne sendromu sıklıkla görülenidir.

Acil Servis : Gün içinde hastanede branşlar tarafından destek gören acil servis, gece boyunca de hastanede kendi birimlerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. uzmanları ile desteklenir. Diğer bölümlerde ise nöbet tutan uzmanlar acil servisten çağrıldıkları zaman çok kısa sürede acil konsültasyona cevap vermektedir. Tıbbi cihazlar ile donatılmış olan acil servis içerisinde, yatak başı monitörleri olan müşahede odası vardır. Hastaların ilk tedavileri burada yapılmaktadır. Bunun dışında bir küçük müdahale odası bulunur.

Sağlık kuruluşlarında bu kurallara uymaya dikkat edin

Eskişehir Özel Sakarya Hastanesi Muayene Ücretleri-hastane-kurallari-07Tekerlekli sandalyeler odada tutulmamalı ve işi biten tekerlekli sandalyeler geri bırakımalıdır.
Sağlık kurumunun kapalı alanlarında 4207 sayılı yasa gereğince sigara içmek yasaklanmıştır.
Hastanenin kapalı alanlarında bağırarak konuşmak diğer hastaların dinlenme süreceğini negatif yönde etkileyeceğinden azami özen gösterilmelidir.
WC’yi temiz bırakınız.
Eşyanızın çalınması ya da himin olduğu belli olmayan herhangi bir torba görülmesi durumunda ilgili bölümün sorumlu güvenlik görevlisine bilgi vermeyi ihmal etmeyiniz.
Hastaneye yatış için geliyorsanız zorunlu kalmadıkça fazla miktarda para getirmeyiniz.
Şahsi eşyalarınızı size tahsis edilen dolabınızda toplu olarak muhafaza ediniz.
Bulunduğunuz odanın temiz kalmasına özen göstererek düzenli olmasını sağlayınız.
Odada bulunan tıbbi teçhizatları yetkili bilgisi dahilinde kullanın. Aracınızı kurumun park alanında ziyaretçilere ayrılmış kısımlara ve diğer araçların ilerlemesine mani olmayan biçimde park etmeye özen gösteriniz.
Sağlık kurumuna giderken randevunuzdan minimum 30 dakika önceden giderseniz, kayıt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
Ziyaretçi olarak gelenler, kendilerine verilen yaka kartlarını takmalıdır.
Güvenlik personelinin ikazlarını dinleyiniz.
Acil müdahale gerektiren haller haricinde size öncelik verilmesini istemeyin.
Yetkili sağlık çalışanları dışında müdahale edenlere müsaade etmeyin. Hastanelerin sizlerin olduğunu, sağlık çalışanlarının da size hizmet verdiğini unutmayın.
Yoğun bakım ziyaretleri yoğun bakım müsaitlik durumuna bakılarak belirlenir.
Kartı olmayanlar hasta yanında refakatçi olarak kalamaz. Tekerlekli sandalyeler odada tutulmamalı ve işi biten sandalyeler geri verilmelidir.

Telefondan Hastane Randevu Alma

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?-73

Tercihinize göre ister cep telefondan yahut ev hattından Alo 182 servis hattını tuşlayarak hastane randevu alma hattını arayacaksınız.

Randevuyu alan kimsenin değil doktora görünecek bireyin Vatandaşlık numarasını ilgili kişiye veriyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu söyledikten hemen sonraki adımda, doktora görünecek bireyin hangi hastaneden randevu almayı istediğini belirteceksiniz. Belli bir tercihiniz bulunmuyorsa talep ederseniz bulunulan vilayete göre, hizmet alınacak sağlık kuruluşu hakkında öneride bulunuluyor.

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra randevu saat ve günü kararlaştırıyorsunuz. Uygun olma durumu göz önünde bulundurularak sizlere bilgilendirme yapıp kesin tarihi aktarıyorlar.

Kesinleştirdiğiniz randevunun gün ya da zamanını değiştirmek için Alo 182 hastane randevu hattını arayarak değiştirebilirsiniz.

İntenet üzerinden Randevu alma

Online Randevu alma-96

Belirtilen siteye tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açılan sayfadaki sizden istenen bilgileri doldurmanız isteniyor. Üye olduktan sonra kullanıcı adı ile birlikte şifreniz, email adresinize gönderiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevuyu ayarlayan kişinin değil de muayene olacak şahsın Vatandaşlık No’sunu açılan sayfaya yazıyorsunuz

Vatandaşlık No’sunu verdikten sonraki aşamada, tedavi görecek kişinin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kuruluşu seçildikten sonra müsait olma durumuna göre randevu tarih ve zamanı bildireceksiniz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun tarihini veyahut saatini başka zamana almak için web sitesinden uygun değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.

Hastane.uzman.org’da; Özel, Devlet Hastaneleri ve Polikliniklerine ait; Acil Tıp, Akupunktur, Biyoetik, Çocuk Alerjisi, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Immünolojisi, Çocuk Radyolojisi, Dermatoloji, Diş Hekimi, Estetisyen, Fizyoloji, Göğüs Cerrahisi, Hematoloji, Jinekoloji, Neonatoloji, Perinatoloji, Psikiyatri, Psikoloji, Spor Hekimliği, Tıbbi Patoloji, Kanser, Ameliyathane bölümleri ve doktoları için randevu alma, muayene ücretleri ve adres & telefon verileri verilmektedir.
Bu makalemizi okuyanlar aşağıdakileri inceledi.